مشکل نویز

شروع موضوع توسط hamsaz62 ‏4/9/09 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک مشکل نویز تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. hamsaz62

hamsaz62 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    نوشته اصلی توسط hamsaz62 سلام بچه هامشکل نویز صدا دارم دستگاههای استودیوی خونگیم:1.کارت صدای اکسترنال مدل lexicon alpha هزینش هم 250000هزار تومنی2.میکسرم compact4 با فانتوم پاور 48 قیمت 300000 تومنی3.میکروفنم ecm-565 معمولیه وبا اینکه میدونم میکروفنم خوب نیست ولی مشکل اینه که بدون وصل کردن میکروفون به میکسر در رکورد (با sonar7) باز هم نویز(صدای هوا)میاد.((ضمنا کابلها هم مشکلی ندارن))خخخخخخخخخخخواهش میکنم جواب منو بدیییییییید

2. EHSANP800

EHSANP800 عضو سایت

امتیازات:
    +36 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    یه بار بدونه میکسر رکورد کن ببینم چی میکنی .

3. hamsaz62

hamsaz62 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    احسان اگه بخوام با میکسر کار کنم منظورم رکورد کنم جکار باید بکنم که کیفیت خوب و بدون نویز (هوا) باشدمرسی احسان جون

4. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    سلام بزرگوار . چرا اینجوری پریشون و نگران و .... هستی ؟؟؟؟ :smile (53):نگران نباش درست میشه ....

اول بگو ببینم از چه track واسه ضبط استفاده می کنی ؟؟؟ مطمئنی که اتصالاتت زو درست انجام دادی ؟؟؟
    می شه درست و واضع برام توضیح بدی ؟ البته با خونسردی کامل :smile (22):

5. EHSANP800

EHSANP800 عضو سایت

امتیازات:
    +36 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    این کار که بت گفتم بکن جوابشو بده .
    میخوام ببینم ایراد از سیمهاس یا از تنظیمات میکسره .
    .
    از اول اینجور بود یا تازگیا اینجور شده .
    مشکلت خیلی جدیه وایییییییییییییییییییی{شوخی }

6. hamsaz62

hamsaz62 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    بچه ها همه کاراهایی که عرض کردین من انجام دادم درسته که مایک من از مدل قدیمی هست ولی مجددا خدمتتوت عرض کنم من اگه مایک از میکسر جدا کنم و رکورد انجام بدم باز هم نویز(هوا) رو دارم البته سیمهای و کابل های ارتباطی که در اختیار دارم مطمنن هیچ مشکلی ندارد ( در ضمن من با سونار 7 رکورد انجام میدم)بچه ها من در صورتی این نویز رو می تونم بگیرم که که گین(gain) مایک در میکسر یا کارت صدا رو خیلی کم کنم یا کاملا اف (off) کنم که در این صورت صدایی رو نمی تونم رکورد کنم.

7. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام

دوست عزيز معمولا نويزها به دو دسته عمده تقسيم ميشن.
    1- نويز محيطي يا هموني كه ما بهش هوا يا در اصطلاح hum ميگيم.
    2- نويز فيزيكي يا همون صداهاي ويز ويز .

معمولا نويز فيزيكي رو ميشه با تعويض كابلها به كابلهاي نويز لس يا دور كردن كابلهاي صدا از كابلهاي برق ساير سيستمها و يا تعويض فن كامپيوتر بر طرف كرد.
    اما در مورد hum يا همون هوا بيشتر برميگرده به تنظيمات سيستم. البته ميكروفون هم تاثير گذاره اما چون فرمودين كه بدون اتصال ميك هم نويز هوا دارين پس مشكل شما در تنظيمات وردوي هاي كارت و ميكسرتون هستش.
    اگه شما گين كارت رو بالاببرين و گين ميكسر رو هم بالا ببريد در واقع حساسيت ميكروفونتون رو بالا برديد... و حتي اگه ميكروفون هم نصب نباشه. بازهم شما هوا خواهيد داشت.
    و اگه گينهاي ميكسر و كارتتون رو مناسب تنظيم نكنيد كارت و ميكسر دقيقا عين قيف وارونه براتون عمل خواهند كرد.
    اول بياين و گين كارتتون رو روي وسط يا يك خط از وسط پائين تر بذارين.
    گين ميكسر و هم روي وسط قرار بدين.
    و هميشه از فيدر ها براي تنظيم لول ميك استفاده كنيد
    البته من اول بايد بدونم نحوه اتصالات شما به چه شكلي هستش.
    اما مواردي كه گقتم رو انجام بدين اگه مشكلتون حل نشد. دقيقا ذكر كنيد كه اتصالات ميكسر به كارتتون رو به چه شكلي انجام دادين.

موفق باشيد

8. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    من شکم روی اتصالاتتون هست !! چون قبلا هم واسه من این مشکل پیش اومده بود که از اتصالاتم بود .

یه سوال دارم :

آیا بعد از رکورد کردن صدای ضبط شده , به یک صدای پر از ریورب یا hall ( فضای حمام ) تبدیل میشه ؟؟

9. Farhad Mahdavi

Farhad Mahdavi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +95 / 0 / -0
    من به تویز برق شهری شک دارم :smile (67):
    یه کاری میگم انجام بده که اگه مشکل نویز برق شهری داری درست بشه :
    یک سیم به بدنه میکسرت نصب کن و به شوفاژ یا تخت خوابت ( در صورتی که آهنیه ) و یا یه چیز بزرگ دیگه که آهنیه وصل بکن .
    این کارو در زمینه ی : کیس کامپیوتر و کارت صدا و دیگر اجزای مورد استفادت بکن . خیلیا این مشکلو داشتن که با این کار برطرف شد .
    ممکنه مشکل از یه چیز دیگه هم باشه .
    به ولوم کنترل ویندوزت برو و در قسمت تنظیمات میکروفن Boost میکروفنتو در صورت روشن بودن خاموش کن .
    یه چیز دیگه !
    هنگامی که داری رکورد میکنی یکم با فیش میکسرت و کارت صدات و میکروفنتو اینا ور برو ببین درست رکورد میشه ؟ ممکنه سیمهات بدون اینکه بدونی اتصالی داشته باشن . همه این کارایی که گفتمو انجام بده به امید خدا درست خواهد شد .:smile (21):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏4/9/09
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  10. hamsaz62

hamsaz62 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    سلام امید عزیزممنون از پاسخ جامع تون یه سوال :میخوام عکس نحوه اتصالاتمو براتون بفرستم paste نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!شما چجوری عکس oupload میکنید تا همه ببینن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(س شو بگیر)

11. Farhad Mahdavi

Farhad Mahdavi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +95 / 0 / -0
  12. hamsaz62

hamsaz62 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    سلام بجه ها

روش وصل اتصالات(کابلها) کامپیوتر به کارت صدا و میکسر به همدیکه که من انجام دادم
    بجه ها لطف کنید اگه مشکلی در کارم میبینید جوابم منو بدین که برطرف کنم.
    مرسی مشکل نویز-rcmn5ek2gbbmzphcvn.jpg

13. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزيز
    اتصالاتتون صحيح نيست.

اول اينكه اگه كارتتون فانتوم پاور داره ديگه نيازي نيست كه ميكروفونتون رو به ميكسر نصب كنيد. مستفيم به كارتتون وصل كنيد.
    من ديدم كه شما خروجي كارت رو به ميكسر كانكت كردين من به شخصه با اين روش مخالفم نيازي به اين كار نيست. ميتونين از كارت مستقيم به اسپيكر هاتون كابل بكشيد.
    و اگه قصد استفاده از ميكسر رو دارين بايد بين ميكروفون و كارتتون قرار بگيره نيازي نيست كه خروجي كارت دوباره به ميكسر برگرده و از ميكسر به اسپيكرهاتون بره.

14. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    منم با امید جان موافقم.استفاده از میکسر در شرایطی که کارت صدا فانتوم پاور داره کار جالبی نیست.
    در مورد نویز اگه اسپیکرهاتون magnetic shield

(حفاظ مغناطیسی) نباشه ممکنه باعث ایجاد نویز بشه.اسپیکرهاتون رو از وسایلتون دور کنید و یکبار تست کنید.

15. hamsaz62

hamsaz62 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    استاد عزیز سلام1--نه نه نه نه من گفتم میکسرم نه کارت صدام !!!!!!!!!!!!!!!!!!!امید جان ولله من با فانتوم پاور اینا آشنا نیستم ولی رو میکسرم یه دکمه قرمز (بالای) میک هستش که روش نوشته 48v ولت که فشارش میدم لامچش روشن میشهاین از فانتوم پاور2-- اتصالی که گفتینو هم اون جورشم امتحان کردم تازه قبلش اونجوری بود (خروجی کارت صدا مستقیما به اسپیکر بود) ولی بازم همون آش و ...که بعدش اومدم اینجوری که تو عکسه درش آوردم )ممنون از لطف و همکاریتون عزیزان

16. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    hamsaz جان شما اگه مشخصات سیستمتون رو هم بگید فکر نکنم ضرری داشته باشه !! شاید مشکل از سیستمتون باشه تا اتصالاتتون . احتمال جواب ندادن سیستم با نرم افزار ضبط خیلی زیاده . اگه ممکنه مشخصات رو هم اعلام کنید که از اون نظر هم خیالمون راحت شه که از سیستم نیست و به اتصالات و ... بیشتر بپردازیم .

17. hamsaz62

hamsaz62 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    1-بجه ها من همه راهنمایی هایی که کردید انجام دادم ولی متاسفانه مشکل من برطرف نشد2-یه سوال دارم آیا نویز(هوا) که من دارم امری طبیعی هست و اگه نیست مشکل من کجاست.3-بجه ها آیا دستگاه هایی که در اختیار دارم مشکل دارند.4-آیا مدل دستگاههایی که من استفاده میکنم برای استودیوی خانگی جواب میدن.5-آیا دستگاه هایی که من دارم ارزش داره که یک میکروفن road nt2 یا m-audio تهیه کنم.6- و بلاخره اساتید بزرگوار راه چاره چیست.********در ضمن دستگاههایی که من گرفتم قیمت 300 هزارتومان به بالاست اونم از خارج با این هزینه گرفتم*********

18. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    hamsaz62 جان , چرا که نباید ارزش داشته باشه ؟؟؟ وقتی یه دستگاه از سالم بودنش اطمینان داشته باشی چرا باید بد باشه ؟؟ فکر نمی کنم دستگاه های شما از میکسر بهرینگر 8 و میکروفن 2 هزار تومانی و کارت صدای آنبورد چند سال پیش من بدتر باشه ؟؟!! :smile (22):

پس مشخصاتی رو که گفتم اعلام کنید ایشالا مشکلتون هم حل میشه .

کار نشد نداره ( یا راهی هست یا راهی پیدا می کنیم و یا راهی می سازیم ) این نکته رو هیچ وقت فراموش نکن :smile (75):

آخرین ویرایش: ‏5/9/09
  19. hamsaz62

hamsaz62 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    مشخصات سیستمmother board gigabyte m52i-s3 , cpuamd athlon(tm) 64 x2 dual core prossor 5000+ mmx 3d now(2 cpus), ram 2(2048) gb,vga geforce 7600 gt 512mb

20. Farinaz

Farinaz Banned

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    البته با توجه به این که گفتین فعلا بدون میکروفون هم نویز داری من بازم این نکته رو میگم که میکروفون

شما یک میکروفون صدابرداری نیست! یعنی اگر مشکل این نویزتون هم حل بشه با این میکروفونی که دارین

باز به مشکل حتما میخورین!

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. چرا میکروفن برق داره

,
  2. چه علت شد که مایکروفون جورشد