مشکل من در آهنگسازی

شروع موضوع توسط niak ‏21/5/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک مشکل من در آهنگسازی تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. niak

niak عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام به دوستان عزیز و گل.مشکلم اینه که من تقریبا همه ی کارهایه آهنگ رو انجام میدم (شعر.ملودی.ترانه سرایی)فقط نمیتونم تنظیم کنم.4 سال هم دارم با نرم افزار اف ال آهنگسازی میکنم(یعنی آشنایی دارم با اصطلاحات و فوت و فن آهنگسازی)ولی تا حالا یه کار هم نساختم.پارسال هم یه بنده خدایی اومد و شعر بهم داد بهم گفت که برام بسازشون.منم همه ی شعرارو ترانه سرایی کردم و ملودی براش ساختم ولی هنوز یه دونه از آهنگاروهم تنظیم نکردم.هرجا هم میرم همه میگن پس چی شد آهنگا.دارم زجر میکشم.
    تو رو خدا از این عذاب نجاتم بدین.

2. Hamed Sedighi

Hamed Sedighi نوازنده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود

نمی دونم تا چه حد با تئوری موسیقی آشنا هستید !
    ولی اگر احساس می کنید که مشکل شما از این بخش هست از الان شروع کنید به بیشتر یاد گرفتن من پیشنهاد می کنم کتاب تئوری موسیقی آقای پورتراب رو بخرید و شروع خوب و آرومی است و بعد از اون هم پیشنهاد می کنم کتاب هایی رو مطالعه کنید راجع به مباحثی چون ساز شناسی ، ارکستراسیون ، هارمونی ، کنتر پوان (البته با دید کاربردی و حدی که شما نیاز دارین) و به نظرم اگر همه این مراحل رو در کنار یک استاد یا یکی از دوستانتون باشید بهتر است و سریع تر نتیجه می ده . فکر کنم کم نیستند هنرمندان بندرعباسی و شما می تونید از اونها کمک بگیرید .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. niak

niak عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    به روی چشم.میرم کتاب نام برده رو تهیه میکنم.
    من اکثر ساز هارو میشناسم.برادرم آشنایی کامل با تئوری موسیقی داره ولی دانشگاهه(آبادانه).واقعا این مشکل داره آزارم میده.یه جورایی در این زمینه(موسیقی)نا امید شدم ولی عاشقشم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. payamp.k

payamp.k عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

سلام دوستان. در ادامه مطلب دوست عزیزمون niak باید بگم که منم بیشتر از یه ساله که با اف ال کار میکنم و بدون اینکه از تئوری موسیقی چیزی بدونم یا کلاس رفته باشم خودم اینقد با برنامه ور رفتم تا تونستم دانسته هایی که از موسیقی تو ذهنم بوجود اومده بود رو تا حدودی پیاده کنم! ولی آهنگام رو به چندتا از آهنگسازای شهرمون نشون دادم و جوابای متفاوتی گرفتم و یکی میگفت مشکلت توی آکورد گرفتنه و یکی دیگه میگفت مشکلت توی تنظیمه و...
    نمونه کارمو میذارم تا شما اساتید بزرگ در موردش نظر بدین.ممنون میشم راهنماییم کنین

Our HipHop - Payam p.k دانلود ● مرجع تخصصی آهنگسازان و خوانندگان ایران

5. Hamed Sedighi

Hamed Sedighi نوازنده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    از آهنگ شما اینجوری بر میاد که با مبحث هارمونی آشنایی ندارید ، توی همین انجمن هم جستجو کنید می تونید این مبحث رو از ابتدایی ترین مراحلش بیاموزید .

البته پیش از چنین مباحثی باید بر تئوری تا حدی مسلط باشید که اون رو هم با سرچ می تونید داخل این سایت یا کلا اینترنت بیاموزید .

6. niak

niak عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام مجدد.من درست و حسابی جوابمو نگرفتم.لطفا یکی بیاد صاف و پوست کنده بگه مشکله من از کجاست؟؟؟؟؟؟با عرض پوزش خدمت دوست عزیز Arckey.

7. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,036 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    دوست عزیز شما فرمودید که در تنظیم مشکل دارید و ضعف در این مورد هم بسیار مربوط میشه به عدم درک و آشنایی نداشتن با تئوری موسیقی و مباحث هارمونی و...
    اگر فکر میکنید این طور نیست سوالتون رو واضح تر بپرسید تا دوستان بهتر بتونن پاسخ بدن.

8. saber89

saber89

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    تنظیم شاملِ 2 بخش میشه . یه بخشش مربوط میشه به مسلط بودنِ شما رویِ نرم افزاری که میخوای باهاش کار کنی و تنظیم رو باهاش انجام بدی ، یه بخشِ دیگه اش مربوط میشه به دانسته های شما از تئوریِ موسیقی.. حالا خودِ شما فکر میکنی مشکلت بیشتر با کدوم قسمته ؟ اگه از موسیقی واقعاً سر در میاری و 4 ساله که نتونستی با اِف اِل کار کنی ، بی تعارف عمرتو تلف کردی ! اگر هم اینطور نیست برو دنبالش ، کُلی کتاب و سی دی و ... هست که میتونی تهیه کنی و یاد بگیری . الانم که خدا بده برکت ، اینترنت اونقدر غنی شده که بخوای کُلی چیز میز از تووش در بیاری و یاد بگیری .. موفق باشی نیاک عزیز :)

9. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    تئوری برا سبک الکترونیک چقدر تاثیر داره چه مباحثاتی باید در تئوری گذروند برای ترنس؟

10. mety58

mety58 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, studio_one
    شما میتوانید در ضمینه ملودی سازی وترانه کار کنید وتنظیم را به کسی که دانش و تجربه دارد بسپارید.یا از وقت و پول خود بگذرید وبدنبال اموزش بروید.

11. saber89

saber89

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فرقی نداره دوستِ عزیز ؛ تویِ ترنس جنسِ کاری که میخوای بکنی فرق داره ولی اصولِ کار همونه .
    ولی برای اولِ کار خیلی راحت تر میتونی با ساختنِ ریتمایِ ترنسی با اصولِ کار آشنا بشی ..

12. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ساختن ریتم و اصول کار باید اطلاعاته کافی رو از این سبک داشته باشیم تئوری موسیقی اینجری فکر نکنم کمک کنه

13. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    سلام اگه بخوام اهنگ توی سبک ash1 (اهنگ قلبم و جونم)بسازم باید چیکار کنم...
    چند بار تاپیک زدم و فقط گفتن باید وزن خوانی رو یاد بگیری ...اونو یاد گرفتم
    ریتم ساده درام میتونم بسازم اما توی سبک ash1نمیتونم چطوری اون اهنگارو میسازن؟

14. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    موسیقی یه علم هست که در کناره تجربه به تکامل میرسه . لزومی نداره که حتما باید دانش موسیقی باشه . شما اگر در سبک الکترونیک فعالیت میکنی بازم باید سمت علم صداسازی بری چون موسیقی الکترونیک یعنی ساختن صداهای تازه وگرنه هر کسی بلد هست با اومنیسفر و یا نکسوز کار کنه . این نکته رو هم اضافه کنم که تمامی آکوردهایی که در موسیقی الکترونیک استفاده میشه و چه گام ها به مراتب سخت تر هست . اگر بخوایم درجه یک باشیم .

15. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    لینک اموزشی در این خصوص هست؟

16. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار: