( مشکل وصل کردن ارگ به سیستم در کیوبیس)

شروع موضوع توسط pastoo ‏31/5/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک ( مشکل وصل کردن ارگ به سیستم در کیوبیس) تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    با سلام خدمت مدیر محترم و دوستان عزیز
    قبلش عذر خواهی میکنم که موضوع رو اینجا مطرح کردم.
    خیلی وقته اینجا میام و سر میزنم و مطالب مفیدتونو میخونم.قصد دارم بیشتر فعالیت کنم.
    مشکل من اینه که، وقتی کیبوردمو (PA50تبدیل شده به PA800) رو به سیستم وصل میکنم و برنامه کیوبیس یا نئون دو رو باز میکنم،تا چند دقیقه ای خوبه و میتونم ضبط کنم اما یکدفعه در پانل برنامه سمت راست که وضعیت وسیله میدی رو نشون میده( دو تا خونه ای که در نوسان هستش به رنگ نارنجی)دو خونش بالا میره و پایین نمیاد مثل اینکه یکدفعه هنگ کنه!
    وقتی کابل میدی رو از پشت کیبور در میارم و دوباره وصل میکنم بعد خوب میشه و باز دوباره!!!یعنی برا ضبط یک قطعه باید چند بار این کارو تکرار کنم!!!
    ممنون میشم کمکم کنید. درضمن کارت صدای من M-Audio مدل Persouns Audio Box هستش(اگه تو نوشتن اشتباه نکرده باشم).
    هر کاری در زمینه طراحی گرافیک باشه خوشحال میشم به دوستان و انجمن کمک کنم.
    با تشکر(حسین)

2. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    انگار کسی نیست جواب بده؟؟یا مشکل، مشکل نیست!
    آقای امید عزیز شما به داد ما برس.

3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    تاپیک مشابه داشتیم دوست عزیز میتونستید اونجا مطرح کنید.
    ضمنا اسمی از کسی نبرید تا سایر دوستان هم بتونن کمک کنند.
    این مشکل میتونه دو علت داشته باشه.
    معمولا در کیبوردها تبدیل شده گاها این مورد مشاهده میشه البته به ندرت.
    کابلهای میدیتون رو چک کردید ؟ ممکنه یه اتصالی کوچیک این مشکل رو پیش بیاره. یا نسخه کرک شده برنامه تون هم میتونه ایراد داشته باشه. با برنامه های دیگه هم تست کنید.

4. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون جناب محبی .چشم حتما.

5. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    وصل کردن مستقیم ارگ به سیستم و استفاده از صداها و ریتم های آن

سلامی دوباره حضور دوستان عزیز و استاتید محترم
    اینبار میخوام کیبور ( ارگ) رو به سیستم وصل کنم و از صداها و ریتماش استفاده کنم.
    1) جریان از این قراره که من قبلا تو برنامه Adobe Audiotion، با استفاده از یک کابل که ساخته بودم و یه سمتش دو تا فیش کانن داشت و به پشا ارگ وصل میشد و سمت دیگه اون هم بصورت استریو بود و مستقیم به کارت صوت قبلیم که کریتیو بود وصل میشد،براحتی ضبط میکرم.
    اما حالا که کارت صوت رو عوض کردم موندم چطور همون کار ها رو انجام بدم.مشخصات کارت صوت جدیدم :

کارت صدا ( اينترفيس ) حرفه اي اكسترنال USB Audio Card - مدل Audio Box USB - محصول کمپانی پريزنوس Presonus - داراي 2 كانال ورودي و 2 كانال خروجي - ورودي پري ميكروفون ( فانتوم پاور 48 ولت ) با كليد انتخاب - خروجي هدفون با ولوم كنترل - ورودي و خروجي ميدي MIDI {username}-{filename}

[TABLE]
    [TR]
    [TD][TABLE]
    [TR]
    [TD]{username}-{filename}
    [/TD]
    [TD="class: products_tab_curr"][TABLE]
    [TR]
    [TD="bgcolor: #989898, colspan: 3"]{username}-{filename}
    [/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="bgcolor: #989898"]{username}-{filename}
    [/TD]
    [TD="class: products_tab_curr_text"][TABLE]
    [TR]
    [TD="class: products_tab_curr"]مشخصات كلي
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

[/TD]
    [TD="width: 1, bgcolor: #989898"]{username}-{filename}
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

[/TD]
    [TD]{username}-{filename}
    [/TD]
    [TD="width: 99%"]{username}-{filename}
    [/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [/TD]
    [TD][TABLE]
    [TR]
    [/TD]
    [TD="class: products_tab_curr_text, width: 100"]{username}-{filename}
    [/TD]
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

[/TD]
    [/TD]
    [TD="width: 99%, bgcolor: #989898"]{username}-{filename}
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

[TABLE]
    [TR]
    [/TD]
    [TD="class: products_tab_curr_text, width: 510"][TABLE]
    [TR]
    [TD="class: products_tab_curr_text"]PreSonus AudioBox USB

2 x 2 USB Recording System

Capture your ideas wherever you are with the PreSonus AudioBox USB 2x2 USB recording system. The AudioBox USB is a USB bus-powered audio recording interface featuring 2 microphone/instrument inputs with 48V phantom power, 2 balanced TRS outputs, MIDI in/out along with Steinbergs Cubase LE 4 48-track recording and production software giving you everything needed to get started recording and producing your music.

Pedigree Preamplifiers
    PreSonus Audio has won numerous awards for designing the highest quality microphone preamplifiers in the industry at all price levels. The AudioBox USB is loaded with preamps that out perform any USB-based interface hands down. The preamplifiers in the AudioBox deliver high headroom, low noise and high gain giving you pure, full and rich sound.

Professional 24-bit converters
    Most USB recording devices operate at 16-bit sample rate and use converters with dynamic range of less than 90dB. This translates into a pinched and relatively small sound. The AudioBox USB uses professional-grade analog to digital converters with dynamic range of 102dB and 24-bit sample rate so that the digital conversion is big, quiet and musical.

USB bus-powered
    The AudioBox USB is USB bus-powered allowing you to take it anywhere inspiration hits. No wall warts, line lumps or power cables, just plug in to a powered USB port and you are ready to record.

Ready to hit the road
    There’s no plastic here. The AudioBox USB is housed in an all-metal chassis with metal knobs ready to withstand the rigors of travel. Toss it in your laptop bag and mobilize your music creation and production. Whether you want to record your shows, mix on the plane or write songs in your hotel room, the AudioBox is ready.

Cubase LE 4 – Recording and Production Software
    Steinberg’s Cubase LE 4 48-track recording and production is included with the AudioBox giving you a full-featured and powerful recording system right in the box. Cubase LE 4 features include 48-audio tracks, 64 MIDI tracks, MIDI & sequencing , EQ on each track , VST plug-in support , Virtual instrument support , Time stretching and pitch shifting , HALionOne Sample Player included (w/ 60 Instruments, 400 MB sound library), Compressor, DualFilter, Distortion, PingPong-Delay, Chorus, Flanger, Phaser, AutoPanner, Vibrato, Rotary, MonoToStereo and Roomworks SE, DaTube, MIDI Gate, StepFilter, Bitcrusher, Chopper, Metalizer, Ring Modulator, Tranceformer, Grungelizer, Drum Editor and more.

Key Features :
    2 class A XMAX microphone / instrument preamplifiers
    48V phantom power
    2 balanced TRS outputs
    MIDI input/output
    Powered via USB

[/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

[/TD]
    [/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="bgcolor: #989898, colspan: 3"]{username}-{filename}
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

[/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

2) اسپیکرهامو ( که کریتیو 6تیکه هستش) با تبدیل به پشت کارت صوت در قسمت Phons (که برای هدفون) هستش زدم و صدای خروجی من از Phons درمیاد.حالا اگه بخوام هم هدفوم و هم اسپیکر هام فعال باشن باید چه کنم؟؟آیا نیاز به تهیه مونیتور صدا هست؟؟ یا با همین اسپیکرها میتونم وصل کنم ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

جلوی کارت صوت از چپ به راست :
    - دو تا پروت میکروفون که هم برای میکروفون های معمولی کانن و هم برای میکروفون ها پاور دار
    - یه دکمه فشاری فانتوم پاور که روش نوشته 4BV
    - دو تا ولوم میکروفون
    - یک ولوم Phons که مربوط به ولوم هدفون هستش( که الان ولوم اسپیکرم شده!)
    - یک ولووم میکسر
    - یک ولوم به نامMain
    پشت کارت صوت از چپ به راست :
    - یه پورت USB
    - دو تا پورت میدی IN و OUT
    - دو تا پورت روی هم به نام Main OUT
    - یک پورت Phons که الان اسپیکرم بهش وصله.
    با تشکر از همه

بارگذاری...