مشکل چفت شدن صدا در کیوبیس

24/3/20
7
1
3
سلام خدمت کاربرای محترم سایت
امیدوارم که سال خوبی داشنه باشید.
کیوبیس 10.5پرو نصب کردم و هرکاری میکنم صدای خواننده با موزیک چفت نمیشه و تاخیر داره.(روی هم نمیفته)
نوءندو 4 دارم و این مشکلو ندارم موقع ضبط ولی تو کیوبیس 10.5 دارم این مشکلو
ضمن اینکه درایور کارت صدام رو به کیوبیس(asio driver) معرفی کردمو هنگام ضبط صدا بافر رو روی کمترین حالت قرار دادم.
واقعا ممنون میشم اگه از دوستان کسی بلده بهم بگه چیکار کنم.
کارت صدا: RME Babyface Pro

آخرین ویرایش:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,851
9,792
113
53
.
موقع ریکورد تاخیر نداره ولی موقع Play تاخیر داره فقط؟
حالا قبل از اینکه اینو جواب بدی، گوشه بالا (یا پایین) سمت چپ یه گزینه هست به شکل ساعت (Constrain Delay Compensation) اینو بزن یه بار دیگه چک کن.

24/3/20
7
1
3
موقع ریکورد تاخیر نداره ولی موقع Play تاخیر داره فقط؟
حالا قبل از اینکه اینو جواب بدی، گوشه بالا (یا پایین) سمت چپ یه گزینه هست به شکل ساعت (Constrain Delay Compensation) اینو بزن یه بار دیگه چک کن.
سلام ممنون از پاسختون
متاسفانه مشکل حل نشد
من موقع ریکورد صدای خودم رو نمیشنوم رو ضرب میخونم ولی وقتی play میکنم رو ضرب نیست

24/3/20
7
1
3

فایل های ضمیمه

• 47.5 KB نمایش‌ها: 1
  • 55.1 KB نمایش‌ها: 1
  • 199.2 KB نمایش‌ها: 1
  • 89.8 KB نمایش‌ها: 1

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,851
9,792
113
53
.
خب الآن کیوبیس رو کلاً ببند، بافر سایز Babyface رو بذار روی 1024 و بعد دوباره پروژه رو باز کن با کیوبیس و یک بار دیگه با این بافر سایز جدید پلی کن ببین هنوز روی ووکال تاخیر داری یا نه. و یا تاخیر کم و زیاد شده یا نه.

24/3/20
7
1
3
خب الآن کیوبیس رو کلاً ببند، بافر سایز Babyface رو بذار روی 1024 و بعد دوباره پروژه رو باز کن با کیوبیس و یک بار دیگه با این بافر سایز جدید پلی کن ببین هنوز روی ووکال تاخیر داری یا نه. و یا تاخیر کم و زیاد شده یا نه.
نه بازم مشکل برقراره و تغییری نکرد

24/3/20
7
1
3
آقا فرهود من الان یه تیکه از اهنگو تو cubase و nuendo خوندم تو nuendo رو ضربه ولی تو cubase اینجوری نیست .پیوست کردم

فایل های ضمیمه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,851
9,792
113
53
.
نه بازم مشکل برقراره و تغییری نکرد
ببین این TMFX بیبی فیس استفاده اش کمی پیچیده است. ولی وقتی یاد میگیری خیلی آسونه. اما اینجا نمیشه با تایپ کتبی طرز کار با اونو شرح داد. در یوتیوب کلی ویدئو برای آموزش کار با TMFX هست که من خودم هم از اونها یاد گرفتم. مخصوصاً ویدئوهای آموزشیِ مال خود RME. ولی اونطور که از تصویر TMFX شما دیده میشه، مشکلی نباید داشته باشی. و اصولاً مشکل تاخیر صدا مربوط به TMFX نیست، مربوط به بافر سایز و خود DAW میتونه باشه.

این دوتا فایل رو هم شنیدم. (هرچند که تاخیر خیلی کمه)

دو تا سوال:
1- کیوبیس 10.5 کدوم نسخه هست؟ نسخه کرک شده یا اورجینال یا پاندا؟
2- ریکورد ترَک ووکال رو با چی انجام دادی؟ کیوبیس یا نیوئندو؟

24/3/20
7
1
3
ببین این TMFX بیبی فیس استفاده اش کمی پیچیده است. ولی وقتی یاد میگیری خیلی آسونه. اما اینجا نمیشه با تایپ کتبی طرز کار با اونو شرح داد. یوتیوب کلی ویدئو برای آموزش کار با TMFX هست که من خودم هم از اونها یاد گرفتم. مخصوصاً ویدئوهای آموزشیِ مال خود RME. ولی انطور که از تصویر TMFX شما دیده میشه، مشکلی نباید داشته باشی. و اصولاً مشکل تاخیر صدا مربوط به TMFX نیست، مربوط به بافر سایز و خود DAW میتونه باشه.

این دوتا فایل رو هم شنیدم. (هرچند که تاخیر خیلی کمه)

دو تا سوال:
1- کیوبیس 10.5 کدوم نسخه هست؟ نسخه کرک شده یا اورجینال یا پاندا؟
2- ریکورد ترَک ووکال رو با چی انجام دادی؟ کیوبیس یا نیوئندو؟
متاسفاه تمام آموزش های TMFX به زبان انگلیسی هست و منم زبانم ضعیفه برا همین نتونستم یاد بگیرم
1.کیوبیس 10.5 کرک شده هست و من بدون دیتارو گرفتم که حجمش حدود550m بود
2.ریکورد وکال رو جدا تو هر کدوم انجام دادم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,851
9,792
113
53
.
با توجه به اینکه ریکورد رو جدا جدا با هر کدوم انجام دادی (که ایده ی خیلی خوبی بوده برای چک کردن Latency صدا)، به نظر میرسه که مشکل از کیوبیس باشه. چون اگر Babyface و ستینگ هاش مشکلی داشتند، مشکل تاخیر در نیوئندو هم بوجود میومد، که نیومده. پس کلاً Babyface و TMFX و هرچی که مربوط به اونه، میره کنار. حالا میمونه خود DAW، یعنی کیوبیس. من فکر میکنم کیوبیس صدای موزیک یا مترونوم رو با تاخیر میفرسته به گوش خواننده. و موقع خوندن، خواننده درست میخونه، ولی سینک نمی افته کنار سایر ترَک های موزیک. البته این یه حدسه. شاید با جابجا کردن ترَک ووکال بتونی اون تاخیر رو از بین ببری.
این ورژن کرکی 10.5 زیاد مطمئن نیست. مشکلاتی داره که در سیستم هرکسی یه جوری خودشو نشون میده. حالا من چون کار نکردم باهاش اصلاً هیچ حدس دیگه ای نمیتونم بزنم.

24/3/20
7
1
3
با توجه به اینکه ریکورد رو جدا جدا با هر کدوم انجام دادی (که ایده ی خیلی خوبی بوده برای چک کردن Latency صدا)، به نظر میرسه که مشکل از کیوبیس باشه. چون اگر Babyface و ستینگ هاش مشکلی داشتند، مشکل تاخیر در نیوئندو هم بوجود میومد، که نیومده. پس کلاً Babyface و TMFX و هرچی که مربوط به اونه، میره کنار. حالا میمونه خود DAW، یعنی کیوبیس. من فکر میکنم کیوبیس صدای موزیک یا مترونوم رو با تاخیر میفرسته به گوش خواننده. و موقع خوندن، خواننده درست میخونه، ولی سینک نمی افته کنار سایر ترَک های موزیک. البته این یه حدسه. شاید با جابجا کردن ترَک ووکال بتونی اون تاخیر رو از بین ببری.
این ورژن کرکی 10.5 زیاد مطمئن نیست. مشکلاتی داره که در سیستم هرکسی یه جوری خودشو نشون میده. حالا من چون کار نکردم باهاش اصلاً هیچ حدس دیگه ای نمیتونم بزنم.
واقعا ممنونم که وقت گذاشتید.
به احتمال خیلی زیاد مشکل مربوط به daw باشه.
ممنون میشم اگه فرصت کردید یه فایل آموزشی در مورد tmfx بذارید .چون میدونم خیلی ها این مشکل رو دارن و مثل من زبانشون ضعیفه.
بازم بی نهایت ازتون سپاسگذارم

ما در شبکه‌های اجتماعی