مشکل صدای خروجی میکروفون shure

28/4/20
5
1
3
سلام خسته نباشید.
آقا من یه میکروفون داینامیک shure sm58 دارم براش تبدیل گرفتم و به لپتاپ وصل کردم که باهاش پادکست ضبط کنم ولی صدا بصورت مونو سمت راست ضبط میشه.
یعنی صدای خروجی فقط از گوشی سمت راست پخش میشه.
با دوتا لپتاپ امتحان کردم بازم همین.مشکل رو داشتم.
ممنون میشم.کمک کنید

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,037
10,076
113
54
.
تبدیلی که گرفتی مونو بوده، ولی ورودی لپتاپ استریو.
این البته یه مشکل عمومیه و من طبق تجربه جواب دادم. ولی بخاطر اطمینان، شما یه عکس از اون تبدیل بگیر، و همینطور پورت های ورودی/خروجی لپتاپ، و بذار اینجا تا ببینیم.
ضمناً با چه نرم افزاری ضبط میکنی؟

28/4/20
5
1
3
تبدیلی که گرفتی مونو بوده، ولی ورودی لپتاپ استریو.
این البته یه مشکل عمومیه و من طبق تجربه جواب دادم. ولی بخاطر اطمینان، شما یه عکس از اون تبدیل بگیر، و همینطور پورت های ورودی/خروجی لپتاپ، و بذار اینجا تا ببینیم.
ضمناً با چه نرم افزاری ضبط میکنی؟

فایل های ضمیمه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,037
10,076
113
54
.
خب تو عکس پورت های لپتاپ دیده میشن، ولی کانتکت اون فیش تبدیل خوب دیده نمیشه. یکبار دیگه فقط از اون فیش تبدیل عکس بگیر و اینجا بذار.
در ضمن من متوجه نشدم کدوم نرم افزاره. اینجا اسم نرم افزار رو بنویس.

28/4/20
5
1
3
خب تو عکس پورت های لپتاپ دیده میشن، ولی کانتکت اون فیش تبدیل خوب دیده نمیشه. یکبار دیگه فقط از اون فیش تبدیل عکس بگیر و اینجا بذار.
در ضمن من متوجه نشدم کدوم نرم افزاره. اینجا اسم نرم افزار رو بنویس.
دوتا نرم افزار gilisoft audio recorder و AD audio recorder

فایل های ضمیمه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,037
10,076
113
54
.
خب همون. مشکل اینه:
پلاگ خروجی میکروفون مونو هست، تبدیل شما استریو هست، ورودی لپتاپ هم استریو هست. این سه مورد همشون باید یکی باشن تا مشکل نداشته باشی. ولی از آنجاییکه میکروفون نمیتونه پلاگ استریو داشته باشه (مگه اینکه خود میکروفون استریو باشه)، تبدیل و ورودی لپتاپ باید تابع پلاگ میکروفون باشن (یعنی مونو باشن). حالا شما میتونی تبدیل رو عوض کنی و مونو بگیری، ولی دیگه ورودی لپتاپ رو نمیتونی عوضش کنی به مونو! تنها راهی که برات میمونه، اینه که بعد از ریکورد، فایل رو در خود نرم افزار تبدیلش کنی به مونو. من با اون نرم افزارها کار نکردم، ولی مطمئنم یه جایی برای ادیت و تبدیل چنل ها دارن.
این نمونه ی یک تبدیل مونو هست:

50pcs-lot-Headphone-Connector-Adapter-2-5-Mono-Channel-Turn-To-3-5-Hole-Small-Convert.jpg

28/4/20
5
1
3
مشکل من الان اینه که صدا فقط از گوشی سمت راست هدفون و هندزفری پخش میشه.
یعنی اگر یه تبدیل مونو بگیرم مشکل حل میشه؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,037
10,076
113
54
.
مشکل من الان اینه که صدا فقط از گوشی سمت راست هدفون و هندزفری پخش میشه.
یعنی اگر یه تبدیل مونو بگیرم مشکل حل میشه؟
خب این کاملاً طبیعیه دیگه. وقتی کانکشن پلاگ ها مونو به استریو باشن، فقط یکی از چنل ها صدا میگیره. همون حدسی که اول زدم.
حالا شما با تبدیل مونو هم امتحان کن. اینگه جواب بگیری پنجاه/پنجاه هست. و این پنجاه/پنجاه بودن مربوط میشه به سیستم کانکشن ورودی لپتاپ، که ما از بیرون نمیبینیم از چه نوعیه. اگر جواب داد که دیگه مشکل حله. اگر جواب نداد، مجبوراً باید بری سراغ خود نرم افزار.

28/4/20
5
1
3
خب این کاملاً طبیعیه دیگه. وقتی کانکشن پلاگ ها مونو به استریو باشن، فقط یکی از چنل ها صدا میگیره. همون حدسی که اول زدم.
حالا شما با تبدیل مونو هم امتحان کن. اینگه جواب بگیری پنجاه/پنجاه هست. و این پنجاه/پنجاه بودن مربوط میشه به سیستم کانکشن ورودی لپتاپ، که ما از بیرون نمیبینیم از چه نوعیه. اگر جواب داد که دیگه مشکل حله. اگر جواب نداد، مجبوراً باید بری سراغ خود نرم افزار.
خیلی ممنونم از راهنماییتون