مشکل عجیب سینک نشدن تمپو در کیوبیس

شروع موضوع توسط mory952 ‏6/2/16 در انجمن برنامه کیوبیس Cubase

تاپیک مشکل عجیب سینک نشدن تمپو در کیوبیس تالار برنامه کیوبیس Cubase در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. mory952

mory952 عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    سلام به دوستان ، مشکل من اینه که یک ریتمو با سرعت مشخص مثلا 136 BPM داخل کیبوردم پخش میکنم و داخل پروژم هم تمپو رو روی 136 قرار میدم ، حالا وقتی صدای ریتم رو توی یک ترک آیودیو ضبط میکنم و بصورت دستی سرضرب رو میارم اول یک میزان ، انتظار اینه که تا آخر پروژه خطای من سر جاش باقی بمونه ولی در کمال تعجب پس از چند تا میزان یواش یواش تمپوی صدای ضبط شده و پروژه از سینک خارج میشن!! و بنظر میاد که مثلا تمپوی کیبورد 138 یا 139 داره پخش میشه !! در صورتیکه جفتشون دیجیتال و الکترونیک هستن و نباید این انفاق بیفته!! خواهش میکنم اگه کسی هر ایده ای داره کمک کنه.
    نکته مهم اینه که قبلا که با کیبوردهای یاماها این کارو میکردم هیچ مشکلی نبود ولی حالا با KORG Pa500 Persian این مشکلو دارم:banghead-46:

2. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,209 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    دقت سرعت تمپو در موزیک کیبوردها در حد DAW ها نیست. سرعتشون یا کمتره یا بیشتر! همون یاماها هم شانسی بوده! جالب تر اینکه در موزیک کیبوردها تفاوت این خطا از یک دستگاه به دستگاه دیگه فرق میکنه! مثلاً شما اگر عین همین Pa500 دیگه ای رو امتحان کنی، ایندفعه شاید سرعت تمپو عقب بمونه! (تخم مرغ شانسیه!)
    برای رفع این مشکل شما میتونی کلاً مترونوم DAW رو بذاری کنار و یک Track کامل صدای مترونوم کیبورد خودتو ریکورد کنی و کلاً بقیه ی سازها رو هم با اون ریکورد بگیری.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • موافقم موافقم x 1
  3. saman_arenger

saman_arenger عضو سایت

شغل :
    music arrangement
    امتیازات:
    +62 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    احتمالا بخشهای جلوتر رو تمپو رو تعغیر دادین و تو همون حالت سیو شده تو کیوبیس مثلا اگر 2 میزان اول رو روی 120 4/4 بزاری و بعد میزان های بعدی رو 6/8 بزاری سیو میشه چک کن تمام خطوط روی یک تمپو و ضرب باشن

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. mory952

mory952 عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    :woot-4: جدی میگیییی؟؟!! اصلا فکرشم نمیکردم توی موسیقی الکترونیک همچین چیزی باشه. به هر حال ممنون. فکر کنم بهتره سرعت قطعه رو که ضبط شده بدست بیارم و بعد سرعت پروژه رو روی اون تنظیم کنم. ولی یادم نمیاد چطوری میشد سرعت یک قطعه موسیقی رو بدست آورد ، اگه کسی میدونه راهنمایی کنه لطفا
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏6/2/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏6/2/16 ---
    با چند تا daw تو چندتا سیستم چک کردم ، مشکل از این چیزا نیست .
    از اون جاییکه تقریبا همه چیزو توی کیبورد و نرم افزار چک کردم ، خیلی احتمال میدم که مشکل همون باشه که فرهودجان کفته

بارگذاری...