آخرین ارسال‌ها

مشکل ضبط صدای ضعیف میکروفن Rode NT1 KIT

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,807
53
.
از شما که سالهاست تو این عرصه قدم برداشته اید و صاحب تجربه اید میخواستم لطف کنید یه مسیری بهم نشون بدید که با طی کردن اون مسیر به بهترین نتیجه برسم.
من در کار موسیقی تجاری نیستم. ولی دوستان زیادی در همین فروم داریم که 10 برابر من تجربه ی تولید موسیقی در ایران رو دارند و میتونند کمک خوبی بکنند. پستهای زیادی هم در فروم دارند که میتونن قابل استفاده باشن.
ولی مواردی که بعنوان نکات علاقمندیِ خودت در ارتباط با تولید موسیقی اسم بردی ( تنظیم آهنگ ، میکس و مسترینگ . . .) هرکدوم برای خودش یک تخصص هست که نیاز به سالها آموزش و تمرین داره. زمینه ی آموش اونها هم با هم فرق داره. مثلاً تنظیم موسیقی یک کار موزیکال هست که نیازمند آموزش شاخه های مختلف موسیقی (مثل تئوری، هارمونی، سازشناسی و ارکستراسیون) هست. در حالیکه میکس یک کار کاملاً فنی هست که آموزش خاص خودش رو هم لاازم داره.
برای اینکه "سنگ بزرگ علامت نزدن" نباشه، توصیه ی من اینه که فقط یکی از اون موارد رو انتخاب کنی و آموزش ببینی. اینطوری عملی تر و منطقی تر هست.

3/2/20
13
تشکر از شما بابت راهنمایی هایی که فرمودید
کاری که دیشب فرمودید انجام بدم را به صورت کامل شرح میدم
صدای output را تا آخر زیاد کردم و sens را هم به همون صورت که فرمودید انجام دادم تا اندازه ای که peak روشن نشه و همچنین برای اولین بار ، باطری قلمی فابریکی که به همراه کارتن بهم داده شده بود را در کارت صدا قرار دادم که با روشن کردن کارت صدا لامپ پاور به جای رنگ سبز ، قرمز شد که البته توی دفترچه اش نوشته شده اگر از باطری قلمی استفاده کنید رنگ چراغ پاور قرمز میشه
بعد از حدود ده دقیقه لامپ قرمز پاور دائما خاموش و روشن میشد و بعدش کلا لامپ پاور خاموش شد .
تا قبل از اینکه لامپ قرمز پاور خاموش بشه با ورودی 1 (input 1) یه رکورد گرفتم که مثل قبل بود و بعد از اینکه لامپ قرمز پاور کلا خاموش شد از ورودی 2 (input 2)برای رکورد استفاده کردم که متاسفانه ورودی 2 کلا از کار افتاده بود و اصلا همون صدای ضعیف هم ضبط نمیکرد
منم باتری را از دستگاه خارج کردم گفتم شاید مشکل از باتری باشه که متاسفانه با خارج کردن باتری باز هم ورودی 2 کار نکرد.
تا اینکه امروز خواستم براتون از ورودی یک صدا ، رکورد بفرستم و دیدم صدا با کیفیت شده :smile::biggrin:
پس از اون مجددا از ورودی صدا 2 برای رکورد استفاده کردم که متاسفانه از کار افتاده و اصلا صدایی ضبط نمیشه
تخصص و دانشی ندارم که بدونم نقص فنی از کجا بوده و چه اتفاقی افتاده ولی کل ماجرا همین بود امیدوارم بدرد بقیه بخوره
و الانم ورودی یک کارت صدا خیلی با کیفیت داره ضبط میکنه و این نکته را اضاف کنم که output تاثیری در ضبط صدا نداشت چون در حالت output زیاد و کم رکورد گرفتم و هر دو مثل همدیگه بود.
مجددا تشکر میکنم از وقتی که برای حل مشکلم گذاشتید.
در ادامه ی این پست که گذاشتم اومدم این مورد خدمتتون بگم
که من با نرم افزار Adobe Audition رکورد می گرفتم و در حالت wave form صدا رو ضبط می کردم که در این حالت فقط با input1 دستگاه کارت صدا ، کار میکرد اما در حالت multitrack میشه انتخاب کرد که از input1 استفاده کنی یا از input 2
که با انتخاب input 2 در این نرم افزار و تغییردادن فیش میکروفن به ورودی 2 کارت صدا ، مشکل input 2 نیز حل شد و با ورودی دوم کارت صدا هم می تونم ضبط کنم .

3/2/20
13
اگر بخوام یه جمع بندی نهایی برای حل مشکلم بنویسم این بود که سه تا باتری قلمی که بهمراه کارت صدا در کارتنش بود را روی کارت صدا قرار دادم و بعد از 15 دقیقه ، لامپ قرمز پاور خاموش شد و پس از اون باتری را خارج کردم و از طریق کابل به کامپیوتر وصل شد و در نهایت مشکل حل شد .
هرچند که این دلیل رو خودمم نمی تونم بپذیرم و بیشتر معتقدم معجزه ای رخ داده .
از همه ی عزیزانی که تو این راه کمک کردن مجددا تشکر می کنم
خدا پشت و پناهتون

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,894
تهران
خوشحالم که مشکلتون حل شده و رضایت دارید.
در مورد نقص فنی من دانش الکترونیکی زیادی ندارم و کمکی نمیتونم در این جهت بکنم.
فقط بگم که این کارت صدا در سه حالت کار میکنه : برق باطری ، برق usb و برق آداپتور.
آداپتور از همه بهتره اگه تهییه کنید .اون حالت باطری که به کنار ، برق usb هم برای کارت صدا و رکورد بهتره طرفش نرید .
در ادامه ی این پست که گذاشتم اومدم این مورد خدمتتون بگم
که من با نرم افزار Adobe Audition رکورد می گرفتم و در حالت wave form صدا رو ضبط می کردم که در این حالت فقط با input1 دستگاه کارت صدا ، کار میکرد اما در حالت multitrack میشه انتخاب کرد که از input1 استفاده کنی یا از input 2
که با انتخاب input 2 در این نرم افزار و تغییردادن فیش میکروفن به ورودی 2 کارت صدا ، مشکل input 2 نیز حل شد و با ورودی دوم کارت صدا هم می تونم ضبط کنم .
قبل از اینکه بری تو سردرگمی بگم که برا رکورد هر میکروفون یک ترک مونو میسازی. بعد تو میکس میتونی استریو کنی یا نکنی.

آخرین ویرایش:

صفحه ما در اینستاگرام

بالا