مشکل صدای لباس در هنگان حرکات با میکرفون یقه ای

AdroiT

هنرمند
11/9/09
96
33
18
مشهد
عرض سلام و احترام
برای ضبط صدای یک مدرس از میکروفون یقیه ای استفاده میکنیم که به هاشیه کت سوژه کلیپس میشود
مشکل اصلی که وجود دارد این است که با حرکات دست مدرس در هنگام سخنرانی
صدای لباس وی (کت) نیز ضبط میشود و این موضوع واقعا آزاردهنده است
دوستانی که تجربه دارن لطفا راهنمایی کنن باید چه کار انجام بدیم؟
پیشاپیش سپاسگذارم
 

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,402
10,625
113
54
.
این نوع میکروفون برای این نوع استفاده ای که شما میکنی، نیست. برای صدای مدرسین و سخنرانی در سمینارها، از میکروفونهای هِدسِتی استفاده میشه.

میکروفونهای یقه ای (lapel) برای استفاده ی صدای اشخاص حاضر در ویدئوهای مستند که نویز محیط و لباس فاکتور مهمی نباشه، استفاده میشه. و همینطور برای گفتگو با اشخاصی که حرکت انتقالی دارند، ولی حرکات وضعی دست و سر و گردن زیادی ندارند، استفاده میشه. Lapelها برای پرزنتیشن در سمینارها و پایان نامه های دانشگاهی بدترین انتخابه، چون سَر سخنران بین شنوندگان سالن و اسکرینِ روی استیج، مدام در حال چرخش هست و فاصله ی دهان و میکروفون مدام در حال تغییر.

میکروفونهای هدستی برای این نوع کارها که حرکت بدنی زیاد هست، مناسب ترین انتخاب هستند. این میکروفونها روی گوشها و گردن شخص نصب میشن و میکروفون اون هم در کنار صورت شخص فیکس میشه که نه تنها صدای بدن و لباس رو نمیگیره، بلکه فاصله ی میکروفون تا دهان شخص همیشه ثابته.

pro_13379_g.jpg

شما حالا با اون میکروفونی که داری، رنج Low و High رو کات کن. این شاید کمکی به تضعیف اون نویزها بکنه. گیره ی میکروفون رو هم جایی فیکس کن که خود میکروفون با هیچ بخشی از لباس شخص، در تماس فیزیکی نباشه.