مشکل ضبط وکال در اف ال

moein1313

عضو سایت
4/3/21
4
0
1
سلام من برای ضبط وکالم از نرم افزار اف ال استودیو استفاده میکنم اما صدای من در هنگام ریکورد در هدست پخش میشه و من صدای خودم و موزیک رو قاطی میکنم
چیکار کنم صدام در هدست پخش نشه و فقط صدام رو ریکورد کنه
تو گوگل هم سرچ کردم اما پاسخی دریافت نکردم
اگه میشه راهنمایی کنید

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,472
10,719
113
55
.
منظورت از هدست همون هدفونی هست که حین خوندن و ریکورد کردن رو گوشهات هست؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,472
10,719
113
55
.
میوت کردنِ صدای ووکالیست از مانیتور قطعاً که یه راهی داره در FL که دوستانی که با FL کار میکنند بهتر میتونن کمک کنند. ولی مسئله اینه که ووکالیست حین ریکورد صدا، حتماً باید صدای خودشو بشنوه. این از اصول صدا برداری در استودیو هست. صدای خودشو نشنوه که نمیتونه نوانس و کوک صدای خودشو کنترل کنه!:biggrin:

moein1313

عضو سایت
4/3/21
4
0
1
صدای من با تاخییر توی هدفون پخش میشه و من صدای خودمو با صدای در حال پخش و موزیک قاطی میکنم و نمیفهمم چی میخونم.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,472
10,719
113
55
.
صدای من با تاخییر توی هدفون پخش میشه و من صدای خودمو با صدای در حال پخش و موزیک قاطی میکنم و نمیفهمم چی میخونم
خب شما باید مشکل تاخیر رو از بین ببری. صدای خودتو بخوای میوت کنی که اوضاع بدتر میشه. تاخیر در فیدبک صدای خام ووکالیست (ایضاً نوازنده) در مانیتور، یک ایراد بزرگه که اصلاً نمیشه اینطوری کار کرد.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,472
10,719
113
55
.
چطور تاخیر رو از بین ببرم؟
این تاخیر از جاهای مختلفی میتونه باشه. معمول ترینش مشکل پرفورمنس خود کامپیوتر هست، اگه ضعیف باشه. مشکل در تنظیمات غلط بافر سایز آدیو اینترفیس هم میتونه باشه. از خود نرم افزار میزبان هم میتونه باشه. مثلاً در کیوبیس های کرک شده ی چند سال اخیر، مشکل تاخیر وجود داره. حالا در مورد FL مطمئن نیستم.
پیدا کردن علت اصلی مربوط به مشکل شما دورادور امکانش نیست. از نزدیک یکی باید چک کنه.

13/11/19
1
1
3
سلام من برای ضبط وکالم از نرم افزار اف ال استودیو استفاده میکنم اما صدای من در هنگام ریکورد در هدست پخش میشه و من صدای خودم و موزیک رو قاطی میکنم
چیکار کنم صدام در هدست پخش نشه و فقط صدام رو ریکورد کنه
تو گوگل هم سرچ کردم اما پاسخی دریافت نکردم
اگه میشه راهنمایی کنید
وکال رو روی یه کانال ضبط کن و ارتباط اون کانال میکس رو با کانال مستر قطع کن. یه چپ کلیک بزن اونجا که قرمزش کردم123.JPG123.JPG