مشکل کوچک در اکوردهای باره دار

شروع موضوع توسط amirhgh78 ‏11/1/15 در انجمن گیتار

تاپیک مشکل کوچک در اکوردهای باره دار تالار گیتار در persian-music.org.

1. amirhgh78

amirhgh78

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    سلام دوستان.بنده حدود 5 ماه هست که یه گیتار aria ak80 پیکاپدار تهیه کردم.
    تا الان بدون کلاس اکوردها رو یاد گرفتم و ملودی هایی رو که میشنوم میتونم روی سازم پیاده کنم.(البته به این دلیل که قبلش سنتور کار میکردم)ایشالا از هفته اینده میخوام برم کلاس واسه رفع اشکال.
    خلاصه
    الان چیزی که اذیتم میکنه این هست که موقعی که اهنگی میزنم که اکورداش باره دار هست و مجبورم پشت سر هم باره دار بگیرم انگشت شستم که پشت دسته گیتار هست درد میگیره و دیگه مجبورم اکورد رو رها کنم.
    از یکی که پرسیدم گفت بدنه گیتار رو با ساق دستت به داخل فشار بده تا دسته گیتار بیاد جلو و راحتتر باشی.ولی بازم هیچی.
    اساتید راهنمایی کنن ممنون میشم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Les_paul

Les_paul مدیر تالار گیتار تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +1,917 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, sonar
    درود
    گیتار کلاسیک الگوی خاص خودش رو داره که در اوایل آموزش حتما حتما باید رعایت بشه تا طرز درست ساز گرفتن برای هنرجو جا بیوفته ... اگر زیر نظر استاد مجرب آموزش ببینید قطعا طرز صحیح گیتار گرفتن رو آموزش میده ...
    در مورد مشکل شصتتون هم باید بگم که شما چون خود آموز یاد گرفتید اشتباه بزرگ ابتدایی که امیدوارم عادت نشده باشه براتون رو دارید که اونم اینکه فشار بیش از حد به روی دسته ی گیتار میارید هم از سمت کف دست هم از طرف شصت دست ...
    یک کلاسیک کار باید فقط نُک انگشتانش به دسته ی گیتار فشار بیاره (سیمها) و اونم فقط به اندازه ی کافی نه بیشتر نه کمتر.
    در سطح های بالا گفته میشه نوازنده های حرفه ای باید در حین نوازندگی به قدری فشار بین انگشتانشون رو تنظیم کنند که اگر شخصی بیاد انگشت شصت شمارو بگیره، به راحتی بتونه از دسته جداش کنه یعنی عملا شما هیچ فشاری از سمت شصتتون روی دسته ی گیتار نیارید ( امری محال نیست ).
    این طرز گیتار گرفتن هم بقدری تایید شده هست که بعضی از نوازندگان گیتار الکتریک هم از این روش برای ساز دست گرفتن ( هنگام نشستن ) استفاده میکنن ...
    با استادتون در میون بذارید مشکلتون رو کمکتون میکنن.
    موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
بارگذاری...