آخرین ارسال‌ها

معرفي ميكروفون rode k2

30/1/10
174
من می خوام با حدود دومیلیون یه مجموعه برای فقط ظبط وکال جمع آوری کنم . (حالا یا 1800000 برای میکروفون و 200 هزار پری آپ یا هرچی .) فقط کارت صدا دارم 2496 میکرفون معمولی هم دارم (نوا)

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
دوست عزیز میکروفون خوب پری امپ خوب رو هم میطلبه.
به نظر من شما یه akg c414 بگیر و یه پری امپ پریسونس که توی سایت در مورد این مدل پری امپ مطلب هستش.

آيا ميكروفن k2 & nt2a هردو تيوب هستند ؟
اين مطالب رو كه دنبال كردم يه سوال برام پيش اومد . آيا ميكروفن تيوب با كندنسور فرق ميكنه ؟ :smile (81):​

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
28/6/10
15
راهنمایی برای خرید میکروفن rode

بله دوست عزيز اين ميكروفون tube كندنسور هستش.
ميكروفون هاي tube با استفاده ار تكنولوژي لامپهاي خلا كار ميكنن و معمولا صداي warm تري دارن.
با عرض سلام
من یه راهنمایی اساسی در مورد خرید میکروفن رود می خوام.کار اصلی من نوازندگی ساز سه تار هستش و می خوام کارم رو خودم ضبط کنم.کارت صوتی اکو ادیو فایر 4 دارم که فانتوم پاور هم داره و اتاق ضبط هم دارم.می خواستم ببینم برای کار تک نوازی با سه تار کدوم میک بهتره.خودم نظرم این بود که رود 2000nt بگیرم(قیمت530.000) .ولی از یک شرکت معتبر تو تهران پرسیدم گفتند که رود 2000 برای این کار خوب نیست و صدای تق و تق و یا صدای جینگ جینگ سیم ها رو خیلی نشون میده و بهتره که rood nt 3 بگیرم(قیمت 230.000).احساس میکنم که شاید چون این میکروفن فروشش کمه و مونده رو دستشون اون رو پیشنهاد میکنن. و از طرفی هم یکی میگه که اگه akg 400 بگیرم(قیمت 500.000) واسه ساز های نقطه ای مثل سه تار خوبه.و دیگه اینکه تو سایت دیدم امید خان گفتند که رود k2 میک خوبیه و تقریبا شبیه نویمن هستش.(650.000)
من یه میکروفنی می خوام که صدای گرمی داشته باشه و بیشتر شبیه ضبط های انالوگ باشه تا دیجیتالی.یه صدای طبیعی نه کامپیوتری.
البته من گاها هم کارهای پاپ انجام میدم اگه میکروفنی باشه که واسه ووکال هم جواب بده که بهتره.
یه سوال هم اینکه اصلا رود 2000 برای چه چیزهایی خوب جواب میده؟ووکال یا ساز؟
ضمنا دوستان عزیز بودجه ای هم که واسه این کار کنا گذاشتم تقریبا بین 400 تا 600 هزار تومان هستش حالا کمی هم بیشتر یا کمتر مهم نیست.
لطفا بگید من چی بخرم؟
rood k2
rood 2000
rood nt3
akg 400
rood ntk
راستی بعضی جا ها قیمت 2000 رو میگن 300.000 تومان.قضیه چیه ؟چینی هم داره؟

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
برای کاری که فرمودین بهترین میکروفون که کاملا تخصصی صدا بده همون nt-3 هستش.
میتونید در کنارش هم یه nt-2 برای وکال بگیرید.
من از برند rode 5 مدلش رو دارم و از همشون هم راضی هستم مخصوصا nt-3 برای سازهای زهی.

28/6/10
15
من از برند rode 5 مدلش رو دارم و از همشون هم راضی هستم مخصوصا nt-3 برای سازهای زهی.
ممنون امید عزیز
من تو این چند روز که این سایت رو شناختم و اکثر جاهاش رو سر زدم (البته در مورد کارهای استدیویی)همه جا رد پای اصلی مال شما بود و واقعا هم پاسخ ها و مطالب جالبی نوشتید.دستتون درد نکنه.من که خیلی استفاده کردم.
امید جان من همین امروز و فردا می خوام میک رو بخرم تصمیمم گرفته بودم که 2000 رو بخرم ولی الان که شما فرمودید دیگه قضیه فرق میکنه و فکر کنم که nt3 رو بگیرم.ولی اینجا 4 تا سوال واسم حل نشده مونده و اونم اینکه:
1-نفرمودید که رود 2000 چرا اینقدر محبوبه؟اگه واسه سازهای زهی nt3 خوبه و واسه ووکال nt2 پس تو دنیا واسه چی رود 2000 اینقدر اسم و رسم پیدا کرده؟یعنی می خوام بگم خصوصیت بارز 2000 چیه؟
2-من مشخصات nt3 رو تو اینترنت پیدا کردم.ایا شفافیت صداش خوبه؟ مقدار نویزش رو نوشته بود 77db و محدوده دینامیکی رو هم 123نوشته.در صورتی که مال 2000 محدوده 147 dbنوشه و نویز هم فکر کنم 17db اینا مهم نیست؟
3-اگه با 3 تا وولومی که واسه پترن ها گذاشتن رو 2000 کار بکنیم صدای بهتری نسبت به nt3 نمیشه گرفت؟
4-و در اخر اینکه کاردییوئید یعنی چی؟و چه فرقی با بقیه میکنه؟
ببخش امید جان که سوال هام زیاد شدن.من که هر روزه هر روز نمی خوام میک بخرم اینه که می خوام یه چیز خوب بگیرم که بعدا دوباره کاری نشه.بازم اگه تا 600.000 تومان میک بهتری سراغ داری لطفا بگو.ممنون از لطفت.

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
دوست عزیز هومن خان.

من در مورد بد بودن nt-2000 حرفی نزدم بلکه شدیدا هم میگم خوبه. جناب لایت مدیر سایت هم همین مدل رو دارن و بسیار هم راضی هستن.
با توجه به اینکه رنج قیمت مشخص کرده بودین من nt-2 رو پیشنهاد کردم در حالیکه nt-2000 هم بسیار خوبه. اگه توانش رو دارید در کنار nt-3 مدل nt-2000 رو هم بخرید البته الان مدتیه که m-audio حدودا 10 درصد گرونتر شده. تمامی کارهایی که از من در سایت هستش و گیتار و سازهای زهی درش هستش رو با nt-3 گرفتم میتونید گوش کنید. ( در جواب سئوال دوموتون )
در جواب سئوال سوم میگم که بهتره همیشه میکروفونهاتون رو تخصصی انتخاب کنید. nt-2000 میتونه صدای گیتار و بگیره اما چون دیافراگم بازتری داره ممکنه صدای محیط رو بیشتر بگیره. اما دیافراگم nt-3 بسته تر و مناسب تر برای صدابرداری ساز هستش.
در مورد سئوال 4 هم در سایت در این مورد مقالاتی در شناخت میکروفونها و توضیحات اونها داریم.
موردی بود من در خدمتم. در مورد خریدش هم میتونم به دوستم در تهران که نمایندگی این برند هستش معرفیتون کنم و منصف هم هستن.

28/6/10
15
دوست عزیز هومن خان.

من در مورد بد بودن nt-2000 حرفی نزدم بلکه شدیدا هم میگم خوبه. جناب لایت مدیر سایت هم همین مدل رو دارن و بسیار هم راضی هستن.
با توجه به اینکه رنج قیمت مشخص کرده بودین من nt-2 رو پیشنهاد کردم در حالیکه nt-2000 هم بسیار خوبه. اگه توانش رو دارید در کنار nt-3 مدل nt-2000 رو هم بخرید البته الان مدتیه که m-audio حدودا 10 درصد گرونتر شده. تمامی کارهایی که از من در سایت هستش و گیتار و سازهای زهی درش هستش رو با nt-3 گرفتم میتونید گوش کنید. ( در جواب سئوال دوموتون )
در جواب سئوال سوم میگم که بهتره همیشه میکروفونهاتون رو تخصصی انتخاب کنید. nt-2000 میتونه صدای گیتار و بگیره اما چون دیافراگم بازتری داره ممکنه صدای محیط رو بیشتر بگیره. اما دیافراگم nt-3 بسته تر و مناسب تر برای صدابرداری ساز هستش.
در مورد سئوال 4 هم در سایت در این مورد مقالاتی در شناخت میکروفونها و توضیحات اونها داریم.
موردی بود من در خدمتم. در مورد خریدش هم میتونم به دوستم در تهران که نمایندگی این برند هستش معرفیتون کنم و منصف هم هستن.
دوست عزیز هومن خان.

ممنون امید عزیز
من تو این چند روز که این سایت رو شناختم و اکثر جاهاش رو سر زدم (البته در مورد کارهای استدیویی)همه جا رد پای اصلی مال شما بود و واقعا هم پاسخ ها و مطالب جالبی نوشتید.دستتون درد نکنه.من که خیلی استفاده کردم.
امید جان من همین امروز و فردا می خوام میک رو بخرم تصمیمم گرفته بودم که 2000 رو بخرم ولی الان که شما فرمودید دیگه قضیه فرق میکنه و فکر کنم که nt3 رو بگیرم.ولی اینجا 4 تا سوال واسم حل نشده مونده و اونم اینکه:
1-نفرمودید که رود 2000 چرا اینقدر محبوبه؟اگه واسه سازهای زهی nt3 خوبه و واسه ووکال nt2 پس تو دنیا واسه چی رود 2000 اینقدر اسم و رسم پیدا کرده؟یعنی می خوام بگم خصوصیت بارز 2000 چیه؟
2-من مشخصات nt3 رو تو اینترنت پیدا کردم.ایا شفافیت صداش خوبه؟ مقدار نویزش رو نوشته بود 77db و محدوده دینامیکی رو هم 123نوشته.در صورتی که مال 2000 محدوده 147 dbنوشه و نویز هم فکر کنم 17db اینا مهم نیست؟
3-اگه با 3 تا وولومی که واسه پترن ها گذاشتن رو 2000 کار بکنیم صدای بهتری نسبت به nt3 نمیشه گرفت؟
ببخش امید جان که سوال هام زیاد شدن.من که هر روزه هر روز نمی خوام میک بخرم اینه که می خوام یه چیز خوب بگیرم که بعدا دوباره کاری نشه.بازم اگه تا 600.000 تومان میک بهتری سراغ داری لطفا بگو.ممنون از لطفت.
ممنونم امید جان که سریع جواب میدی و البته خوب و مفید
پس اگه درست فهمیده باشم nt3 برای ضبط سازهای زهی بهتر جواب میده تا رود2000 و برعکس 2000 برای ووکال بهتر جواب میده.یعنی شما با اینکه 2000 رو دارید ولی برای سازهای زهی ان تی 3 رو استفاده می کنید.درسته؟؟؟؟؟
البته اینم بگم که من الان فقط یه میکروفن واسه ساز میخوام و واسه ووکال بعدا خواهم خرید اینه که همون 600.000 تومان رو واسه خرید یه میکروفن خرج میکنم.اگه تو این رنج قیمت باز ان تی 3 رو سفارش میکنید پس من همون رو می خرم و 2،3 ماه بعد هم یه 2000 واسه ووکال.
دیگه اینکه حتما الان میرم و گوش می دم به نمونه صداهایی که گفتید.
و یه نکته مهم اینکه همون طور که می دونید سیم های تار و سه تار فلزی و نازکتر هستند از سیم های گیتارو موقع زدن صدای گز گز بیشتری از برخورد مضراب با سیم ها تولید میشه.میخواستم ببینم تا حالا ضبط کردید سازهایی مثل سه تار یا شبیه اون رو؟
و حتما حتما تلفن وادرس دوستت رو لطف کن وبده اگه قیمتش مناسب باشه از اون میخرم.
بازم ممنون از لطفت.

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
باز هم همون سئوالاته که :
نفرمودید که رود 2000 چرا اینقدر محبوبه؟اگه واسه سازهای زهی nt3 خوبه و واسه ووکال nt2 پس تو دنیا واسه چی رود 2000 اینقدر اسم و رسم پیدا کرده؟یعنی می خوام بگم خصوصیت بارز 2000 چیه؟
اگه اون رو با مشخصات nt-2 مقایسه کنید. میبیند فرق جندانی با هم ندارن. دلیل محبوبیتش رو هم نمیتونم دقیقا بگم چیه.؟ اما در عمل که من تست کردم فرق چندانی با هم ندارن. جر اینکه جدید تر از nt-2 هستش.

-من مشخصات nt3 رو تو اینترنت پیدا کردم.ایا شفافیت صداش خوبه؟ مقدار نویزش رو نوشته بود 77db و محدوده دینامیکی رو هم 123نوشته.در صورتی که مال 2000 محدوده 147 dbنوشه و نویز هم فکر کنم 17db اینا مهم نیست؟
شفافیت بسیار بالایی داره که گاها در مورد بعضی سازها ممکنه نیاز به کم کردن فرکانسهای hi داشته باشین . که به نظر من قدرت میکروفون رو میرسونه. مقایسه این مدل با nt-2000 باید در رنج کاری و تخصصشون مثلا ممکنه nt-3 ر رکورد و کال کم بیاره.
-اگه با 3 تا وولومی که واسه پترن ها گذاشتن رو 2000 کار بکنیم صدای بهتری نسبت به nt3 نمیشه گرفت؟
اونها برای تنظیم زاویه دریافت و .low cut و امثالهم هستن. دقت کنید که میکروفون nt-2 و nt-2000 در واقع آچار فرانسه هستن و شما میتونید با اونها همه چیز رکورد کنید. اما من شخصا معتقدم که باید تخصصی میکروفون تهیه بشه.
پس اگه درست فهمیده باشم nt3 برای ضبط سازهای زهی بهتر جواب میده تا رود2000 و برعکس 2000 برای ووکال بهتر جواب میده.یعنی شما با اینکه 2000 رو دارید ولی برای سازهای زهی ان تی 3 رو استفاده می کنید.درسته؟؟؟؟؟
دقیقا...
و یه نکته مهم اینکه همون طور که می دونید سیم های تار و سه تار فلزی و نازکتر هستند از سیم های گیتارو موقع زدن صدای گز گز بیشتری از برخورد مضراب با سیم ها تولید میشه.میخواستم ببینم تا حالا ضبط کردید سازهایی مثل سه تار یا شبیه اون رو؟
بله رکورد کردم و از آرشیوم براتون پیدا میکنم و قرار میدم.

و در اخر اینکه کاردییوئید یعنی چی؟و چه فرقی با بقیه میکنه؟
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
هم در مورد ساختار میکروفونها توضیح داده شده.

28/6/10
15
باز هم همون سئوالاته که :

اگه اون رو با مشخصات nt-2 مقایسه کنید. میبیند فرق جندانی با هم ندارن. دلیل محبوبیتش رو هم نمیتونم دقیقا بگم چیه.؟ اما در عمل که من تست کردم فرق چندانی با هم ندارن. جر اینکه جدید تر از nt-2 هستش.

شفافیت بسیار بالایی داره که گاها در مورد بعضی سازها ممکنه نیاز به کم کردن فرکانسهای hi داشته باشین . که به نظر من قدرت میکروفون رو میرسونه. مقایسه این مدل با nt-2000 باید در رنج کاری و تخصصشون مثلا ممکنه nt-3 ر رکورد و کال کم بیاره.

اونها برای تنظیم زاویه دریافت و .low cut و امثالهم هستن. دقت کنید که میکروفون nt-2 و nt-2000 در واقع آچار فرانسه هستن و شما میتونید با اونها همه چیز رکورد کنید. اما من شخصا معتقدم که باید تخصصی میکروفون تهیه بشه.

دقیقا...

بله رکورد کردم و از آرشیوم براتون پیدا میکنم و قرار میدم.

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
هم در مورد ساختار میکروفونها توضیح داده شده.
دوست عزیز هومن خان.

ممنون امید عزیز
ممنونم امید جان که سریع جواب میدی و البته خوب و مفید
پس اگه درست فهمیده باشم nt3 برای ضبط سازهای زهی بهتر جواب میده تا رود2000 و برعکس 2000 برای ووکال بهتر جواب میده.

:smile (2):

امید جان من همون سوال ها رو نپرسیده بودم.یه چندتا سوال جدید بود که نمی دونم چرا رفت قاطی قبلی ها.به هر حال بازم ممنون که جواب جدیدها رو هم دادی.من تصمیم گرفتم که واسه سه تار همون ان تی تری رو که فرمودید بگیرم.2،3 ماه بعد هم 2000 واسه ووکال میگیرم.
تلفن دوستتون رو هم اگه لطف کنید واسه خرید ممنون میشم.
ضمنا بی صبرانه منتظر نمونه ای که فرمودید میزارید تو سایت هستم.
با تشکر از لطفتون.

28/6/10
15
ادرس برای خرید

سلام امید عزیز و بی نظیر

اقا نگفتی شماره دوستت رو واسه خرید؟؟
شایدم گذاشتی من ندیدم!!
منتظرم وهمچنان متشکر از لطفت.

28/6/10
15
میکروفن رود ان تی 3

سلام امید عزیز و بی نظیر

اقا نگفتی شماره دوستت رو واسه خرید؟؟
شایدم گذاشتی من ندیدم!!
منتظرم وهمچنان متشکر از لطفت.
:smile (13):
سلام به همه دوستان عزیز
من خواستم از اقای امید محبی عزیزم تشکر مخصوص داشته باشم به خاطره معرفی میکروفن ان تی 3 برای کار ضبط ساز سه تارم.بچه ها من دیروز میکروفن بدستم رسید و امروز تو استودیوی یکی از دوستام تستش کردیم.فقط می تونم بگم با اینکه هنوز فوت وفن این میکروفن را بلد نیستم یه سرو گردن بهتر از میکرفن akg یک ونیم میلیون تومنی دوستم جواب داد.دقیقا اون چیزی هستش که میخواستم.حتما تا چند روز بعد که اتاق ضبط خودم اماده بشه یه نمونه از کارم رو با این میک ضبط می کنم و میذارم تو سایت.بازم امید جان ممنون از راهنمایی دقیق و درستت.همیشه شاد و تندرست باشی،مرد.:08:

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
عرض کردم هومن عزیز..
همیشه میکروفونهای تخصصی بهتر از میکروفونهای همه منظوره صدا رو میگیرن.

3/7/10
8
امید جان به نظر من یه میک گان واسه ضبط اینسترومنت و یه میک واسه ساز هایه کوبه ای و همین طوری یکی واسه وکال داشته باشی بقیه مسایل کاملا در مراحل مستر و میکس قابل حل هستن...

صفحه ما در اینستاگرام

بالا