مشکل و دیستورت شدن صدا در رکورد زنده (هیئت)

شروع موضوع توسط pulsar ‏15/4/12 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک مشکل و دیستورت شدن صدا در رکورد زنده (هیئت) تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

1. pulsar

pulsar عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام
    با اینکه مطالب تالار رو با دقت خوندم و خیلی چیزا یاد گرفتم ولی باز جواب سوالام و نتونستم کامل پیدا کنم.

من توی یه هیئتی ضبط زنده انجام میدم و طریقه ی ظبط هم خیلی سادست ( به دلیل کم بودن اطلاعاتم )
    پروسه ی ضبط اینجوریه که من از آمپلی فایر یه خروجی گرفتم و همون خروجی رو مستقیماً به لپتاب وصل کردم.

موارد پایین شرایطی هست که من توش ضبط انجام میدم

1. به دلیل محیطی که صدا پخش میشه باید صدای هر 2باند از نصفه بیشتر باشه
    2. چونکه میکروفون دست یه نفر نیست و معمولاً مداح بیش از 2 نفره نمیشه همه ی افراد رو توجیه کرد به رعایت فاصله از میکروفون و معمولاً میکروفون چسبیده به دهان مداح
    3. معمولاً علاوه بر اینکه فاصله ی میک با فرد رعایت نمیشه / در برخی جاها هم صدا خیلی اوج میگیره و نمیشه کاریشم کرد(کاهش ولوم میک یا کاهش خروجی) چون خروجی که من دارم ولومش مستقیماً رو باندا تاثیر داره

حالا اتفاقات بعد رکورد
    1. به قول شما دیستورت شدن صدا در قسمتای اوج معمولی (یعنی انگار داره هدفون پاره میشه از بس...)
    2. در قسمتهایی که صدا در اوجه کلاً صدا قطع میشه (میره و میاد) یعنی صدا از یه دسیبل به بعد رو نمی تونه ضبط کنه و از دیستورت شدن هم می گذره

کمک می خواستم در این مورد که چه میشه کرد برای جلوگیری از دیستورت شدن و قطع شدن صدا در اوج؟؟؟
    آیا به صورت نرم افزاری حل میشه ؟؟؟ یا نیاز به سخت افزار خاصی هست ؟؟(کامپرسور یا ... )

شرمنده که زیاد شد

2. Saber_Hetfield

Saber_Hetfield عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اولا منظورت از خروجی آمپلی فایر لود اسپیکر که نیست؟منظورت خروجیه لاینه؟پاور میکسر داری؟اسم و مدل
    میکسر داری؟اسم و مدل،آمپلی فایر اسم و مدل اینا رو بده تا یه راه حل توپ برات ارائه بدم

3. pulsar

pulsar عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام
    من هیچ واسطی بین آمپلی فایر و لپ تاب ندارم (میکسر و اینا ندارم )
    مدل آمپلی فایری که دارم senprini 2060 s 32bit echo chang هستش
    من از خروجی لاین (output) خروجی می گیرم و از فیش های کامپوزیت استفاده می کنم.

4. pulsar

pulsar عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام
    من هیچ واسطی بین آمپلی فایر و لپ تاب ندارم (میکسر و اینا ندارم )
    مدل آمپلی فایری که دارم senprini 2060 s 32bit echo chang هستش
    من از خروجی لاین (output) خروجی می گیرم و از فیش های کامپوزیت استفاده می کنم.

5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    با توجه به نوع اجراهایی که در این گونه مراسم و هیاتها داریم. بهترین راه حل این مشکل استفاده از کامپرسور هستش.
    یا اینکه پاور و قدرت ورودی رو خیلی کم کرده و ضعیف تر رکورد کنید و تا در نقاط اوج هم صدا دیستورت نشه و بعدش اون صدا رو قدرت و پاور بدیم.

6. Saber_Hetfield

Saber_Hetfield عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دقیقا بهترین کار همین هست
    ولوم output رو کم کن،شروع کن به رکورد با کامپیوتر،بعد ولوم میکروفن رو یه مقداری از حالت همیشگی که برای مداح میزاری بیشتر کن بعد میکرفن رو بچسبون به دهنت بعد توش عربده بزن،اگه دیدی بازم دیسورت میشه بازم ولوم خروجی رو کم کن،و بعد توی نرم افزار کمپرسش کن مشکلت حل میشه

7. pulsar

pulsar عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با تشکر از آقای محبی و آقا صابر

آخه مشکلی که اینجا هست اینه که ولوم output مستقیماً با ولوم باندا یکیه.
    یعنی وقتی می خوام از قسمت مستر صداش رو کم کنم صدای باندا هم کم میشه.
    یکی از ایرادای آمپلی فایری که من دارم اینه که صدای خروجی مستقیماً بر روی باندا تاثیر داره.

استفاده از کمپرسور ؟؟؟ چه مدلیش می تونه کار من رو را بندازه ؟؟؟ رنج قیمت در چه حدودی هست ؟؟؟
    البته تو تاپیکا دیدماا ولی نسبت به انتخاب مدل نمی دونم کدوم خوبه ؟؟؟ لازم و کافی.
    میشه کمک کنین ؟؟؟

8. Saber_Hetfield

Saber_Hetfield عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خوب میتونی ولوم ورودی لپ تابت رو کم کنی،کمپرسور رو باید روی صدای خام گذاشت نه روی صدای دیلی دار
    اینطوری صدات به f میره،یعنی صدای مداح کم میشه و صدای تکرارش زیاد میشه و کارتو خراب میکنه

9. pulsar

pulsar عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خب صدای ورودی لپ تابم از 100 رو 3 هستش .... از این هم کمتر ؟؟؟ من رو 1 از 100 هم امتحان بکنم .... خبر میدم.
    یه سوال... من بعد ضبط آیا کاری می تونم بکنم ؟؟؟ که تا حدودی مشکل رفع بشه ؟؟؟

10. music2music

music2music عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    سلام دوستان ..خنده داره اما من میخوام بدونم که این db یعنی چی ؟؟ مثلا از 300 روی 3 هستش یا روی 0 db هستش یعنی چی ؟؟ آخه هیچ اطلاعاتی ندارم به خدا !!!!!
    تورو خدا نخندین ...
    منو راهنمایی کنید ؟؟ اصلا راجع به اصطلاحات استودیویی قسمتی هست که بشه توی این سایت خودمون دید ؟؟؟

11. Saber_Hetfield

Saber_Hetfield عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اگه صدای رکورد شده ات دیستورت باشه،خیر هیچ کاری نمیتونی بکنی
    واحد سنجش صدا db هست(دسیبل)

12. danial2

danial2 عضو سایت

امتیازات:
    +130 / 2 / -0
    نرم افزار:
    protools, reason
    پاسخ : مشکل و دیستورت شدن صدا در رکورد زنده (هیئت)

چجوری میشه کامپیوتر (لپتاب نه) را به سیستم صوتی هیئت ها وصل کرد؟؟
    به آمپلی فایر وصل میشه؟
    یه جا گفتند اگه وصل کنیم کارت صدای کامپیوتر میسوزه
    چه اشتباهاتی ممکنه خرابی ایجاد کنه؟؟

کامپیوتر desktop را چجوری میشه؟

13. noryar12

noryar12 عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    ببین رفیق خروجی 1km یا همون rec یا line out میکسر یا امپلی رو وصل کن به ورودی کامپرسور سخت افزاری بعداز خروجی کمپرسورت بده به کارت صدای لپ تاپت
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏25/9/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏25/9/16 ---
    ببینید هیچ وقت از خروجی های 16 یا 8 یا 4 اهم با توان بالا رو وصل نکنید به ورودی رکورد ر ها گه سوختنش حتمیه
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏25/9/16 ---
    از نرم افزار ادوب ادیشن هم استفاده کنید واسه هیت عالیه و پیچیده هم نیست
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏25/9/16 ---
    و اگه از کارت صدای خود لپ تاپ استفاده می کنی و امکان خرید کمپرسور رو نداری ولوم صدای ورودی کارت صدا رو در حالت یه کم کمتر از وسط بزار مداح خودشو جر بده باز دیستورت نمیشه
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏26/9/16 ---
    فیدر خروجی main mix میکسر یا اگه امپلی فایر داری ولوم line out vوسط بزار درست میشه توجه کن اکولایزر کردنتم خیلی شرطه تو دیستورت نشدن صدا
    اگه میکسرت اکولایزر گرافیکی (کشویی)داره فرکانسای وسط رو یه کم بالا ببر فرکانس های سمت چپ سه تا دونه سمت چپو وسط بزار و سه تا دونه اخریرم یه کم زیاد کن تنظیم هر کانالم به سلیقه خودتو جنس صدای مداحته
    اکو چنگ دوستان شاید باورتون نشه پری امپلی این دستگاه با این که ایرانیه ولی اصلا اعوجاج نداره ببین رفیق اگه از کارت صدای خود لپ تاپ استفاده می کنی و امکان خرید کمپرسور رو نداری ولوم صدای ورودی کارت صدا رو در حالت یه کم کمتر از وسط بزار مداح خودشو جر بده باز دیستورت نمیشه

بارگذاری...