معرفی برترین فیلم ها با مضمون موزیک

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,345
2,192
113
35
Vengeance Land
سلام به همه دوستان...
امیدوارم حالتون خوب باشه...
امروز میخام چندتا فیلم بهتون معرفی کنم ... که خودم بیشترشون رو دیدم...

1.
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
(2004)

فیلمی فوق العاده از زندگی ری چارلز جزیست معروف و فراز نشیب های زندگی هنری او با بازی بی نظیر جمی فاکس....

2.
(2007)

فیلمی درباره یک پسر تعمیرکار جارو برقی که نوازنده ی حیابونیه با دختری که یک مهاجر از جمهوری چک که با مادر و بچه کوچیکش زندگی میکنه.پسر که درپی جدایی از دوست دختر سابقش درحال ضبط یک آلبومه و دختر چکی هم در تهیه البوم به اون کمک میکنه.اون ها که در اواسط فیلم بهم علاقه پیدا میکنن در اخر این دو هچکدوم بهم نمیرسن و پایان عجیب فیلم....

3.
(2002)

فیلمی که دیدنش بر هر موزیسینی واجبه..!!
ماجرای زندگی ام این ام رپر سفید که توی محله سیاه نشین دیتروید امریکا به صورت غیرمعمولی شروع به رپ کردن میکنه و مشهور میشه و فراز نشیب های زندگی اون و مادر و خواهر کوچیکش که با مرد غریبه ای زندگی میکنن...

4.
(2013)

فیلمی درباره زوج موزیسینی که برای ضبط آلبوم از انگلیس به آمریکا میان و مدتی در آمریکا هستن که پسر دریک سفر کاری در امریکا عاشق یک دختر آسیایی میشود که رابطه اون ها را کاملا نابود میکنه.و مردی که شریک سابق در یک کمپانی پخش البوم که توسط شریک خود اخراج شده و از همسرش جدا شده و در یک اپارتمان نامرطب اجاره ای زندگی میکنه.
مرد که شبی میخواهد در مترو خود کشی کنه ناگهان با دختری که به آمریکا امده اشنامیشه و یک البوم ضبط شده در فضای باز برای اون تنظیم و صدا برداری میکنه و البوم به صورت باور نکردنی مشهور میشه.

5.
(2007)

فیلمی درباره موزیسنی از دهه هشتاد میلادی (دهه مورد علاقه من خخخ) که قرار است چند ترک برای یک موزیسین کاملا بازاری تهیه کند.او از یکی دوستانش که اصلا شاعر نیست میخواهد تا چند شعر بنویسد و ایندو پس از مدتی به یک دیگر علاقه مند شده ولی رابطه انها بهم میخورد . و در اخر ترک های ساخته شده مشهور می شود.

6.
(2003)

فیلم با بازی فوق العاده جک بلک درباره یک موزیسین که از یک بند راک اخراج میشود. و معلم تدریس راک در یک مدرسه می شود که از بین بچه های مدرسه یک گروه راک تشکیل میدهد.

7.
(2014)

فیلم راجب یک پسر درامر که به یک کالج موسیقی می رود و در آنجا به موسیقی جز میخواند. وی که استادی به شدت خشک و سخت گیر دارد بار ها توسط استادش مورد تحقیر قرار میگیرد. وی که وضع نوازندگی افتضاحی دارد با تمرین بیش از حد اعتیاد گونه به یک نوازنده رویایی تبدیل میشود و در یکی از کنسرت ها ناگهان اجرا را خراب میکند و
در نهایت باشکایت از استاد خود او را از کالج اخراج کرده و به یک نوازنده بار تبدیل میکند.

8. Get Him To the Greek (2010)
فیلم فوق العاده کمدی و جذاب که در باره یک راکر مزخرف که با ترانه های سبک خود قرار است در آمریکا کنسرت سالگرد 10 سالگی گروهش را برگذار کند به همراه یکی از اعضای یک کمپامی رکورد به امریکا می آید.
او که با همسر خود هردو موزیسین های مشهوری هستند یک ترک به نام بچه آفریقایی منتشر میکنه که بد ترین ترک تاریخ موسیقی محسوب میشود!
انها از هم جدا شده و همسر او با لارس الدریش درامر متالیکا رابطه پیدا میکند. در آخر او به یک شو من تبدیل شده و ماجرا های کنسرت و موسیقی اش را به نمایش میگذارد.

9.Wayne`s World (1992(

فیلمی در باره دو راکر که یک شو تلویزیونی به همین نام دارند است که در زیرمین خود برنامه را ضبط میکنند .یک کارمند تلویزیونی اسپانسر انها شده و برای آنها استودیویی به همان شکل طراحی کرده و پخش میکنند.
شخصیت اصلی داستان که از دوست دختر خود جدا شده و از او متنفر است آرزوی خرید یک گیتار فندر سفید را دارد که در اواسط داستان با یک دختر اسیایی بیسیست آشنا میشود. آنها بهم علاقه پیدا میکنند و او برایش گیتار را برایش میخرد.و ماجرا های جالبی را رقم میزنند.

10.Bandslam (2009(

فیلم درباره یک پسر دبیرستانی است که یک گروه موسیقی تشکیل میدهد و قرار است در فستیوال مدرسه ای به همین نام شرکت کنند او به همرای یکی از هم مدرسه ای هایش که خواننده گروه میشود اعضای گروه را بیشتر کرده و به نوشتن آهنگ ها میپردازند. در اخر در آنها مراسم را برنده نمی شوند . اما یک اجرایی فوق العاده میکنند.

امیدوارم از تماشای اون ها لذت ببرید...;)
[doublepost=1510589670,1510494231][/doublepost]up...
[doublepost=1512153459][/doublepost]up
[doublepost=1513825912][/doublepost]up again

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
741
1,025
93
تهران
Instagram.com
بسیار عالی. بالاخره من اینا رو دیدم :woot-4: سپاس بابت معرفیشون.
Whiplash رو که قبلا دیده بودم کلا بحثش جداست و برای من همیشه در صدره جدوله:smuggrin-61:
Ray بسیار خوب بود
Once رو من خیلی دوس داشتم نمیدونم چرا از این سبک فیلم خوشم میاد ولی بنظرم شاید واسه خیلیا حوصله سر بر باشه داستانش!
بنظرم باید به این لیست، این دوتا فیلم رو اضافه کرد:

Get On Up 2014 که زندگی James Brown هست
Bird 1988 که زندگینامه چارلی پارکر:woot-4:

• عالیه!
واکنش‌ها: music4all و Soheil Monfared

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,345
2,192
113
35
Vengeance Land
خوشحالم که خوشت اومده..
من هم فیلم هایی مثل Once رو خیلی دوس دارم...
یه سادگی خاصی توی فیلم و کاراکتر ها هست که توی اثر فیلم ها نیست!
که به فیلم بنظرم یه جلوی خیلی نو میده...
برای من که اصلا حوصله سر بر نبود اطفاقا...اونقد محو فیلم شدم که نفهمیدم کی تموم شد!...:D
حتما! اضافه میشه...
در حال حاظر در حال جمع اوری و دیدن و نوشتن مجموعه دوم هستم
یادم باشه توشون اضافه کنم...;)
بازم ممنون بابت وقتی که گذاشتی...

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
488
761
93
24
فیلم Phantom of The Opera ، که خب اسمش مشخصه، به طور کل در قرن ۱۹ اتفاق میفته و روی اپرا تمرکز داره
فیلم The Pianist که زندگی یک پیانیست یهودی لهستانی در جریان جنگ دوم بین الملل رو به تصویر کشیده
فیلم Immortal Beloved که در مورد شخص بتهوون ساخته شده
فیلم Only Lovers Left Alive هم تا حد زیادی به زندگی شخصی یک موزیسین باتجربه پرداخته .

• عالیه!
29/1/18
2
1
1
28
اینایی که گفتید هیچکدوم ژانر موزیک نیست اگه باشه هم جالب نیستن
البته به جز فیلم The Pianist که اون یه دنیایی برای خودش و Whiplash هم قشنگ بود
فیلم با ژانر موزیک که عالی کار شدن و خوش ساختن
فیلم La La Land و Les Misérables

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,345
2,192
113
35
Vengeance Land
اینایی که گفتید هیچکدوم ژانر موزیک نیست اگه باشه هم جالب نیستن
البته به جز فیلم The Pianist که اون یه دنیایی برای خودش و Whiplash هم قشنگ بود
فیلم با ژانر موزیک که عالی کار شدن و خوش ساختن
فیلم La La Land و Les Misérables
چطور ژانر موزیک نیستن؟ همشون جز ژانر موزیک هستن و توی IMDB هم به همین ژانر ثبت شدن حتی تو سایتای ایرانی هم ژانرشون موزیک ثبت شده.
موزیکال . کمدی . درام.
مثلا...
من بیشترشون رو اسم بردم رو دیدم و اون دیگه سلیقه شخصیه که به چه فیلمی بگیم قشنگ یا ناقشنگ...
اما فیلم هایی که نام بردی رو اضافه میکنم...چشم..;)

آخرین ویرایش:
29/1/18
2
1
1
28
چطور ژانر موزیک نیستن؟ همشون جز ژانر موزیک هستن و توی IMDB هم به همین ژانر ثبت شدن حتی تو سایتای ایرانی هم ژانرشون موزیک ثبت شده.
موزیکال . کمدی . درام.
مثلا...
من بیشترشون رو اسم بردم رو دیدم و اون دیگه سلیقه شخصیه که به چه فیلمی بگیم قشنگ یا ناقشنگ...
اما فیلم هایی که نام بردی رو اضافه میکنم...چشم..;)
بله درسته صحیح میگید
ولی بهترین فیلم رو جا انداختی فیلم La La Land
6 تا اسکار برنده شده و 8 تا اسکار نامزد شده و اما استون هم بازی میکنه اینم لینک

• عالیه!
واکنش‌ها: Soheil Monfared

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,037
10,077
113
54
.
دوستان برای اینکه تاپیک به بیراهه نره، یه توضیح مختصر در مورد این "ژانر" بدم. ژانر به معنی موضوع یا مضمون داستان نیست. ساختار(هایی) از فیلم هست که مستقیماً به قصد خاصی ساخته میشه. مثلاً Immortal Beloved یا Ray مضمونشون موسیقی هست. ولی قصد فیلم موسیقی نیست، بلکه ارائه ی داستان زندگی یک شخصیت هست، که فیلم رو جزو ژانر "بیوگرافی" قرار میده. حالا چون در مورد یک شخصیت موزیسین بوده که نمیتونیم بگیم ژانرش موسیقیه! مثل این میمونه که به فیلمی که در مورد زندگی نیوتن ساخته شده بگیم "ژانر فیزیک"!!

ما در سینما اصلاً ژانری بنام "ژانر موزیک" نداریم! "ژانر موزیکال" داریم. ژانر موزیک یعنی: پاپ، راک، جز، ارکسترال، . . .! یعنی ژانرهای مربوط به موسیقی، نه سینما. اگر هم در IMDB یا هرجای دیگه از فیلمی تحت عنوان "ژانر موزیک" اسم برده شده باشه، کاملاً غلطه. اما ژانر موزیکال دقیقاً صاحب معنی خودشه، یعنی فیلمی که مستقیماً به قصد "موسیقی" ساخته شده باشه. در این ژانر الزاماً موضوع داستان در مورد موسیقی یا شخصیت موزیسین نیست، ولی شخصیتهای داستان معمولاً بجای مکالمه ی دایلوگ، با خوندن و به نوعی "با موسیقی و آواز" و یا حتی "رقص" مفاهیم رو منتقل میکنند. مثل همون La la land و یا "آواز زیر باران" که ماندگارترین و معروف ترین فیلم موزیکال تاریخ سینماست، بعلاوه ی صدها فیلم موزیکال دیگه.

در انتها هم یاد آوری کنم که موضوع تاپیک در مورد "فیلمهای با مضمون موسیقی" هست، نه صرفاً "فیلمهای موزیکال".

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,345
2,192
113
35
Vengeance Land
بله درسته صحیح میگید
ولی بهترین فیلم رو جا انداختی فیلم La La Land
6 تا اسکار برنده شده و 8 تا اسکار نامزد شده و اما استون هم بازی میکنه اینم لینک
خب این فیلم جز اونایی نبود که دیده بودمشون..
(اون موقعی که این پستو مینوشتم..)
که به تازگی موفق شدم ببینمش...;)

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
488
761
93
24
تاپیک قدیمیه، ولی ارزش بالا اومدن و دیده شدن رو داره.
دو فیلم دیگر با مضمون موزیک، یکی School of Rock که در ژانر کمدی قرار میگیره و طبیعتا با بازی جک بلک، بار طنزش چندبرابر شده (یک نسخه موزیکال هم ازش ساختند)
و دیگری Metalhead ساخت کشور ایسلند. فیلم دومی به زبان ایسلندی ساخته شده و یادتون نره که حتما، زیرنویسش هم دانلود کنید :-D

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,345
2,192
113
35
Vengeance Land
توفکر نوشتن پست شماره دو هستم و سری دوم فیلم هارو هم توش معرفی کنم
متاسفانه به دلیل مشغله های زیاد
نزدیک به چند ماهه که این اتفاق نیفتاده :D

که بزودی اینکارو میکنم و این مورد دوم رو هم به لیست دوم اضافه میکنم..
ممنون بابت پیشنهادت... :)

31/1/18
56
130
33
با سلام و عرض ادب
افسانه 1900 خیلی فیلم خوبیه که اینجا بهش اشاره ای نکردین..
در مورد Immortal Beloved از بعضی قسمت های فیلم اصلا خوشم نیومد، مثلا اونجایی که بتهوون رو در حال عشق بازی نشون میده و معلومه نویسنده فیلم با این آهنگساز بزرگ که همیشه والاترین افکار رو در سر داشت خیلی آشنا نبوده! هرچند از سینمای هالیوود انتظاری بیش از نمیره.. Copying Beethoven هم بتهوون سالخورده رو مانند دیوانه ها به تصویر کشیده... واقعا نمیدونم فاز اینا چیه که به خودشون اجازه میدن که یه همچین فیلم هایی رو در مورد این مرد شریف بسازن..

8/1/19
1
0
1
36
توفکر نوشتن پست شماره دو هستم و سری دوم فیلم هارو هم توش معرفی کنم
متاسفانه به دلیل مشغله های زیاد
نزدیک به چند ماهه که این اتفاق نیفتاده :D

که بزودی اینکارو میکنم و این مورد دوم رو هم به لیست دوم اضافه میکنم..
ممنون بابت پیشنهادت... :)
سلام.من دارم موسیقی فیلم ویپلش رو بررسی میکنم.ممکنه بهم کمک کنید یا منبعی معرفی کنید؟ خصوصا ارتباط جزئیات قطعه های جزی که استفاده شده با تدوین و کات های فیلم