آخرین ارسال‌ها

مشکل نویز برق در هنگام رکورد

hamidfa

عضو سایت
22/4/19
5
سلام دوستان من یک پکیج ur22mk2 دارم
مدتی هست موقع رکورد گین میکروفن رو روی هر میزانی که میزارم نویز برق دار و هوا بیشتر نویز برق است
نمونه صدا ضیمه است

فایل های ضمیمه

• 153.4 KB نمایش‌ها: 8

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,547
53
.
سلام دوستان من یک پکیج ur22mk2 دارم
مدتی هست موقع رکورد گین میکروفن رو روی هر میزانی که میزارم نویز برق دار و هوا بیشتر نویز برق است
نمونه صدا ضیمه است
از اینکه در ارتباط با سوالت فایل نمونه صدا هم دادی و فقط «حرف» نزدی مثل خیلی های دیگه، خوشحالم و تشکر میکنم.
چیزی که من شنیدم از فایل شما، نویز سفید بود، بعلاوه ی یک نویز دیگه که نُت داشت (با فرکانس تقریبیِِ ۲۲۰-- ۲۳۰ هرتز). اون نویز سفید که مربوط به آدیو اینترفیس و احتمالاً ارتباطش با میکروفون هست. ولی اون نویز ۲۳۰ هرتز به نظر میرسه که مربوط به یک دیوایس هست که در اتاق داره کار میکنه (مثل کولر، یخچال، کامپیوتر و غیره). شما دو بار دیگه زحمت بکش و تست کن.

1- بار اول گین میکروفون رو از آدیو اینترفیس کاملاً بذار روی صفر و ریکورد کن. ولی میکروفون و کابلش سر جاش باشه.

2- بار دوم هم به همون حالت گین صفر بگیر، ولی کابل ورودی صدا از میکروفون رو از آدیو اینترفیس کاملاً بکش بیرون.

نتیجه ی این دو تست رو آپلود کن اینجا.

11/12/18
19
29
سلام‌خسته نباشین دوستان‌منم یه همچین‌مشکلی دارم
میکروفون من‌بلو بیرد هستس تو اتاق من صدای فن کامپیوتر میوفته تو رکورد خراب میکنه واسه اینکه صداهای اضافی رو حذف کنم مجبور میشم پد ۲۰ دسیبلی رو میکروفون رو فعال کنم که تو اون موقع هم نویز میوفته
چیکار میشه کرد واسه این که اصلا نیوفته

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,547
53
.
سلام‌خسته نباشین دوستان‌منم یه همچین‌مشکلی دارم
میکروفون من‌بلو بیرد هستس تو اتاق من صدای فن کامپیوتر میوفته تو رکورد خراب میکنه واسه اینکه صداهای اضافی رو حذف کنم مجبور میشم پد ۲۰ دسیبلی رو میکروفون رو فعال کنم که تو اون موقع هم نویز میوفته
چیکار میشه کرد واسه این که اصلا نیوفته
شما به یه طریقی باید کیس کامپیوترت رو ایزوله کنی. جایی که قراره توش ریکورد انجام بشه که کیس نباید قرار بگیره. اینطوری خب معلومه که نویز میافته. اون هم با Blue Bird که خیلی حساسه.

11/12/18
19
29
مرسی فرهود عزیز
راستش من نمیدونم با چه گینی رکورد کنم که رکورد تمیزی داشته باشم...زیر و بم وکال قبل از میکس خوب باشه
چون به قول شما بلو خیلی خیلی حساسه این‌حساسیتش دیگه کارو خراب میکنه
نمیدونم چه جوری رکورد کنم که وکال به راحتی بچسبه به موزیک این موضوع دیگه واقعا کلافم کرده
این نمونه صدامه که رکورد کنم ولی کلا هومه

فایل های ضمیمه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,547
53
.
مرسی فرهود عزیز
راستش من نمیدونم با چه گینی رکورد کنم که رکورد تمیزی داشته باشم...زیر و بم وکال قبل از میکس خوب باشه
چون به قول شما بلو خیلی خیلی حساسه این‌حساسیتش دیگه کارو خراب میکنه
نمیدونم چه جوری رکورد کنم که وکال به راحتی بچسبه به موزیک این موضوع دیگه واقعا کلافم کرده
این نمونه صدامه که رکورد کنم ولی کلا هومه
با این نمومه که فرستادی نمیشه چیزی گفت. یه نمونه ترَک ووکال خالی بفرست، کاملاً خام، پردازش نشده و بدون افکت.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,547
53
.
بدون هیچ‌افکتی
اون فایل خام دقیقاً چیزیه که لازم بود.
اول اینکه در مرحله ی پروداکشن یا پست پروداکشن وقتی با کسی مراوده ی فایلی داری، حتماً فایل Wave رد و بدل کن. MP3 برای مخاطب موسیقی هست که بعد از رلیز داره قطعه رو گوش میکنه.

با توجه به فایلی که فرستادی به نظر میاد بخاطر نویز محیط مجبور شدی گین رو پایین بگیری. خب این در واقع به معنی از دست دادن depth در پهنای باند هست، که میتونستی استفاده کنی، ولی عمداً از دست دادی. مشکل ضریب سیگنال به نویزی که بخاطر امبینت اتاق داری، با پایین آوردن گین حل نمیشه. شما ضریب نویز رو باید پایین بیاری. برای کم کردن این ضریب، روی محیط اتاقت باید کار کنی. ایزولیشن کیس و اکوستیکِ خود اتاق. وگرنه طفلک Bluebird کار خودشو خیلی هم خوب و درست انجام داده! نویزی که در محیط داری فقط مربوط به فن کیس هم نیست. یکسری سر و صداهای معمول اتاق غیر اکوستیک هست بعلاوه ی صداهای وارد شده از خارج از اتاق، که همه با هم ترکیب شدند و این نویز مزاحم رو باعث شدند.

من در فایلی که خودت فرستادی استفاده ی درست از پهنای باند رو بطور تقریبی نشون دادم. از پایین دانلود کن و تصویر کراف اونو با مال خودت مقایسه کن.

به نظر میاد از
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
هم استفاده نکردی. انواع اقسامش در بازار هست باقیمتهای خوب. برای یوزرهاییکه شرایط تو رو دارن، خیلی کمک میکنه.

فایل های ضمیمه

• 5.3 مگابایت نمایش‌ها: 1
11/12/18
19
29
ممنون از پاسخی که میدین
پاپ‌شیلد دارم‌اتاقم اکوستیک هم هست از این شانه تخم‌مرغی های سبز‌رنگ‌تقریبا ۷۰ درصد اتاقم هست تو اتاقم‌هیچ نویزی نیست اون نویزی‌هم که افتاده مال کارت صداس فک کنم‌برا همه هست او نویز... وکال من پر از هومه نمیدونم این از اکوستیکمه یا از گین کارت صدا... در کل رکورد تمیزی نمیتونم بردارم اتاقم‌هم به اون صورت صدا نیست فقط فن کامپیوتره

11/12/18
19
29
اینو با چه پلاگینی تمیزش کردی؟
چون تا اونجایی که میدونم نویز گیت یا پلاگینای این شکلی وکال رو خراب میکنن
دستی باید این کارو انجام بدم؟

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,847
44
بندرعباس
از اینکه در ارتباط با سوالت فایل نمونه صدا هم دادی و فقط «حرف» نزدی مثل خیلی های دیگه، خوشحالم و تشکر میکنم.
چیزی که من شنیدم از فایل شما، نویز سفید بود، بعلاوه ی یک نویز دیگه که نُت داشت (با فرکانس تقریبیِِ ۲۲۰-- ۲۳۰ هرتز). اون نویز سفید که مربوط به آدیو اینترفیس و احتمالاً ارتباطش با میکروفون هست. ولی اون نویز ۲۳۰ هرتز به نظر میرسه که مربوط به یک دیوایس هست که در اتاق داره کار میکنه (مثل کولر، یخچال، کامپیوتر و غیره). شما دو بار دیگه زحمت بکش و تست کن.

1- بار اول گین میکروفون رو از آدیو اینترفیس کاملاً بذار روی صفر و ریکورد کن. ولی میکروفون و کابلش سر جاش باشه.

2- بار دوم هم به همون حالت گین صفر بگیر، ولی کابل ورودی صدا از میکروفون رو از آدیو اینترفیس کاملاً بکش بیرون.

نتیجه ی این دو تست رو آپلود کن اینجا.
سلام
در تکمیل فرمایشات استاد عزیزم یک نکته هم بنده عرض میکنم.
لامپهای کم مصرف و فلورسنت (( همون مهتابی )) رو هم موقع تست خاموش کنید ( البته اگر دارید )

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,547
53
.
منظورم پاپ شیلد نیست. اینه:

11810455_800.jpg

خب من سکوتهای مابین جملاتت رو کنار هم ادیت و آپلود کردم برات. از فایل پایین که فرستادم میتونی دانلود کنی و نویز رو با امپلیتیود بالا بشنوی. حالا منهای صدای نفس کشیدن ووکالیست، من فکر نمیکنم نویز فقط مربوط به فن باشه. به هرحال حتی اگه فقط مربوط به فن هم باشه، کیس کامپیوترت باید ایزوله بشه. اون فایل خامی که فرستادی نشون میده که نسبتِ نویز به سیگنال زیاده.

من در داخل صدای ووکال هیچ «هوم»ی نمیشنوم. شاید این واژه ی «هوم» نمیتونه منظورتو درست برسونه. چیزی که به موازات صدای ووکال شنیده میشه، کمی ریفلکشن صدای ووکال هست. البته خیلی کمه. بطوریکه میشه ازش گذشت. از گین هم نیست. تازه برای استفاده ی درست از پهنای باند، گین رو بالاتر هم باید ببری.

اون سکوتهای مابین جملات رو با فب فیلتر گیت دادم چون با بالا بردن امپلیتیود فایل، نویزهای مابین جملاتت هم مشخص تر شده بودند. گیت رو اگه درست اِعمال کنی، نه تنها آسیبی به سیگنال نمیرسونه، بلکه خیلی هم در ایجاد سکوت کارآیی خوبی داره.

فایل های ضمیمه

• 1.6 مگابایت نمایش‌ها: 1
11/12/18
19
29
فرهود جان من‌۸ تا شانه تخم مرغی دارم‌ از این ایزولاتور هم دارم احساس اتاقم‌یزره باسش زیاد شده حالا با این حال از ازاین ایزوله استفاده کنم یا نه؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,547
53
.
فرهود جان من‌۸ تا شانه تخم مرغی دارم‌ از این ایزولاتور هم دارم احساس اتاقم‌یزره باسش زیاد شده حالا با این حال از ازاین ایزوله استفاده کنم یا نه؟
ببین، این به هیچ وجه چیزی نیست که دورادور بشه راهنمایی کرد. شما الآن فعلاً به دو مورد فکر کن: 1- ایزوله کردن کِیس. 2- استفاده ازووکال شیلد. این ووکال شیلد رو دست کم نگیر. با استفاده از اون کلّی از مشکلات ریفلکشن صدای ووکالیست، بدون استفاده از متریالهای دیواری حل خواهد شد.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,547
53
.
سعی کن میکروفون رو با ووکال شیلدش جایی قرار بدی که هم فاصله زیادی از کیس داشته باشه، و هم فاصله ی ووکالیست از دیوار عقبش کم باشه.

11/12/18
19
29
خوب دارم وکال شیلد کیس هم باکس داره ولی باز صدا میاد رکورد میکنه....😁
مگه اینکه تبدیل کنم به لپتاپ

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,547
53
.
خوب دارم وکال شیلد کیس هم باکس داره ولی باز صدا میاد رکورد میکنه....😁
مگه اینکه تبدیل کنم به لپتاپ
شما از میکروفون انتظار داری که کار خودشو انجام نده! و این برای من عجیبه. کار میکروفون گرفتن صداست، اون نویز کیس هم صداست. چرا نگیره؟! اون هم صداست خب. جاییکه قراره صدابرداری بشه، وسیله ی صدادار قرار نمیدن. تا حالا دیدی توی دد رومِ یک استودیو کولر کار کنه (مثلاً)؟ شما از یه طرف کلی زحمت میکشی و محیط ریکورد رو اکوستیک میکنی. بعد از طرف دیگه میای همونجا یه کیس کامپیوتر قرار میدی! این تناقض برای من قابل درک نیست. مشکل شما نه از میکروفونه، نه از گین هست، نه از اکوستیک و نه از کیس و نه از ووکالیست. مشکل شما مدیریت غلط لوکیشن صدابرداریه. اون کیس و یا هر وسیله ی صدادار دیگه، از اتاقی که قراره توش صدا ریکورد کنی باید بره بیرون. باکس کیس که ایزوله نیست. معلومه که صدا میاد بیرون.
اون ووکال شیلد هم در مورد نویز کاری انجام نمیده. من اونو برای به حداقل رسوندن ریفلکشن صدای ووکالیست در اتاق پیشنهاد کردم.

11/12/18
19
29
خوب داداش گلم‌راهی نیست تو اتاق بیام‌باکس درست کنم خوب که‌نمیشه بدتر میشه‌ حداقل این‌اتاق فضای بزرگتری داره واسه رکورد کیس رو هم‌جایی نیست که بذارم

11/12/18
19
29
من منظورم این بود که جوری رکورد میکنه که وکال به آهنگ نمیچسبه... زیرو بم وکال درست نیست...یا از شانه‌تخم‌مرغیاس که bass اتاق رو افزایش داده چون قبلا اتاقم این شکلی نبود از وقتی که این ها رو زدم به دیوار فضای اتاقم‌ سنگین شده سکوت بیشتر شده و صدا bass شده شاید به خاطر اینه.. جالب اینجاس که میکروفون‌های بلو high شون‌زیاده ...معمولا بعد از رکود bass رو زیاد میکنن..اما برا من برعکسه...

بالا