مشکل عجیب با axiom

شروع موضوع توسط mzeddot ‏1/12/09 در انجمن M-Audio

تاپیک مشکل عجیب با axiom تالار M-Audio در persian-music.org.

1. mzeddot

mzeddot عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    سلام دوستان

من چند وقت پیش axiom 25 رو تهیه کرده بودم و با fast track pro که از قبل داشتم با هم کار می کردن. بعد امروز ناگهان نمی دونم چی شد یهو axiom پورت یو اس بی اش می نوشت که usb not recognized بعد هم کلا قطع می شد به جای ورودی axiom 25 می نوشت usb audio input.

بعد من کلی این ور اون ور کردم پورت و سیمش رو با پورت و سیم FT pro عوض کردم. حالا بر عکس شده :smile (49): الان کیبورد کار می کنه ولی ساند کارد هی همون ارور رو می ده و تو کنترل پنلش می نویسه not connected. در صورتی که وصل هست به یو اس بی. من تموم درایور ها رو از اول نصب کردم ولی فرجی نشد. بدیش اینه دیگه همون usb audio input رو هم نمی نویسه. فقط هر چند وقت یه بار یه پیغام می ده که usb not recognized.

خلاصه یکم سرچ و اینا کردم فهمیدم یه سری دیگه هم به مشکلی مشابه برخوردن ولی آخر نفهمیدیم راه حلش چیه. اگر کسی از دوستان آشنایی دارن یا راه حلی سراغ دارن اگه امکان داره به من کمک کنن.

ممنون:smile (70):

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خوب امكان داره كه كابل يو اس بي شما مورد پيدا كرده باشه.
    با توجه به اينكه جابه جا هم كردين من توصيه ميكنم كه كابلتون رو با يه كابل نو عوض كنيد.

3. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    اگر از ویندوز XP استفاده می کنید و دستگاه های USB زیادی رو به سیستم وصل می کنید
    معمولا چنین مشکلی پیش میاد ( برای خودمم چند بار اتفاق افتاده )
    راه حلش در مرحله اول تغییر جای کابل های USB هست
    در مرحله دوم باید USB Driver جدید مادربود رو دانلود و نصب کنید
    اگر با موارد بالا مشکل بر طرف نشه آخرین راه نصب دوباره ویندوز هست !

4. mzeddot

mzeddot عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    آره. کامپیوتر 4 تا پورت داره که من دارم از سه تاش استفاده می کنم. ممکنه کمک کنین از کجا می تونم این یو اس بی درایور جدید رو گیر بیارم؟

5. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    در سایت سازنده مادربورد معمولا درایور های مورد نیاز رو برای دانلود قرار می دن
    می تونید از اونجا دانلود کنید

6. mzeddot

mzeddot عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    شرمنده بازم سوال می کنم. من مدل مادربوردم

Intel(R) PM965 Express Chipset

ولی وقتی توی سایت اینتل توی دانلود هاش در این باره سرچ می کنم چیزی برای یو اس بی پیدا نمی کنم.

7. mzeddot

mzeddot عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    ممنون مشکلم حل شد. یکم پورت ها رو عوض کردم سیم ها رو هم عوض کردم فعلا درست شد. نمی دونم دقیقا ایراد از چی بوده ولی فعلا که کار می کنه راضی هستیم. :smile (5):

8. mehrdad_beatz

mehrdad_beatz عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    من یه جای خوندم که نوشته بود پدهای اکسیوم سفته و نمی‌شه کارش انداخت. خواستم بدونم این حقیقت داره ؟؟

9. mzeddot

mzeddot عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    نه حقیقت نداره. لا اقل برا من که این طور نیست. پدهاش خیلی حساس هم هستن اتفاقا. اگر به خاطر داشتن پد دارین می خرین صرف نمی کنه ولی کلا پدهاش خوبن و من به راحتی ازشون استفاده می کنم. بهترین نیستن ولی قابل استفاده هستن:smile (21):

10. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    در مورد pad ها کمی بحث سلیقه ای میشه و به تجربه های قبلی شما هم بر میگرده
    برای من زیاد جالب نبودن

11. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    دوستان من نرم افزار کنترل Daw بوسیله میدی کنترلر رو از سایت M-Audio دانلود کردم و طبق راهنمائی خودش عمل کردم ولی توی کیوبیس عمل نمیکنه!
    راهنماش هم اینه:

Axiom 49 Cubase 4 Setup

This ZIP file contains 2 XML files, 1 that needs to be imported into a Generic Remote Setup in Cubase (Axiom49Cubase4.xml), and 1 that needs to be imported into Enigma and sent to the Axiom (Axiom49Cubase4Enigma.xml).
    There is a tutorial on the M-Audio Knowledge Base to walk you through loading this file to your device:

http://www.m-audio.com/index.php?do=support.faq&ID=e8689d025060bc7aff90e2a9a9d3eabe

In Cubase, go to the Devices Menu and choose "Device Setup". Click the "+" sign in the top left and select Generic Remote.
    The new Generic Remote should automatically be selected, but if not, it's under Remote Devices>Generic Remote.
    Click the "Import" button, then locate and Open the unzipped "Axiom49Cubase4.xml" file. At the top, choose your Axiom for MIDI input, click Apply, then click OK.

Axiom Preset 1:

The faders control channel volume, and the 9th fader controls master volume. The rotary knobs control pan relatively.
    Change the global MIDI channel (press "Glob Chan" and use the numeric keypad) to get to more banks of these controls
    (e.g. MIDI channel 1 controls Cubase channels 1-8, MIDI channel 2 controls Cubase channels 9-16).
    The buttons below the faders match the channel strip buttons (mute, solo, read, write, bypass sends, bypass EQ, bypass inserts, monitor, record).

Axiom Preset 2 is for EQ:

Zone buttons 1-4 are EQ 1-4 on/off, rotary knobs control each frequency and gain.
    The other buttons below the faders control channel strip functions suitable for EQ (mute, solo and the bypass ones). Fader controls are the same as preset 1.

Transport controls work the same for both presets.

توی FL Studio هم طبق راهنماش کار کردم ولی نمیدونم فایل XML رو چی کار کنم!
    هر کاری کردم کلیدها جابجا کار میکرد!
    مثلاً دکمه ی Stop رو میزنم واسه خودش رکورد میگیره و ...

اینم راهنما برای FL Studio:

The "Axiom 49 FL Studio" XML Bank has 1 Preset with Transport Controls mapped for FL Studio 6 (it may work for other versions, but it was created and tested w/ 6).

In FL Studio, go to the OPtions Meny and select MIDI Options, select and "Enable" the Axiom 49 for input, and set the "Controller Type" to be "Tascam US-428".

Now the Play button will toggle Play/Pause, Stop will stop and return to the beginning of the song, Record toggles record on and off, ReWind, and ReWind and Fast Forward only work while the buttons are held down. As soon as the button is released, it stops ReWinding or Fast Forwarding.

The Knobs and Sliders are ready to use with FL Studio's "Link to COntroller" feature for mapping volume, pan, etc, and the buttons are programmed to toggle switches (i.e. for Mute on/off).

The Drum Pads will also work with the FPC drum machine.

Enjoy!

دوستانی که این کارو کردن لطفاً راهنمائی کنن!

12. shahrdad

shahrdad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, protools
    axiom midi controler

به لينك زير برو و تمام مراحل رو به همين ترتيب انجام بده ولي قبل از باز كردن هر برنامه اي midi controler تو reset كن اينم لينك ويدئو :
    http://www.youtube.com/watch?v=3bbaAyr-4cI

13. ahad keshavarz

ahad keshavarz عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    من ازسایت m audio طبق ویدیواقدام به دانلودفایل برای25 oxygenکردم امازمانی که واردuser forums میخوام بشم پسوردویوزمی خوادثبت نام هم میکنم ثبت نامم اوکی نمیشه؟!!راه دیگه ای وجودنداره؟

14. ahad keshavarz

ahad keshavarz عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    دوستان کمک کنن خیلی گیرم!!!

15. ahad keshavarz

ahad keshavarz عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    یه عاقبت به خیری پیدانمیشه فایل ست آپ کردن کیوبیس 5 روبامیدی کنترل oxygen25که ازسایت m audio میشه دانلودکردبزاره واسه دانلود؟؟ممنون میشم

بارگذاری...