معایب و مشکلات اف ال استدیو - FL Studio Problems

شروع موضوع توسط Alpha ‏9/6/10 در انجمن برنامه اف ال استودیو FL Studio

تاپیک معایب و مشکلات اف ال استدیو - FL Studio Problems تالار برنامه اف ال استودیو FL Studio در persian-music.org.

1. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    مشکلات FL Studio

معایب و مشکلات اف ال استدیو - FL Studio Problems-download.php?imgf=12761016331.png

بسیار دیده شده که چه در همین forum و چه در سایت ها و بلاگ ها دیگه به این برنامه انواع نقصان ها و مشکلات نسبت داده میشه و user های این برنامه رو دل سرد میکنند و بهشون لغب آماتور و تاره کار میدند.
    شخصا تابحال موردی که دلیل منطقی پشتش باشه بجز مسایلی مشخص ,مثل نبود Score Editor و یا مسایلی از این دست رویت نکردم.
    این تاپیک ایجاد شده تا دوستانی که دلیل منطقی و مستند همراه با مدرک از هرگونه مشکل در این برنامه دارند اینجا بیان کنند.
    توجه بفرمایید که پس از این هرگونه اظهار نظر سلیقه ای , گنگ و یا بدون دلیل و مدرک در مورد این برنامه حذف خواهد شد.

فایل های ضمیمه:

آخرین ویرایش: ‏22/8/10
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. pey111

pey111 Banned

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اولین چیزی که باید بگم اینه که خودم 2 سال با اف ال کار کردم ( ورژن 4 -6 ) ... هر نرم افزاری که کارش پردازش صدایه دیجیتال باشه (مثل اف ال .. سونار ... نیوندو و ...) در واقع در پشت پرده داره یه سری پردازش هایی رویه سیگنال ها انجام می ده که ما اون ها رو می تونیم به صورت نتیجه نهایی مشهاده کرده و بشنویم...
    اما همون طور که می دونیم یا لازمه که بدونیم پردازش سیگنال دیجیتال مبحثی ریاضی هست که می شه از الگوریتم های مختلفی برایه اون استفاده کرد... به علم پردازش دیجیتال سیگنال اختصارا dsp گفته می شه که می تونید کتاب های اون رو خریداری کنید (زبان اصلی هستن) ...
    حالا چرا گفته می شه که اف ال ضعیف هست ؟
    خوب دلیله اصلیش این هست که الگوریتیمی که نوشته شده تا سیگنال های دیجیتال رو پردازش کنه الگوریتم ضعیف تری نسبت به نیوندو و ... هست واین بر می گرده به تیم مهندسی که دارن رویه موتور رندر این نرم افزار کار می کنن ... این که چه موتوری در رندر بهتر هست در سرعت پردازش سیگنال در هزارم ثانیه محاسبه می شه که اف ال بسیار کند تر هست نسبت به مثلا نیوندو...
    برایه اطلاعات بیتشتر توصیه می کنم مباحث dsp رو مطالعه کنید تا بیشتر متوجه منظورم بشید... البته مطالعه dsp نیازمند علم ریاضی در سطح مهندسی هست و باید حداقل محاسبه انتگرال های چند گانه رو بلد باشید... به هر حال چیزه بسیار جذابی هست ..

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    شاید برای بسیاری از دوستان از جمله خود من پیگیری مسایل ریاضی این موضوع سخت و یا وقتگیر باشه ولی خب 100% برنامه نویسان و همینطور مهندسین بنام این رشته در سطح جهانی کم نیستند و حتما تعدادی از نخبه هاشون به این موضوع پی بردند و در مجله - رساله و یا کتابی به اون اشاره کردند لطفا برای اثبات این موضوع نظر چند نفر از این افراد رو با قرار دادن لینک منبع برای جستجوی علاقهمندان قرار بدید.
    با تشکر

4. pey111

pey111 Banned

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    راستش نمی دونم چه طوری باید بگردم که همچین چیزی رو پیدا کنم و یا اینکه آیا اصولا همچین چیزی هست یا نه .. و یا اینکه اصولا مهندسینه یه شرکت اصلا حاضرند اعلام کنن که الگوریتم موتور رندری که طراحی کردند ضعیف تره یا خیر... اما خیلی ساده تر می تونیم این مساله رو به خودمون اثبات کنیم ... شما یک لاین midi رو که با یک وی اس تی خاص نواخته می شه رو به صورت همزمان در هر دو نرم افزار اف ال استودیو و نیوندو با یک مشخصات ( 44100 16bit.-wav) رندر کنید و بعد نمودار ویو اون رو مقایسه کنید و البته به صورت گوشی هم می تونید کییفیتش رو مقایسه کنید.... دلیل اصلیه دیگه اینکه الان قیمت آخرین ورژن نیوندو تقریبا 15 برابر آخرین ورژن اف ال هست که خودش نشون دهنده تفاوت عمده هست... به هر نمی خوام وارد مباحثه غیره فنی مثله قیمت بشم اما از طریق همون رندر یک لاین midi با یک وی اس تی ثایت در هر دو نرم افزار کامل می تونید به تفاوت های موتور رندر پی ببرید...

5. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    مهندسین خود Image-Line مد نظرم نبود ولی خب در سطح جهانی هستند مهندسانی که در یک مقاله رسمی و معتبر این موضوع رو که واقعا هم مسله کوچکی نیست بررسی کرده باشه
    اگر کلا حتی یک مقاله رسمی در این مورد در دنیا موجود نباشه متاسفانه نظریه شما به کل رد میشه.

6. pey111

pey111 Banned

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است ....
    لاین رو رندر کنید متوجه می شید ....ضمنا چون نظر آخرم رو پاک کردید دیگه تو این سایت نظر نمی دم .. خدا حافظ...:103:

7. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    تشکر می کنم برای زدن این پست
    واقعا بحث جالبیه و تمام ابهامات رو از میان میبره
    امیدوارم همینجوری منطقی پیش بریم
    من با اینکه تعصب خاصی رو اف دارم اما شاید هم سخنانpey111درست باشد
    من منتظر یک جوابم واقعا گیج شدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

8. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    لطفا منبعتون رو ذکر کنید.در غیر این صوت و اگر منبعی ندارید و صرفا بر اساس داشته های خودتون صحبت می کنید خیلی بجا و بهتره که گفته بشه این نظر و دیدگاه شخصی منه.

در ضمن چطور متوجه شدید که الگوریتمهایی که برای اف ال نوشته شده برای پردازش سیگنال در سرعت پردازش بسیار کند تراز نئوندوست؟و البته اینکه بر اساسی چه منطقی سرعت رندر یک نرم افزار دلیلی بر اثبات خوب بودن و یا بد بودن نرم افزارمی شه؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  9. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    خوب من الام نئوندوم نصب نیست بچه های که نئوندو دارند با اف ال مقایسه کنن با یک وی اس تی در هر دوتا اکسپرت بگیرید جوری که ایشون میفرمایند با گوش هم میشه فهمید!!!!!

خوب این جا سه چیز گنگ میزنه
    1.مگه ایمیج لاین رو یه عده بی سواد اداره می کنن که این مورد کاملا جدی رو نادیده گرفتن
    2.مگه یوزرهای حرفه ای اف ال خدای نارکرده فکر ندارن که این مشکل رو درک کنن یا گوش قوی ندارن
    3.این مشکل فاحش باید به کلی اف ال رو از رو صحنه پاک می کرد چطوری اف ال هنوزم که هنوزه یوزرهاش زیاد شده کم نشده خدا داند

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏10/6/10
  10. pey111

pey111 Banned

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اولا که می تونید با یه رندر متوجه بشید مگه اینکه واقعا خودتون نخوایید.. بعدش تعصب داشتن رویه هر چیزی باعثه پسرفته آدم می شه.... خوب شما که همش می گید بزرگان با اف ال کار می کنن دارید درگیر یک بازیه تبلیغاتی می شید .... مثلا دیوید بکهام برای فروش کفشهایه یک شرکت یک عکس با اون می گیره و بعدش هم چند میلیون دلار میزنه به جیب و شما هم فریب می خورید و اون کفش رو می خرید...
    من اصلا در تمامه عمرم هیچ استودیو حرفه ای رو ندیدم که با اف ال کار کنه... شاید من سابقم کمه اما به هر حال 8 ساله تو کار هستم و دارم می بینم... ضمنا شما که نمی خواید قبول کنید قیمت ها رو بررسی کنید .. آخه قیمت اف ال ببینید چقدر ارزون تره... خیلی .. خیلی ساده هم با یک رندر می تونید فرق رو احساس کنید.. آیا می شه نتیجه گرفت که چون پراید رو اکثر ایرانی ها سوار می شن بهتر از ماکسیماست ؟؟؟؟؟ خودتون عقلتون را قاضی بگیید و بدونه تعصب قضاوت کنید...

11. pey111

pey111 Banned

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    جوابه سوال شما سادست ... مگه در سایپا یه عده بی سواد هستن که پراید به ماکزیما نمی رسه ؟

خوب مشخصه که بی سواد نیستن اما هنوز به اون تکنولوژی برتر نرسیدن....

-- راجع به یوزر هایه حرفه ای تو پست بالا توضیح دادم...

---هر وقت سواره پراید نشدی با اف ال هم کار نمی کنی....در ضمن راحتیه کار با اف ال اونو مخاطب پسند کرده چون کسی که هیچی هم از موسیقی ندونه راحت می تونه باش یه لوپه ریتم درست کنه و از شنیدنش لذت ببره ...
    -----------------------------------------------------------------------
    در پایان باید بگم واسه من هیچ فرقی نمی کنه که شما با چی کار کنید و خودم اف ال رو ری وایر کردم تو نیوندو و از بعضی صداهاش استفاده می کنم.... مهم اینه که از هر چیز درست استفاده بشه... بد مطلق وجود نداره خوب مطلق هم همین طور...

12. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوستان عزیز،
    با سلام !
    البته بنده در حدی نیستم که بخوام راجع به این مبحث نظری بدم - از اساتید محترم عذر خواهی میکنم.
    به نظر بنده ، چندین سکوئنسر برتری که ما در دنیا میشناسیم همگی جز نرم افزارهای نامبروان هستند - البته همشون خالی از نقص نیستن - یعنی به شخصه معتقدم که نمیشه گفت کدوم نرم افزار واقعاً به همه سره ، البته بعضی ها میگن که پروتولز بهتره و...اما در سطح دنیا هستند کسانی که حرفه ای هستند و با اف ال و یا سونار و هرچیزی به غیر از پروتولز کار میکنن ! پس نکته ی اول اینه که بهترین نرم افزار اونی هست که خودمون باهاش راحتیم و یک راه حل برای تکمیل امکانات نرم افزار ما این هست که یک تراک رو با استفاده از تلفیق چندین سکوئنسر تنظیم کنیم تا هر نرم افزار بشه مکمل دیگری - بنده خودم هرزمان که یک تراک رو میبندم از اف ال استودیو ، نیوئندو ، سونار و اخیراً ریزن درکنار هم استفاده میکنم (البته شاید لازم نباشه تا این حدهم شلوغ بازی در آورد)
    اما من حرفم اینه که مشکل در تمام نرم افزارها هست و مسلماً اف ال هم خالی از نقصان نیست اما از اونجایی که بنده درحال حاضر در رشته ی طراحی نرم افزار تحصیل میکنم ، با پشتوانه ی دانسته هام راجع به این مبحث تحقیق کردم و یادمه یکبار هم به یکسری سورس نرم افزار اف ال که توی یه فروم خارجی بود دسترسی پیدا کردم و بسیاری از الگوریتم های موتور اکسپورت اف ال رو برسی کردم و حتی توی یه مجله قسمت هایی از هسته ی نرم افزار نیوئندو رو برسی کردم - باید اعتراف کنم که واقعاً پیچیده بود و از توابع خاصی در اونها استفاده شده بود که در برخی قسمتها بنده واقعاً نسبت به تحلیل کدها کم می آوردم !
    ببینید مشکل اف ال هسته ی برنامه نویسی اون نیست بلکه به گفته ی خیلی از کاربرای این برنامه مشکل عمده ی اون پترن بیسید بودن نرم افزارهست.وگرنه کوایلیتی خروجی کار با اف ال واقعاً قوی و دلنشین هست و اگر کمبودی هم داره اونقدر پایین هست که حس نمیشه - اما اگرشما با این قضیه مشکل دارید میتونید از کارتون خروجی ویو بگیرید و اون رو داخل یک نرم افزار دیگه ایمپورت کنید و پس از مسترینگ اکسپورت نهایی رو از اونجا بگیرید - درکل منظورم اینه که اف ال هستش ضعیف نیست و بنده با صراحت تمام این ادعا رو رد میکنم (بعنوان یک عضو کوچک) ما اگر مراحل مسترینگ رو بخوبی انجام بدیم ، در کوالیتی نهایی مشکلی کیفیتی نخواهیم داشت - ما عادت کردیم که کمبودهامون رو در علم موسیقی و کمبود سخت افزار رو نادیده میگیریم و اکسپورت ضعیف رو پای نرم افزارمون میزنیم - نرم افزار اف ال و هر سکوئنسر دیگه ای با همکاری چندتن از نوابغ مهندسی صوت و مهندسی نرم افزار طراحی شده و اونها آب نبستن به نرم افزار - به نظرم اون دوست عزیزمون هیچ ایراد شفاف در محیط کار برنامه ندیده بودن و از راهی وارد شدن که هرکسی توانایی درک اون رو نداره و من هم ندارم اما خب اعلام میکنم که اف ال در هسته ی خودش ایرادی نداره.من نمیگم خالی از ایراده...
    ضمناً دلیل تفاوت قیمت هم اول به خاطر اسم شرکت اشتنبرگ هست - چون از حق نگذریم این کمپانی با طراحی و تولید دگرند ، و مجموعه های گیتار و هایپرسونیک و...اسم و رسم خاصی رو پیدا کرده که بخاطر اسمش محصولاتش معمولاً گرون هستن ویکی از دلایل ارزانتر بودن قیمت اف ال پترن بیسید بودن اون هستکه البته این یک تجربه ی شخصی هست.به نظرم همین باعث شده که اف ال به یه باور غلط کشیده بشه و خیلی ها اون رو یک نرم افزار آموزشی بحساب بیارن !!!!
    من دوست دارم نظر اساتید بزرگ این سایت مثل استاد محبی ، استاد پایگان ، دوست خوبم امیر و بقیه ی عزیزان رو در این باره بدونم.
    با تشکر

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  13. pey111

pey111 Banned

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    -شما که داری می گی سورسش رو پیدا کردی از کجا تونستی بفهمی این بخش ماله موتور رندره؟
    -بر فرض که نابغه بودی و فهمیدی از کجا فهمیدی که نقصی نداره و الگوریتمش سالمه؟
    -کمپانیه اشتنبرگ خیلی قبل از اینکه گرند رو بسازه نیوندو رو ساخته بود ...
    -این حرفه ای ها که می گی با اف ال کار می کنن رو لطفا نام ببرید ؟لطفا از این رپر ها نباشن ...
    ---------------------------------
    - من از راهی نرفتم که کسی نفهمه ... dsp مخفف digital signal processing هست و برو کتاب هاشو بخر و بخون تا مجبور نباشی اقرار به ندونستنش کنی....

و به عنوان اخرین حرفم اعلام می کنم که اف ال بهترین نرم افزاره دنیاست ... حتما برید باش کار کنید... اگه یه جاهایی هم دیدید جواب نداد بدونید اشکال از شماست ... نیوندو و پروتولز هم مسخره هستند و 99 در صد تنظیم کننده های حرفه ای حالیشون نیست اون چند تا مانکن تبلیغاتی که رفتن با اف ال عکس گرفتن می فهمن .... دیگه بحثی ندارم....

14. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    درود بر دوستان.
    باید خدمت دوستان عرض کنم که خروجی حاصله از نرم افزارها مربوط میشه به کدک صوتی که در برنامه گنجانده شده و کیفیت خروجی به اون کدک (بهینه بودن الگوریتمهای مربوطه) و همچنین تنظیمات نرم افزاری مربوط میشه.

برای فورمت MP3 کدک استفاده شده در اف ال LAME هست که یکی از بهترینهاست.
    و در نوئندو از کدک Fraunhofer هست که این کدک هم جزء برترینهاست.
    و در فورمت wav هر دو مشترک هستند.(فورمت طراحی شده توسط مایکروسافت)
    من قبلا در سایت لینکهای سایتهایی رو که کدک ها رو مورد تحلیل قرار دادند رو گذاشتم.اگر بگردید پیداشون میکنید.
    ولی سایت زیر شامل مقایسه کاملی از پردازشهای انواع نرم افزارهای مربوط به موسیقی و صدا هست:
    http://src.infinitewave.ca/

ولی در کل هر کدام در تستهای مختلف محاسن و معایب خاص خودشونو دارند که آنقدر تفاوتها کم هست که شاید گوش هیچ انسانی قادر به درک و تجزیه و تحلیل آنها نباشد و باید با ابزارهای مربوطه تست گیری شوند.

جناب pey111 درست نیست برنامه اف ال و نوئندو رو با هم مقایسه کنید.بارها گفته شده که اساس اف ال در ساخت و سکوئنس طراحی شده و نه مولتی ترک.(که در نسخه 9 تا حدی بهتر شده)
    اینکه قیمت اف ال با نوئندو تفاوت چشمگیری داره در کارایی برنامه هاست.نوئندو بیشتر برای کارهای پست پروداکشن یا میکس و تدوین موسیقی و فیلم هست و برای همین هست که اکثرا در استودیوهای مطرح دنیا استفاده میشه.که البته در کشورمون بیشتر جنبه استفاده چشم و هم چشمی داره و خیلی از کاربران تفاوت کارایی کیوبیس و نوئندو رو درست و حسابی نمی دونن!!
    اگر اف ال هم امکانات تدوین ویدئویی در حد بالایی قرار میداد قیمت اون دست کمی از نوئندو نداشت.

پیشنهاد میکنم که نمونه فایلهای پردازش ده در اف ال و نوئندو و یا .... رو اینجا به عنوان مدرک قرار بدید تا حرفتون اثبات بشه.

موفق باشید.

15. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    عجب....
    متاسفانه بازم داریم شاهد مقایسه هایی میشیم که از اساس بی معنی هستش.
    باید برنامه ها رو بر اساس نیاز کاربران و نوع و تخصصشون بررسی کرد.
    اف ال یه برنامه خوب برای سکوئنس هستش. ( منم اوایل باهاش مخالف بودم و اون رو اسباب بازی فرض میکردم ) دلیلش هم این بود که کارهای ضعیفی رو شنیده بودم .
    اما بعد از سرچ و بررسی و شنیدن کارهای دوستان مخصوصا در این فروم دیدم که برنامه گاها به تنهایی کاره ایی نیست سلیقه شخص در کنار تکنیک ها و استفاده صحیح دقت کنی در کنار تکنیک ها و استفاده صحیحاز امکانات برنامه میتونه موسیقی خوب رو بسازه.
    این وسط میمونه مشکلات و نقایص...
    خوب این برنامه ها هم همه ساخته دست بشر هستن و مسلما ممکنه معایبی هم داشته باشن.
    شما اگه به اولین ورژنهای هر برنامه نگاه کنید میبیند که به مرور نقایص برطرف شده و تکمیل تر شدن. و شرکتها از نظرات کاربرها هم استفاده میکنن.
    یه مثال :
    در سونار شما میتونید یه خط وکال رو در یه ترک رکورد کنید حتی اگه خواننده بخوا کلمه به کلمه بخونه.
    اما در نئوندو و کیوبیس باید دو تا ترک رو باز کرد و این نوع رکورد رو به صورت زیگزاگ یا همون layer رکورد کردو
    یعنی نمیشه روی همون ترک کلمه به کلمه رکورد کرد چون با رکورد کلمه بعدی رکورد قبلی حذف میشه بر عکس سونار.
    یا مثلا در نوئندو و کیوبیس آپشن میکرو تیونر هستش که یشه با اون گامهای شرقی رو کارکرد اما در سونار نیست.!!!
    اینها وجود دارند و ممکنه در ورژنها بعدی بر طرف بشن.
    اما دلیلی نداره که من یا امثال من بیان و برنامه پر کاربری رو زیر سئوال ببرن.
    مثل این میمونه که من بگم برنامه word اصلا به درد نمیخوره. در حالی که خیلی از تاپیستها از این برنامه استفاده میکنن.
    به نظر شما منطقیه ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  16. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    سلام
    اقای....p111
    بهترین را برای اثبات حرفتون همینه
    پیشنهاد میکنم که نمونه فایلهای پردازش ده در اف ال و نوئندو و یا .... رو اینجا به عنوان مدرک قرار بدید تا حرفتون اثبات بشه.
    چرا جایه دوری بریم بفرماید مگه خودتون نمی گید
    من اصلا تعصبی ندارم و پایبند به حق و حرفه با دلیل منطقی هستم اگه تو این پست دلیلش رو گفتین من دیگه با اف ال کار نخواهم کرد
    ولی اگر اثبات نکردین و جا زدین این نشون میده که با علمیات محدودتون همه ی ما رو سر کار گذاشتین
    این موردی رو که شما میفرماید یک نقص بسیار بزرگ!!!!
    راستی امید جان تشکر وجود نداره واسه همین تشکر نکردم

17. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo

این آقا با لحنی بسیار تند و توهین آمیز صحبت میکنن و اخلاق و برخورد اجتماعی ما نشونگر فرهنگ ماست - پس چرا با این لحن صحبت کنیم که شخصیتمون رو پایین ببریم ؟
    دوست گرامی مگه ما جمع شدیم اینجا که دعوا کنیم ؟ ما تنها داریم دریک محیط مجازی بحث میکنیم و درحال تبادل اطلاعات هستیم ، نه درگیری...پس لطفاً رعایت کنید ! تمام این صحبتها رو میشد با آرامش هم زد !!!
    عزیز دلم من نمیگم نابغه ام اما دست کم دوبرابر شما موسیقی کار کردم و درحد نیازم چندتا نرم افزار رو میشناسم (البته درمقابل اساتید سایت هیچی نمیدونم و عذرخواهی میکنم) - دوست گرامی من که عرض کردم اف ال و هر نرم افزار دیگه ای خالی از ایراد نیست و من برطبق عکس های تبلیغاتی نمیگم خیلی ها با اف ال کار میکنن بلکه جنابعالی خودتون میتونید به فرومهای خارجی سری بزنید و مشاهده کنید که یوزرای اف ال کی هستن و چی میسازن (مثل سایت www.warbeats.com)
    راجع به سورس کدهای برنامه نویسی هم باید بگم تکنولوژی ساخت و نوشتن نرم افزارهای این چنینی زیرروال و یا رویه نام داره که هرقسمت از برنامه رو جداگانه مینویسن - یعنی من بعنوان یک برنامه نویس موتور اکسپورت رو طراحی میکنم و همکارم یک قسمت دیگه رو مینویسه و درنهایت میان و یک هسته ی اصلی برای برنامه طراحی میکنن و زیروال ها(قسمتهای مختلف برنامه رو که قبلاً جداگانه نوشتن) رو در هسته ی اصلی صدا میکنن و اونها رو میچینن کنار هم که هرقسمت تحت هسته ی اصلی کار خاصی رو انجام میده و من زیروال قسمت اکسپورت این برنامه ها رو بارها و بارها برسی کردم و صادقانه عرض کردم که در بیشتر موارد چیزی دستگیرم نشد و علتش پیچیدگی و تکامل کدها بود اما همینقدر فهمیدم که اف ال دست کمی از نرم افزارهای دیگه نداره.
    مورد بعد اینکه اف ال چندتا ایراد اساسی داره که دوستان اشاره کردند - اولین ایرادش پترن بیسید بودن اون هست و این درحالی هست که نیوئندو مالتی ترک هست و نداشتن ابزار تدوین ویدئو یکی دیگه از ایرادات اون هست و مشکل بعدی هم نداشتن امکانات تخصصی صدابرداری در اف ال هست - و اگر میبینید اف ال ابزار صدابرداری نداره به این خاطر هست که این نرم افزار تنها یک برنامه ی تنظیم موسیقی هست نه صدابرداری !!!
    توی همین ایرانی که گاهاً میگن کارهاش به درد نمیخوره من جوانانی رو میشناسم که با همین اف ال آثاری میسازن که فقط باید شنید و لذت برد.
    باز هم تاکید میکنم ما هیچکدوم نمیگیم اف ال خالی از ایراده و بهترینه بلکه بهتر از اون بسیار زیاده اما راه حلی که بارها بیان شده اینه که ما بصورت اشتراکی از چندین نرم افزار استفاده کنیم !!! آیا شما میتونید بگید نیوئندو بهترینه ؟؟؟
    ببینید یک هنرمند سالها کار میکنه و آثار خوبی هم ارائه میده اما پنهان میمونه و به چشم نمیاد اما امکان داره یک اثر زیبا وسازگار با روحیات مردم بسازه و با همون یک اثر به دنیا شناسانده بشه ! و نمونه هاش در طول تاریخ موسیقی بسیار زیاد بوده - اشتنبرگ هم همینه ! شاید نیوئندو قدیمیتر از گرند باشه اما مطمئن باش که گرند و وی اس تی آی های اشتنبرگ در شهرت کمپانی موثرتر بود و این کمپانی با این محصول بسیار محبوبتر از قبل شد.
    از محضر دوستان بخاطر این پرحرفی عذر میخوام.
    درپناه حق

18. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوستان فکر نمیکنید در حق این دوستمون یه مقدار کم لطفی کردین ؟

شاید واقعا یه چیزی میدونست و یه چیزی میشنید که ما نمیدونیم و نمیشنویم .

بهتر نبود به جای این که از اول باهاش مخالفت کنین ، کاری که گفت رو انجام میدادین یعنی یه صدا رو از اف ال و نئوندو خروجی میگرفتین و ازش میخواستین که تشخیص بده کدوم صدا مربوط به کدوم نرم افزاره ؟ این جوری هم ما و هم خودش متوجه اشتباه یا صحت گفته هاش میشدیم .

شاید با هر کدوم از ما هم این برخورد سرسختانه در مقابل گفته هایی که بهش اطمینان داریم می شد ، ترش میکردیم !

19. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    من یک بار گفتم دوباره خواهم گفت نه به ایشون و نه به هیچ کس دیگری حمله نخواهم کرد و رو هیچ سکونسی هم تعصب ندارم
    اما خدایش اگه اطلاعات ایشون ناقص باشه این همه پستی که زدیم میشه هیچی
    من از دوستان خواهش کردم و گفتم من نئوندو ندارم هر کسی داره با یک اکسپرت از نئوندو و اف ال این کار رو برامون انجام بده قضیه حل میشه
    این همه بحث رو هم نمی خواد

20. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    دوست عزیزم که در مورد اف ال و خروجی اون که ضعیف تره بحث میکنین.....من حاضرم با شما یک حرکت جالب و یه کاری که به دوستان ثابت بشه که نرم افزار اف ال قوی هست یا نیندو..
    من و شما یک پروژه مشترک 30 ثانیه ای از میدی با هم میکس و مستر و رندر میگیریم میزاریم دوستان بشنون..اگر حاضر بودید من حاضرم (شما 8 سال هست کار میکنیدووووومن فقط 4 سال)

من میخوام به همه دوستان بگم که همه نرم افزارها مثل سونار..نیندو...اف ال خوبن...هر کدوم معایب و مزایایی دارند.....اصل قضیه نرم افزار نیست اصلاً....بلکه دانش و هوش و سلیقه و پشتکار و گوش + داشتن وسایل اولیه خوب .

بارگذاری...