مشکل ریتم زدن

11/6/10
89
28
18
شمال
سلام دوستان
من یه مدتی(3ماه)کلاس گیتار میرم اماتو زدن ریتم ها مشکل دارم امکانش هست تمرینات یا یه راه حلی بهم توصیه کنین.ممنون همتون:smile (2):

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
من یه مدتی(3ماه)کلاس گیتار میرم اماتو زدن ریتم ها مشکل دارم امکانش هست تمرینات یا یه راه حلی بهم توصیه کنین.ممنون همتون
بهترین کار اینه که همراه ریتم نواختن خوندن هم انجام بدید.
اینکار باعث میشه به خاطر عقب نموندن از موسیقی و شعری که میخونید کم کم ریتمتون قوی بشه.
استفاده از مترونوم مکانیکی هم خیلی خوبه.

Nima Golestan

Gold User
11/6/09
1,879
333
83
36
شيراز
یه کتاب هم هست به نام گیتار راک اگه گیر بیارید راهنمای خیلی خوبی میتونه براتون باشه .

Nima Golestan

Gold User
11/6/09
1,879
333
83
36
شيراز
این کتاب از Mike Christiansen هست که اینجا به صورت ترجمه شده توی فروشگاهای لوازم موسیقی میتونید پیداش کنید . اسمش هست آموزش کامل گیتار راک :

Complete Rock Guitar Book

mpmsoft

هنرمند
22/2/10
239
28
0
تهران
من هم با امید جان موافقم چون خودم هم به هنرجویانم همین روش رو پیشنهاد می کنم و توصیه می کنم که حتما هنگام نواختن صدای خودتونو ضبط کنید تا ایراد کارتون رو بشنوید و برطرف کنید

10/3/10
65
15
8
تهران
اگر می خواهید نوازنگی ریتم رو به صورت حرفه ای اجام بدید حتما حتما توصیه میکنم بعد از یه مدت کار کردن سبک پاپ به سراغ سبک فلامنکو برو و اون سبک رو برای حرفه ای شدن ادامه بده چون بهترین تکنیکهای دست راست رو اون سبک داره واین که حتما از دست برای زدن ریتم استفاده کن نه از پیک افرادی مثل بابک امینی و .... که به این خوبی برای هر خواننده ای گیتار میزنن قبل از هر چیز نوازنده فلامنکوی خوبی هستن و به خوبی میدونن که چطور از دست راستشون استفاده کنن
و مهمترین عامل در زدن ریتم گیتار حفظ کرن خود ریتمه که جلو و عقب نشه که برای این کار مترونوم خیلی کمک میکونه و تفاوتی هم بین دیجیتال و مکانیکی وجود نداره
با احترام به بقیه دوستان اما هرگزآموزش از روی کتابهای راک رو برا افرادی که میخوان موسیقی ایرانی رو بزنن و بخونن توصیه نمیکنم

kikikian

هنرمند
17/8/09
179
60
28
دوست عزیز می تونید به این پست یه سری به زنید یه سری آموزش تصویریه ریتم هست شاید به کاره تون بیاد.

31/10/11
7
0
0
یزد
دوست من منم استفاده از کتاب گفته شده رو پیشنهاد نمیکنم.
فقط با مترونوم تمرین کن.با سرعت کم بذار یه ریتم تو ذهنت جا بگیره بعد ریتم بعدی و سرعت بالاتر.سعی کن اکردتو درست بگیری بهتره که نتها رو تکتک اجرا کنی.خوندن همراه ریتم هم خیلی کمکت میکنه.