آخرین ارسال‌ها

مشکل Demo شدن لایبرری های کنتاکت

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,643
53
.
من با ساختنش هممشکلم حل نشد.از قسمت فایل هم که میرم خطا میده..این کنتاکت دیگه کفرمو در آورد.آیا این امکان هست که چون قبلا نسخه نصبی زده بودم و پاکش کردم خطا میده؟البته اونایی که خودم فایل nicnt ساختم براشون رو خطا میده نه همه!:sorry-21::sorry-21::sorry-21:
خیلی عجیبه! این ورژن کانتک پورتابل، بی دردسر ترین ورژن کانتکت بوده که من تا حالا داشتم. همین الآن هم دارم استفاده میکنم! بله این احتمال وجود داره. لزومی نداشت که قبلی رو Uninstall بکنی. من از ده ماه پیش که پرتابل رو کپی کردم و استفاده میکنم، اون ورژن قبلی هنوز هست و هیچ مشکلی هم ایجاد نکرده.

20/1/16
264
35
تبریز
خیلی عجیبه! این ورژن کانتک پورتابل، بی دردسر ترین ورژن کانتکت بوده که من تا حالا داشتم. همین الآن هم دارم استفاده میکنم! بله این احتمال وجود داره. لزومی نداشت که قبلی رو Uninstall بکنی. من از ده ماه پیش که پرتابل رو کپی کردم و استفاده میکنم، اون ورژن قبلی هنوز هست و هیچ مشکلی هم ایجاد نکرده.
به احتمال غریب همونه و از بقیه هم شنیدم که این نسخه پورتابل بی نقصه و همین که شما بگین هم برام کافیه.مجبورم ویندوز عوض کنم . اگر جواب نداد لابد سیستم رو باید عوض کنیم ;););)
ممنونم که پاسخ هام رو میدین.

Mehrak

هنرمند
9/12/16
37
43
تهران
1- نمیدونم

2- یکسری لایبرری ها در وضعیت اورجینال، یک فایل نصبی دارن که با اون به کانتکت معرفی میشن و کانتکت هم میاره توی اد لایبرری؛ که طبعاً وقتی اورجینال استفاده نکنی اون فایل مربوط به اضافه شدن به لایبرری رو نخواهند داشت. ولی خودت میتونی با ساختن یک فایل والپیپر png و یک فایل nicnt این مشکل رو حل کنی. در غیر این صورت مجبوری که از قسمت Files لود کنی.

3- این سوالِت نامفهومه. منظورتو از تکنیک/لاین نمیفهمم. اگر منظورت استاکاتو و پیزیکاتو هست، اونها تکنیک نیستند، آرتیکولیشن هستند. منظورت چیه دقیقاً؟
منظورم اینه که آیا باید برای استکاتو یک تراک و برای پیزیکاتو یک تراک دیگه باز کنم؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,643
53
.
منظورم اینه که آیا باید برای استکاتو یک تراک و برای پیزیکاتو یک تراک دیگه باز کنم؟
این بستگی به لایبرری ای داره که استفاده میکنی. بعضی لایبرری ها تغییرات آرتیکولیشن رو در همون یک فایل nki که لود میکنی، قرار دادند. حین نواختنِ مثلاً استرینگز لگاتو، کافیه که با دست چپ یکی از کلیدهای سمت چپِ پیانورولِ کانتکت رو فشار بدی. بلافاصله میره توی استاکاتو (مثال). ولی یکسری از لایبرری ها هم با یک فایل nki مجزا آرتیکولیشنها رو در اختیار یوزر قرار دادند. اینها رو باید Track جدا براشون باز کنی در DAW.

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
704
درود
با Fischer Viola و Blakus Cello این مشکل رو دارم:

قبلا همچین مشکلی برای لایبرری ها پیش میومد آدرس فولدرشونو میدادم مشکل حل میشد ولی ایندفه حل نشد.
بنظرمیاد فایلی رو پیدا نمیکنه یا پاک شده! موضوع جالب اینه هر دو از embertone هستن!
*من بعضی لایبرری ها کپی ازشون دارم. یعنی در واقع یکیش در HDD آرشیو کردم. و یکی هم در SSD که سرعت لود بهتری داره استفاده میکنم. که باعث میشه یک لایبرری دوتا آدرس متفاوت داشته باشه. ممکنه از این باشه؟ (البته بقیه هم که به اینصورت هستن این مشکل رو ندارن)

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,643
53
.
درود
با Fischer Viola و Blakus Cello این مشکل رو دارم:

قبلا همچین مشکلی برای لایبرری ها پیش میومد آدرس فولدرشونو میدادم مشکل حل میشد ولی ایندفه حل نشد.
بنظرمیاد فایلی رو پیدا نمیکنه یا پاک شده! موضوع جالب اینه هر دو از embertone هستن!
*من بعضی لایبرری ها کپی ازشون دارم. یعنی در واقع یکیش در HDD آرشیو کردم. و یکی هم در SSD که سرعت لود بهتری داره استفاده میکنم. که باعث میشه یک لایبرری دوتا آدرس متفاوت داشته باشه. ممکنه از این باشه؟ (البته بقیه هم که به اینصورت هستن این مشکل رو ندارن)
این مورد بستگی به ورژن کانتکت که استفاده میکنی داره. از بعضی از لایبرری ها وقتی دو آدرس به کانتکت میدی، هر بار سوال میکنه که کدوم آدرس رو تایید میکنی. این مشکل البته در ورژنهای جدید کمتره، چون یک بخش جدا برای مدیریت آدرس لایبرری ها قرار دادند. ضمناً بعد از دادن آدرس فولدر، برای اینکه یادش بمونه، باید . . . Keep search mode and رو تیک بزنی.

10/4/10
256
من قبلا کانتکت رو داشتم منتها اصلا خوب عمل نمی کردم.برای همین ارتباط خوبی باهاش ندارم.یعنی خیلی از اینسترامنتهایی که خریده بودم باز نمیشد و خطا میداد.مطالبتون رو که خوندم اومدم دوباره امتحان کردم.نسخه پرتابل رو که ریختم بیشتر اون صداها برام باز شدند.ولی هنوز صد درصد همه رو باز نمیکنه.البته یه چنتایی میگه ورژن کاتکت رو اپدیت کن.ورژن کانتکتم این هست: Kontakt.5.v5.7.3.Port.وبعضی ها هم عکساش تو لایبرری میاد ولی زیر اینسترومنت که میری خالیه...عکس رو ببینید.
حالا میخواستم بدونم آپدیت جدید این هستش؟و مشکل دوم رو چطور میتونم حل کنم.

فایل های ضمیمه

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
704
این مورد بستگی به ورژن کانتکت که استفاده میکنی داره. از بعضی از لایبرری ها وقتی دو آدرس به کانتکت میدی، هر بار سوال میکنه که کدوم آدرس رو تایید میکنی. این مشکل البته در ورژنهای جدید کمتره، چون یک بخش جدا برای مدیریت آدرس لایبرری ها قرار دادند. ضمناً بعد از دادن آدرس فولدر، برای اینکه یادش بمونه، باید . . . Keep search mode and رو تیک بزنی.
با سپاس
الان کانتکت من 5.8.1 هست. آخرین ورژن همینه درسته؟
یکی از آدرسها رو پاک کردم باز هم درست نشد.
در نهایت این فایلی که میگفت پیدا نکرده رو پیگیری کردم و متوجه شدم این فولدر که در عکس مشخص کردم وجود نداشت تو این آدرس! گشتم ببینم کجاست و در آدرس دیگری پیداش کردم و ایندفعه در این قسمت، آدرسی که پیدا کرده بودم رو دادم و مشکل حل شد! ولی در کل نمیدونم چرا اینجوری شده بوده و این فولدر مربوط به چی هست!
\C:\Program Files\Common Files\Native Instruments\Kontakt 5\presets\Effects\Convolution

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,643
53
.
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
و
عزیز، ورژن های جدیدتر کانتکت اکثراً مشکل دارن. بنابر این زیاد به جدید بودن ورژن گیر ندید. پرتابل استفاده کنید که نصبی هم نیست. من نزدیک به یک ساله پرتابل 5.7.1 دارم و در این مدت ندیدم لایبرری ای رو لود نکنه، ارور بده، دمو ورژن بنویسه و یا بگه آپدیت کن. این اسکرین شات رو هم همین لآن گرفتم:

dryjtuj.jpg

اونهاییکه اد نمیکنه مشکل از خود پک لایبرری هست نه از کانتکت. از طریق Files باز کن.

10/4/10
256
و
عزیز، ورژن های جدیدتر کانتکت اکثراً مشکل دارن. بنابر این زیاد به جدید بودن ورژن گیر ندید. پرتابل استفاده کنید که نصبی هم نیست. من نزدیک به یک ساله پرتابل 5.7.1 دارم و در این مدت ندیدم لایبرری ای رو لود نکنه، ارور بده، دمو ورژن بنویسه و یا بگه آپدیت کن. این اسکرین شات رو هم همین لآن گرفتم:

مشاهده پیوست 177721

اونهاییکه اد نمیکنه مشکل از خود پک لایبرری هست نه از کانتکت. از طریق Files باز کن.[/QUOTE
از من پرتابل هست.بزارید برم ورژن شما رو پیدا کنم.ببینم درست میشه یا نه...

20/1/16
264
35
تبریز
این اسکرین شات رو هم همین لآن گرفتم
سلام جناب فرهود.ببخشین یه سوال دارم.چند مورد از اسکرین شات کنتاکت شما رو دیدم که از هر ساز یه لایبرری مجزا استفاده میکنید.آِا از هر ساز مجزا استفاده کردن بهتره یا مثلا یه پک سازهای زهی میدن بیرون ؟ جنبه کنجکاوی داشت سوالم ...

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,643
53
.
سلام جناب فرهود.ببخشین یه سوال دارم.چند مورد از اسکرین شات کنتاکت شما رو دیدم که از هر ساز یه لایبرری مجزا استفاده میکنید.آِا از هر ساز مجزا استفاده کردن بهتره یا مثلا یه پک سازهای زهی میدن بیرون ؟ جنبه کنجکاوی داشت سوالم ...
اگه سوالتو درست فهمیده باشم، بستگی به مورد استفاده داره.
مثلاً من 5 تا لایبرری جدا از 5 برند مختلف چلوی سولو دارم. ضمن اینکه در داخل پکهای زهی هم باز چلوی سولو دارم. حالا برای هر قطعه ای ممکنه یکی خوب به درد بخوره. چون سازها در هر لایبرری ای با حالتها و نوانسهای متفاوتی اجرا و سمپل برداری شدند. اینو یکی یکی باید امتحان کرد و مورد استفاده ی هرکدوم رو هم پیدا کرد.
اگر سوالت رو درست متوجه نشدم بیشتر توضیح بده.

20/1/16
264
35
تبریز
اگر سوالت رو درست متوجه نشدم بیشتر توضیح بده
خیر همین بود.منظور من هم همین بود که بفهمم شاید پک های سولو بهتر از پک های فول یا مثلا زهی باشن.پس درست متوجه شده بودم . ممنون از راهنماییتون.باید امتحان کنم.

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
704
من cinesamples cinebrass core v 1-6 رو گرفتم فایل نصب هم داره! مگه مثل بقیه لایبرری ها ادد نمیشه؟ نصبش واسه چیه؟

[doublepost=1534772416,1534772025][/doublepost]و Cinesamples CineBrass PRO که نوشته شده بود اکسپنشن افزودنی هست، باید محتواش کپی بشه داخل همین پوشه cinesamples cinebrass core ؟

فایل های ضمیمه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,643
53
.
من cinesamples cinebrass core v 1-6 رو گرفتم فایل نصب هم داره! مگه مثل بقیه لایبرری ها ادد نمیشه؟ نصبش واسه چیه؟

[doublepost=1534772416,1534772025][/doublepost]و Cinesamples CineBrass PRO که نوشته شده بود اکسپنشن افزودنی هست، باید محتواش کپی بشه داخل همین پوشه cinesamples cinebrass core ؟

خیلی از لایبرری ها باید نصب بشن تا اد بشن و والپیپرشون اکتیو بشه. محصولات N.I. که همشون همینطوری هستن.
البته این مورد که شما تصویرشو گذاشتی احتمالاً اگر همینطوری کپی بکنی بتونی استفاده بکنی. چون فولدر Instruments و Samples رو داره. در لایبرری های نصبی معمولاً این دوتا فولدر بعد از نصب ظاهر میشن. شما باید اینو کپی و امتحان کنی، اگر کار نکرد نصبش کنی.

Pro و Core دو لایبرری مجزا هستند:

Untitled-1.jpg

شما اگر از Pro اکسپنشن شو گیر آوردی، اول باید خود لایبرری Pro رو داشته باشی بعد اکسپنشن رو کپی کنی داخل اون.

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
704
البته این مورد که شما تصویرشو گذاشتی احتمالاً اگر همینطوری کپی بکنی بتونی استفاده بکنی. چون فولدر Instruments و Samples رو داره. در لایبرری های نصبی معمولاً این دوتا فولدر بعد از نصب ظاهر میشن. شما باید اینو کپی و امتحان کنی، اگر کار نکرد نصبش کنی.
شما اگر از Pro اکسپنشن شو گیر آوردی، اول باید خود لایبرری Pro رو داشته باشی بعد اکسپنشن رو کپی کنی داخل اون.
آقا ممنونتم. آخه سایتی که ازش گرفتم اینطوری نوشته بود:
CineBrass PRO Expansion یک شبیه ساز دقیق ساز های بادی برنجی می باشد که به عنوان یک اکسپنشن افزودنی برای وی اس تی Cinesamples CineBrass CORE منتشر شده است.
ولی با توضیح شما متوجه شدم جریان چیه. پیروز باشی:thumbsup:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,643
53
.
آقا ممنونتم. آخه سایتی که ازش گرفتم اینطوری نوشته بود:
CineBrass PRO Expansion یک شبیه ساز دقیق ساز های بادی برنجی می باشد که به عنوان یک اکسپنشن افزودنی برای وی اس تی Cinesamples CineBrass CORE منتشر شده است.
ولی با توضیح شما متوجه شدم جریان چیه. پیروز باشی:thumbsup:
شبیه ساز؟!!
یعنی اون سایت فرق "شبیه ساز" با "سمپل" رو نمیدونه؟!!:rolleyes-34:

• عالیه!
واکنش‌ها: Yo3fM

صفحه ما در اینستاگرام

بالا