آخرین ارسال‌ها

معرفي ميكروفون rode k2

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,847
44
بندرعباس
امید جان به نظر من یه میک گان واسه ضبط اینسترومنت و یه میک واسه ساز هایه کوبه ای و همین طوری یکی واسه وکال داشته باشی بقیه مسایل کاملا در مراحل مستر و میکس قابل حل هستن...
میکروفونهای گان به دلیل اینکه زاویه دریافت اونها ( البته تا جائیکه با مایکروفون گان خودم تست کردم. اما معمولا همشون مثل هم هستن. ) خیلی بازه... یعنی از چند جهت صدا رو میگیرن برای رکورد ساز مناسب نیست چون کوچیکترین صدای اضافه رو هم دریافت میکنه. و باعث ایجاد نویز در رکوردتون میشه.
شما میتنونی از sm-57 برای سازهای کوبه ایی استفاده کنی و یه میک مناسب با بودجه ت برای وکال بگیری.

24/7/11
112
kashan
سلام ب دوستان هنرمند.
من یه میکرفن k2 دارم وراضیم.هم واسه وکال و هم ساز مخصوصا وکال.
یه سوال داشتم خدمت دوستان.من وقتی k2 خریدم فروشنده گفت ای مدل به دود خیلی حساسه و زود داغونش میکنه. ایا درسته؟
یه سوال دیگه
با توجه به اینکه این مدل تیوب هست ایا ضربه بهش اسیب میزنه یا نه؟اخه 1بار از روی پایه افتاد.حس میکنم ی تغییری تو صداش پیدا شده.

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,847
44
بندرعباس
من وقتی k2 خریدم فروشنده گفت ای مدل به دود خیلی حساسه و زود داغونش میکنه
چشم بسته غيب گفتن ؟ تمامي لوازم الكتريكي به دود سيگار حساس هستند.
ضربه هم براي ميكروفونهاي تيوب شكي در حد مرگ هستش. مواظب باشه. در صورت خراب شدن تيوب بايد نصف مبلغ ميكروفون رو خرج خريدن تيوب مناسب كنيد ( اگه گيرتون بياد )

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,847
44
بندرعباس
در صورت خرابی کاملا متوجه خواهید شد. ضعیف شدن صدا و قطع و وصل شدن هنگام استفاده از میکروفون از علائم خرابی هستش.

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,847
44
بندرعباس
نحوه تست كه فرق نميكنه چنانچه مواردي كه در پست قبلي گفتم رو نداشت ميكروفون سالمه.

10/3/12
110
teh
آقایه محبی من وسیله نگه دار خوبی نیستم با توجه به اینکه k2 تیوب هست و با یه ضربه ممکن از بین بره به نظرتون این به مشکل بزرگ برایه من نخاهد بود؟بعد من با توجه به قیمت میتونم به زور پوله یه newman 102 رو رو جور کنم پری امپ هم فوقش تا 300میتونم هزینه کنم با این تفاصیر که 90% هم پری امپ حالاحالا ها نیمخرم به نظرتون nt2 برام بهتره یا k2 یا نیومن .....یعنی k2 رو بدون پری امپ هم میشه ازش کار کشید؟البته رو خودش یه پری داره

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,847
44
بندرعباس
آقایه محبی من وسیله نگه دار خوبی نیستم با توجه به اینکه k2 تیوب هست و با یه ضربه ممکن از بین بره به نظرتون این به مشکل بزرگ برایه من نخاهد بود؟بعد من با توجه به قیمت میتونم به زور پوله یه newman 102 رو رو جور کنم پری امپ هم فوقش تا 300میتونم هزینه کنم با این تفاصیر که 90% هم پری امپ حالاحالا ها نیمخرم به نظرتون nt2 برام بهتره یا k2 یا نیومن .....یعنی k2 رو بدون پری امپ هم میشه ازش کار کشید؟البته رو خودش یه پری داره
متاسفانه میکروفونهای تیوب رو باید خیلی خوب ازشون مراقبت کرد.
مابقی سئوالاتتون رو اینجا پاسخ دادم :
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

دوستان میشه بگید که تعریف pre چیه؟ اینکه میگید این ...

یه pre عالی صدای بهتری از میک میکشه بیرون تا یه pre معمولی خیلی واضحه
و اینکه منظورتون از Spl 16 db توی این میک همون سیگنال پروسس لول هست؟

راستی میزان تحمل یه Maximum peak توی RMS این میکروفن بیشتر از 16 DB دیستورت میشه؟

Ha-MeD

ice-vocal
29/1/10
156
ایران - شمال
به نظر دوستان میکروفن k2 با استدیو چنل
Presonus Studio Channel
با یه کارت صدای
Motu Audio Express
میتونه ست خوبی باشه ؟

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,847
44
بندرعباس
بله تیوبهای فابریک خودشون روسی هستند. و بهتره با زیمنس یا arc یا امثالهم تعویض بشن. البته تیوبی که مناسبش باشه

Ha-MeD

ice-vocal
29/1/10
156
ایران - شمال
بله تیوبهای فابریک خودشون روسی هستند. و بهتره با زیمنس یا arc یا امثالهم تعویض بشن. البته تیوبی که مناسبش باشه
میشه خواهش کنم
راهنمایی بفرمایید
منظور از تیوب عوض کردن چیه ؟ و چه طور باید این کار و انجام بدم و اگه به هر دلیلی نشه که این کار و بکنم
اتفاق خاص ی میفوته یا نه ؟

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,847
44
بندرعباس
تیوب در واقع لامپ خلا یی هستش که داخل میکروفون قرار داره
مشکلی هم ندارند اما معمولا برای رسیدن به صدایی گرمتر و بهتر بعد از یه مدت کار اون رو با لامپها بهتر عوض میکنند
rodek22_l.jpg

7/4/16
6
22
با عرض درود و خسته نباشید خدمت شما اساتید محترم ،مخصوصا اقای استاد محبی کع در طی این چند سال از بیاناتشون بهره بردیم
استاد در حقیقیت قصد گذاشتن پستی رو داشتم اما متاسفانه اشنایی با این سایت ندارم همش ارور می ده
اما سوالم مربوط به همین پست
من یه خواننده و یع آهنگسازم ،تخصصم تو وکال یعنی کاری به نواختن و اجرای زنده ندارم
صاحب سبکی نوین در عرصه رپ هستم تقریبا شبیح به هیپاپ
برای سبکم یک میک لازم دارم ،دارم استدیوی شخصی خودم و جمع می کنم تا حالا وسایل حرفه ایی رو گرد اوردم ،نسبتا معمول
کسر بودجه داشتم و بیشتر از هزینه کارایی محصول مورد نظر برام مهم
قبلا بین خیلی از میک ها سردرگم بودم ،اگه بودجه داشتم اول U87و نهایتنTlm49رو می گرفتم اما متاسفانه هزینه هنگفتی رو برای ساخت یک استدیو حرفه ای صرف کردم
چندی قبل یک میک 4050 با قیمت خیلی مناسب برام فرستادن اما بی عقلی کرده و او را نگرفتم
الان بین دو میک گیر کردم و خیلی برام مهم که کدام یک از این دو میک و بگیرم
همانطور که می دانید سایت ها و فروشندگان فقط دنبال قالب کردن اجناسشونن، و این وسط مضطربم
یکی همین Rode K2 که خیلی میک جنجالی و پر صدایی بوده تا الان و در سایتایی مث موزیک فرند لقب پادشاه رو به خود اختصاص داده ،خیلی ها می گن اشکلاتی داره مث
صدا رو بم می کنه ،سین ها رو شین می زنه
و از طرفی دیگر.. اصلا جالبه که می گن واسه رپ کردن خیلی عالیه
اما میک دوم یه میک تازه ساخت ،ساخته شده ی انگلستان
ASTON Spirit
و
Aston Originall
که در دو نوع ذکر شده ساخته شدن قیمت بسیار پایین اما تعریفی در حد U87 با غول های سطح یک و افسانه ای او را مقایسه می کنند جالبس بدانید در شرایط یکسان طیف صدایی خیلی ضریف و نزدیک بهم دارند
این میک پر سروصدا حتی درون ایران هم هست ولی عده زیادی شناختی ازش ندارن قیمت آک این محصول نهایتا اسپیریتش۱۷۳۰۰۰۰تومان در بازار
و اورجینالش ۱۲۳۰۰۰۰تومان
بی شک شما هم تعجب کردید اما مقاله ای در این باره ذکر نشده مگر مقالات سایت های خارجی که واقعا با میک هایی اون و مقایسه کردن که به شدت آدم و تحریک به خریدش می کنه
می خواستم نظر شما رو در این مورد بدونم ، که صلاح بر چه هست ،و کدام یک را انتخواب کنم با توجه به سبکم البته نا گفته نماند فروشندگان ، Screenshot_2016-06-08-23-37-54.png Screenshot_2016-06-08-23-38-28.png
میکروفن های استون رو برای کار های کلاسیک بیشتر پیشنهاد می کنند
این میک از کلاس A برخوردار و در نوع خود کم نظیر زیرا دست ساز هسته و ساختار مهندسی عجیبی در درونش بکار رفته ،و منبع تغدیه ندارد
بشدت درگیر این دو میکروفنم حتی دیگر آنقدر صبرم ته کشیده که به دوستان ساکن خارج از کشور می خواستم رو بزنم و سفارش یه میک U87 را بگیرم و برام بفرستن زیرا انجا در حدود ۴تومن برایم در می اید
از شما خواهش مندم در مورد این چندگانگی ذهنیتم مرا یاری دهید که از این سر درگمی در آییم زیرا نه وقت تست کردن میکروفن های متعدد را دارم و نه حوصله و بودجه اش را
سپاس گذار وقت گران بهایتانم استاد

بالا