معرفی میدی کنترلرهای akai سری mpk

شروع موضوع توسط فرزان جلالی ‏15/7/12 در انجمن AKAI

تاپیک معرفی میدی کنترلرهای akai سری mpk تالار AKAI در persian-music.org.

1. فرزان جلالی

فرزان جلالی عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    معرفی میدی کنترلرهای akai سری mpk-mpk25_web_large.jpg معرفی میدی کنترلرهای akai سری mpk-mpk49_top_lg.jpg
    معرفی میدی کنترلرهای akai سری mpk-mpk61_web_large.jpg معرفی میدی کنترلرهای akai سری mpk-mpk88_ortho_lg_new.jpg

در میدی کیبورد(کنترلر)های سری mpk از شرکت akai
    کلاویه ها: به سبک سینتی سایزری با وزنه های سرامیکی که روی شاخک های فلزی قرار گرفته شده اند ،طراحی شده است که دارای حساسیت مناسب،اکشن خوب و از نظر دوام بسیار مقاوم است.

کنترلر های فیدر و روتاری:
    این میدی کنترلر دارای 8 روتاری و 8 فیدر است که در 3 بانک طراحی شده است و قابلیت کنترل کردن 24 تراک را به صورت همزمان دارد.(پایه های فیدر ها و روتاری ها ازجنس فلز می باشد)

لانچ پد: در مدل های 49 , 25 تعداد پد درام 12 عدد به اندازه 2x1 سانتی متر می باشد و قابلیت تغییر در 4 بانک نیز برای آنها است به صورتی که کاربر میتواند 48 پد ساز کوبه ای را در اختیار داشته باشد، در مدل های 61 و 88 این تعداد به 16 عدد می رسد که آن هم در 4 بانک قابل تعریف است و کاربر میتواند 64 پد در اختیار داشته باشد. پد درامی که روی سری mpk طراحی شده است در واقع همان پد سری mpc معروف است که دارای حساسیت فوق العاده ای است.

این میدی کنترلرها دارای ترانسپورت،ترانسپوز،آرپج،نگه دارنده آرپج،تعریف کننده سرعت آرپج و tap tempo نیز می باشند.

سری mpk با نرم افزار های زیر هماهنگی کامل را دارند :

ableton live
    sonar
    fl studio
    cubase
    nuendo
    logic
    reason
    و پلاگین های
    spectrasonic stylus rmx
    spectrasonic trilogy
    fxpansion bfd
    arturia
    راب پپن
    و 13 پری ست دیگر که قابل تعریف است.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. Rasoul_khoshnevis

Rasoul_khoshnevis عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    سلام من مدل MPK 61 رو خریداری کردم ... نمیدونم چطور ترانسپوزش عوض میشه؟ من این کارو یه بار بدون اینکه بدونم انجام دادم دکمه های Up و Down رو باهم همزمان زدم ترانسپوز عوض میشد اما حالا هر کاری میکنم نیمشه! کاتالوگ هم خوندم هر جا هم سرچ کردم فارسی آموزش کار باهاشون جایی ندیدم! :( ممنون میشم اگه کسی میدونه من رو هم مطلع کنه، با تشکر.

بارگذاری...