مشکل ناخون

شروع موضوع توسط p_ansari ‏14/11/11 در انجمن گیتار

تاپیک مشکل ناخون تالار گیتار در persian-music.org.

1. p_ansari

p_ansari عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان
    من شروع به یادگیری گیتار کردم. متاسفانه از بچگی من ناخون میخوردم و بارها تلاش کردم که تر کنم تا حدودی موفق هم بودم ولی بازم فایده نداره. تازگی ها 14-15 کلیپ از یک گیتار زن حرفه ای دانلود کردم که نوک انگشت های i - m - a یه چیزی شبیه انگش دونه داره. دوستم میگفت اسمش فینگر پیک هستش. ایا چنین چیزی وجود داره؟ منی که ناخونم مشکل داره میتونم تو گیتار زدن موفق بشم؟
    ممنون میشم کمکم کنید
    از این پیک هایی که مثلثی شکله بدم میاد و دنبال یه چیزی هستم که مثل ناخون عمل کنه . میخوام از انگشت هام استفاده کنم

2. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    منم همين مشكل شمارو داشتم،الان ديگه كمتر اين اتفاق ميوفته اگر بيوفته رو دست چپه

شما ميتوني براي اين كار از ناون مسنوعي استفاده كنييد كه خوردنشون هم سخت هستش و كارتون رو راه ميندازه

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  3. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام...
    درسته بهش میگن فینگر پیک...
    توی بعضی مغازه ها پیدا میشه...زیاد نایاب نیست...
    مشکل ناخون-a (2).jpg مشکل ناخون-a (1).jpg مشکل ناخون-a (3).jpg

مشکل ناخون-a (3).jpg
    البته مشاهده میشه که اکثر نوازنده هایی که از ناخون استفاده می کنن...ناخوناشون رو ترجیح میدن ...:d

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  4. camaron

camaron عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شما چه سبکی رو میخواهید پیش بگیرید اگه کلاسیک یا فلامنکو هست که هیچ میونه ای با این فینگر پیکها نداره مگر اینکه بخواین گیتار اکوستیک کار کنی میشه که خیلی نوازنده ها رو دیدم با گیتار اکوستیک استفاده میکنن مثل این که اسمش مانلی جمال هست
    NoteAhang Virtual Music Community - The Music File Manager

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    شما بسته به نوع سبکی میخواید پیش بگیرید باید انتخاب کنی. این نوع فینگر پیکی که دوستمون عکسهاشو قرار دادند درفینگر استایل کاربرد داره البته اونجا هم فقط انگشت شصت با پیک به سیمها ضربه میزنه و مابقی انگشتان از ناخن طبیعی برای نوازندگی استفاده نیکنن.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. siasia0101

siasia0101 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    دوست عزیز شما میتونید از ناخون مصنوعی استفاده بکنی. دوست نزدیک من هم مشکل شما رو داشت و با پیک حال نمیکرد اما با ناخون مصنوعی مشکلش حل شد

7. p_ansari

p_ansari عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یعنی میگی ناخون مصنوعی بچسبونم به دستم دیگه نکنمش؟ خیلی بد میشه که تابلو. فکر نکنم بشه هر بار چسبوند و کند میشه؟

اینا بلندیش میوفته بقل انگشت. من یه ویدئو دیدم که با نوک انگشتش میزد دقیقا مثل ناخون عمل میکرد. همچین چیزی هست؟ میخوام بره تو انگشت برامدگیشم جلو انگشت باشه دقیقا جای ناخون :)

من واقعیتش یکم گیج شدم دقیقا فرق گیتار هارو نمیدونم ببینید درست میگم
    1.آکوستیک : گیتاری که همه سیم هاش فلزیه که تو ایران به نام گیتار اکوستیک میشناسن و تا لبه بدنه 14 تا فرت داره و کاسه صدا بزرگ تر است
    2.کلاسیک : که تو ایران بیشتر ازش استفاده میشه و شناخته تره و صدای نرم تری نسبت به اکوستیک داره و تا لبه بدنه 12 فرت داره

3. فلامنکو : منو یکم گیج کرده :) فلامنکو سبک یا نوعی از گیتاره؟ خودم فکر میکنم هم سبک جدایی و هم گیتارش جداست. گیتارش دقیقا چجوریه؟ سیمهاش همه فلزیه؟ تا لبه بدنه چند تا فرت داره؟ 12 یا 14؟

میشه در مورد فینگر استایل توضیح بدید؟ یعنی چی؟

گیتار زدن igor presnyakov رو دیدید؟ یه سرچ بزنید کلیپ زیاد داره با فینگر پیک میزنه خیلی قشنگ میزنه

اخه چجوری؟ هر دفعه بچسبونم دوباره بکنم؟ نمیشه که :)

دوستان یه سوال دارم ممنون میشم کمکم کنید
    من نمیخوام با گیتار بزنم بخونم فقط میخوام بزنم. اهنگ فیلم ها و خوانندگان اگر بتونید ویدئو های igor presnyakov رو دانلود کنید متوجه میشید چی میگم مثلا اهنگ سوپر ماریو ، لیدی گاگا ، دزدان دریایی کارائیب و.... رو میزنه خیلی قشنگ میزنه از فینگر پیک استفاده میکنه. گیتارش اکوستیک.من دقیقا باید برم دنبال چی؟ کسی که اینجور اهنگ هارو میزنه چه نو سبکی داره میزنه؟
    در مورد فلامنکو میشه یکم توضیح بدید؟ سبک igor presnyakov ربطی به فلامنکو داره؟

یه سوال دیگه گیتاری که دست igor presnyakov هست رو ببینید. ببینید سر دستش چشکلیه.گیتارش اکوستیک، من هرچی عکس از گیتار اکوستیک دیدم سر دستش مثل این عکسیه که گذاشتم ولی چرا گیتار igor presnyakov سر دستش مثل گیتار کلاسیکه؟ میشه دربارش یکم توضیح بدید؟ ممنون میشم
    مشکل ناخون-1q1q1q1q1q.jpg مشکل ناخون-11111qqqqq.jpg

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏16/11/11
  8. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نه ايني كه ميگي هيچ ربطي به فلامنكو نداره. فلامنكو هم سبك مخصوص هست و هم نوع خاصي از گيتار كه مخصوص سبك فلامنكو هست و در اون ساستين صدا كمتر از گيتار كلاسيك هست و صدا خشك تر هست، فرق ظاهري ندارن با هم به اون صورت، فقط چوباي مورد استفادشون متفاوته.
    اينيم كه ميگين قانون خاصي در موردش وجود نداره كه فرم هداستاك چطوري باشه تو هر گيتار، اگه سيماي يه گيتار فلزي باشه و فرم بدنه‌ي گيتار آكوستيك رو داشته باشه بهش ميگن گيتار آكوستيك و سردسته خيلي مهم نيس.
    تو يه ساعت 7 تا پست زديا، ركورديه واسه خودش، بابا يكم صبر ...

9. siavash78

siavash78 عضو سایت

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    قربان شما واسه کاور کردن اون چیزایی که مد نظرتونه باید تا حد زیادی به سبک های جیپسی جز، کلاسیک، فولک و کاونتری مسلط باشید.

10. saeidguitar

saeidguitar عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    این ناخنها اصلا بدرد نمی خوره مگر تو مواقع ضروری.واقعا صدایی که با ناخن از گیتار در میاد در مقایسه با اینا خیلی فرق داره.

بارگذاری...