مشکل در وصل کردن کیبورد(ارگ) به سیستم

شروع موضوع توسط pastoo ‏21/6/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مشکل در وصل کردن کیبورد(ارگ) به سیستم تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم.
    من یه بار دیگه پرسیده بودم اما کسی جوابی نداد.این بار تصمیم گرفتم با عکس کاملتر توضیح بدم.
    من از کیبور KORG- PA50 تبدیل شده KORG - PA800 بخ جای میدی کنترل ( یا کیبور میدی ) استفاده میکنم.وقتی که کیبورد رو به سیتم وصل میکنم ( از طریق کابل میدی - یو اس بی ) و برنامه نئوندو یا کیوبیس را باز میکنم،اول مشکلی نداره و کار میکنه.(شکل زیر):
    مشکل در وصل کردن کیبورد(ارگ) به سیستم-1.JPG

همانطور که در شکل دیده می شود نشانگر تست وسیله میدی به درستی کار می کند.و بالا و پایین میرود. یعنی وسیله میدی درست نصب شده.و شروع به کار کردن میکنم.مثلا برنامه نکسوز رو باز میکنم و چند لحظه ای کار میکنم.(شکل زیر) :

مشکل در وصل کردن کیبورد(ارگ) به سیستم-2.JPG

اما متاسفانه بعد از سپری شده چندین لحظه یکدفعه صدای خروجی هنگ میکنه و یه جورایی دیگه با فشردن کلاویه های کیبورد صدایی نمیاد و صدای قبلی به صورت ممتد میاد مگه اینگه دستی و تو برنامه قطعش کنم.(شکل زیر) :

مشکل در وصل کردن کیبورد(ارگ) به سیستم-3.JPG
    نشانگر میدی هم که کانال نارنجی رنگ هستش بالا میره و گیر میکنه. اما بعد از چند لحظه پایین میاد و دیگه اصلا با فشردن کلاویه کیبورد نشانگر تکون نمیخوره که این معنی رو میده که قطع شده.و دوبار باز باید USB میدی رو جدا کنم و باز به کیس وصل کنم!!!!
    به نظر شما اساتید و دوستان میتونه اشکال از CPU باشه؟
    * لازم به ذکر هستش که بگم از کارت صدای M-AUDIO مدل Persouns Audio Box - USB استفاده میکنم که مدل پیشرفته Fast Track Pro هستش.
    واقعا هر کاری میکنم درست نمیشه و منو بهم ریخته.میخوام یه میدی کنترل بگیرم اما میگم نکنه اشکال از سخت افزار سیستمم باشه.ممنون میشم که کمکم کنید.( با تشکر )

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    هم سی پی یو و هم کارت گرافیک میتونه در این مورد تاثیر گذار باشه. شما کیبوردت رو با سیستم دوستان هم تست کردید ؟

3. javid

javid عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    بر روی نوار آبی تسکبار کلیک راست کنید وگزینه Task Manager رو بزنید
    و بعد Performance رو
    حالا مقداره کاربری cpu شما در حال نمایشه. مشکلی که بالا گفتید به احتمال بسیار زیاد از cpu هستش

4. Anoosh-Pro

Anoosh-Pro عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درود

باید با آزمایش و خطا مشخص شود جریان چیست اما آنچه مسلم است این مورد هیچ ارتباطی به کیبورد شما ندارد.

یا نرم افزاری است که با تعویض ویندوز وکیوبیس باید حل شود ( به محض تعویض ویندوز و درایور کارت صوتی قبل از اینکه چیز دیگر نصب کنید تست کنید ببینید درست شده است یا خیر ) حتی میتواند از درایور کارت صوتی و ناسازگاری آن با ورژن direct X ویندوز شما باشد.

یا میتواند سخت افزاری باشد و از کارت صوتی شما باشد .
    برای تست همانطور که استاد محبی فرمودند در سیستم دوستان امتحان کنید خصوصا اینکه ببنید روی ویندوز های جدید تر مثل 7 هم این مشکل هست.

موفق باشید

انوش

5. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با تشکر از آقای محبی عزیز.
    والا تست نکردم، اگه بشه حتما تست میکنم.
    ویندوز رو هم چند باری عوض کردم و حتی برنامه های کیوبیس و نئون دو رو هم چند بار نصب کردم با ورژن های مختلف اما هنوز مشکل هست.
    واقعا گیج کننده است.نمی دونم چرا اما حدس میزنم از cpu باشه.راه حلی نیست تست دقیق کنم؟؟؟

6. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با تشکر از شما Anoosh-Pro والا این چند مورد رو امتحان میکنم ببینم چی میشه. چون گیجم کرده و واقعا اذیت میکنه.جالبه USB کابل میدی رو از سیستم جدا میکنم و دوباره میزنم درست میشه ! اما باز بعد چند لحظه ...

7. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    Javid عزیز ممنونم امتحان میکنم و خبرشو اینجا میزارم

8. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    گاها مشکل سی پی یو در انتقال اطلاعات میتونه این مورد رو پیش بیاره حتی کارت گرافیک که شاید فکر کنیم ربطی نداره به این موضوع اما شخصا تجربه ش کردم. گاهی ممکنه کرک برنامه مورد داشته باشه

9. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    جناب محبی با صبر و حوصله میشینم تک تک این موارد امتحان میکنم و نتیجش رو میگم.ممنون و لطف کردین.

10. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    وصل کردن ارگ به سیستم و استفاده از صداها موجود در ارگ

سلامی دوباره حضور دوستان عزیز و استاتید محترم
    اینبار میخوام کیبور ( ارگ) رو به سیستم وصل کنم و از صداها و ریتماش استفاده کنم.
    1) جریان از این قراره که من قبلا تو برنامه Adobe Audiotion، با استفاده از یک کابل که ساخته بودم و یه سمتش دو تا فیش کانن داشت و به پشا ارگ وصل میشد و سمت دیگه اون هم بصورت استریو بود و مستقیم به کارت صوت قبلیم که کریتیو بود وصل میشد،براحتی ضبط میکرم.
    اما حالا که کارت صوت رو عوض کردم موندم چطور همون کار ها رو انجام بدم.مشخصات کارت صوت جدیدم :

کارت صدا ( اينترفيس ) حرفه اي اكسترنال USB Audio Card - مدل Audio Box USB - محصول کمپانی پريزنوس Presonus - داراي 2 كانال ورودي و 2 كانال خروجي - ورودي پري ميكروفون ( فانتوم پاور 48 ولت ) با كليد انتخاب - خروجي هدفون با ولوم كنترل - ورودي و خروجي ميدي MIDI {username}-{filename}
    مشکل در وصل کردن کیبورد(ارگ) به سیستم-PRESON~2.JPG
    [TABLE="width: 100%"]
    [/TABLE]

[TABLE]
    [TR]
    [TD][TABLE="width: 100%"]
    [TR]
    [TD]{username}-{filename}[/TD]
    [TD="class: products_tab_curr"][TABLE="width: 100%"]
    [TR]
    [TD="bgcolor: #989898, colspan: 3"]{username}-{filename}[/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 1, bgcolor: #989898"]{username}-{filename}[/TD]
    [TD="class: products_tab_curr_text"][TABLE]
    [TR]
    [TD="class: products_tab_curr"]مشخصات كلي[/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]
    [/TD]
    [TD]{username}-{filename}[/TD]
    [TD="width: 99%"]{username}-{filename}[/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="bgcolor: #989898"]{username}-{filename}[/TD]
    [TD][TABLE="width: 100%"]
    [TR]
    [TD="class: products_tab_curr_text, width: 100"]{username}-{filename}[/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]
    [/TD]
    [TD="bgcolor: #989898"]{username}-{filename}[/TD]
    [TD="width: 99%, bgcolor: #989898"]{username}-{filename}[/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]
    [TABLE="width: 100%"]
    [TR]
    [TD="class: products_tab_curr_text, width: 510"][TABLE]
    [TR]
    [TD="class: products_tab_curr_text"]PreSonus AudioBox USB

2 x 2 USB Recording System

Capture your ideas wherever you are with the PreSonus AudioBox USB 2x2 USB recording system. The AudioBox USB is a USB bus-powered audio recording interface featuring 2 microphone/instrument inputs with 48V phantom power, 2 balanced TRS outputs, MIDI in/out along with Steinbergs Cubase LE 4 48-track recording and production software giving you everything needed to get started recording and producing your music.

Pedigree Preamplifiers
    PreSonus Audio has won numerous awards for designing the highest quality microphone preamplifiers in the industry at all price levels. The AudioBox USB is loaded with preamps that out perform any USB-based interface hands down. The preamplifiers in the AudioBox deliver high headroom, low noise and high gain giving you pure, full and rich sound.

Professional 24-bit converters
    Most USB recording devices operate at 16-bit sample rate and use converters with dynamic range of less than 90dB. This translates into a pinched and relatively small sound. The AudioBox USB uses professional-grade analog to digital converters with dynamic range of 102dB and 24-bit sample rate so that the digital conversion is big, quiet and musical.

USB bus-powered
    The AudioBox USB is USB bus-powered allowing you to take it anywhere inspiration hits. No wall warts, line lumps or power cables, just plug in to a powered USB port and you are ready to record.

Ready to hit the road
    There’s no plastic here. The AudioBox USB is housed in an all-metal chassis with metal knobs ready to withstand the rigors of travel. Toss it in your laptop bag and mobilize your music creation and production. Whether you want to record your shows, mix on the plane or write songs in your hotel room, the AudioBox is ready.

Cubase LE 4 – Recording and Production Software
    Steinberg’s Cubase LE 4 48-track recording and production is included with the AudioBox giving you a full-featured and powerful recording system right in the box. Cubase LE 4 features include 48-audio tracks, 64 MIDI tracks, MIDI & sequencing , EQ on each track , VST plug-in support , Virtual instrument support , Time stretching and pitch shifting , HALionOne Sample Player included (w/ 60 Instruments, 400 MB sound library), Compressor, DualFilter, Distortion, PingPong-Delay, Chorus, Flanger, Phaser, AutoPanner, Vibrato, Rotary, MonoToStereo and Roomworks SE, DaTube, MIDI Gate, StepFilter, Bitcrusher, Chopper, Metalizer, Ring Modulator, Tranceformer, Grungelizer, Drum Editor and more.

Key Features :
    2 class A XMAX microphone / instrument preamplifiers
    48V phantom power
    2 balanced TRS outputs
    MIDI input/output
    Powered via USB

[/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]
    [/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="bgcolor: #989898, colspan: 3"]{username}-{filename}[/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

2) اسپیکرهامو ( که کریتیو 6تیکه هستش) با تبدیل به پشت کارت صوت در قسمت Phons (که برای هدفون) هستش زدم و صدای خروجی من از Phons درمیاد.حالا اگه بخوام هم هدفوم و هم اسپیکر هام فعال باشن باید چه کنم؟؟آیا نیاز به تهیه مونیتور صدا هست؟؟ یا با همین اسپیکرها میتونم وصل کنم ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

جلوی کارت صوت از چپ به راست :
    - دو تا پروت میکروفون که هم برای میکروفون های معمولی کانن و هم برای میکروفون ها پاور دار
    - یه دکمه فشاری فانتوم پاور که روش نوشته 4BV
    - دو تا ولوم میکروفون
    - یک ولوم Phons که مربوط به ولوم هدفون هستش( که الان ولوم اسپیکرم شده!)
    - یک ولووم میکسر
    - یک ولوم به نامMain
    پشت کارت صوت از چپ به راست :
    - یه پورت USB
    - دو تا پورت میدی IN و OUT
    - دو تا پورت روی هم به نام Main OUT
    - یک پورت Phons که الان اسپیکرم بهش وصله.
    با تشکر از همه

11. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام گرم و احتراممن ویندوزم رو عوض کردم و حتی برنامه نئوندو ورژن 4 رو گرفتم خیلی بهتر شد و خوشحال شدم تونستم نصب کنم.اما باز بعد از 10دقیقه همون مشکل که ارتباط میدی من قطع میشد.ویندوز رو که عوض کردم و درایو ها رو به دقت و کامل نصب کردم و هیچ برنامه ای به جز نئوندو نصب نکردم اما باز ...ولی واقعا سرعت و کیفیت بالا رفت با تعویض ویندوز.سرویس پک 3 رو نصب کردم.اینبار میخوام سرویس پک 2 بدون دستکاری رو نصب کنم.خدا کنه درست شه واقعا گیج موندم.تو پست قبلیم تصحیح میکنم فیش های بنن درست هستش نه کانن.

12. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3

دوست من هیچ نیازی به این کار ها نیست متاسفانه من این تاپیک رو زودتر ندیدم که بهتون بگم.

شما کابل usb فعلیتون رو قطع کنید از بازار یک کابل usb بگیرید که نویز لس باشه مشخصاتش هم این هست که دور سیم آلمنیوم داره و همچنین در ابتدا و انتها یا یکی از این دو تا یک قسمت پهن تر وجود داره که به گونه ای باز نویز لس هست. شما از چنین کابلی استفاده کن مشکلت 99 % حل میشه.

با همین کابل هم اگر چراق مهتابی (فلوئورسنت) تو اتاقت داری خاموش کن مدت بیشتری سالم میمونه ولی باز به مشکل بر میخوری.

به هر حال شما کابل اتصالت رو عوض کن مشکلتون حل میشه.

نتیجه رو لطفا بگید که دوستان هم در جریان قرار بگیرند اگر مشکل حل نشد دنبال کنید تا راهنمایتون کنم....

13. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    راش عزیز از شما ممنونم، منظورتون اینه که یه کابل midi به usb دیگه تهیه کنم؟؟؟مدل قبلیم m-audio بو که 65 هزار تومن خریدم. آره تو اتاق مهتابی هم دارم. منظورتون اینه که فقط usb بگیرم که نویز لس باشه یا کلا کابل میدی رو تعویض کنم؟؟

14. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    شما از تبدیل کننده های میدی به یو اس بی استفاده میکنید؟
    اگر این طور هست پس مشکلتون همینه. بگید تا براتون توضیح بدم.

15. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله راش عزیز از تبدیل کننده استفاد میکنم.چون از کیبورد(ارگ) فعلا استفاده میکنم تا یه دونه میدی کنترل بگیرم. بفرمااید، منتظرم

16. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    میدونی تا حالا چندین برنامه کیوبیس و نئوندو با ورژن های مختلف نصب کردم اما مشکل هستش دیگه میدونم از برنامه نیست، اما ویندوز رو عوض کردم خیلی بهتر شد و این بار بعد از 10دقیقه که کار کردم و خوشحال بودم راه افتاده اما باز همون مشکل پیش اومد...! انشاالله با کمک شما بتونم درستش کنم.

17. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    بهتون پیام خصوصی دادم دوست من....

18. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام دوباره، راش عزیز من دیشب دوباره کابل رو وصل کردم و کار کردک عالی بود همه چی اما باز بعد حدود 10 دقیقه قطع شد! یعنی یکدفعه دیگه میدی کار نمیکرد.هر چی کلاویه هارو میزدم صدایی نمیومد.و مجبور شدم usb رو قطع و دوباره وصل کنم که بکار می افتاد.به یک نکته هم دقت کردم وقتی کابل رو وصل میکنم.حتی زمانی که به کلاویه ها دست نمیزنم خود برنامه(کانال وسیله میدی) نشانگرش نویز میده!و یک لحظه بالا میره ...
    منتظر راهنمایی شما هستم.دوستان دیگر هم اگه نظرشونو بگن ممنون میشم .ممنون.

19. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    بله دوست من گفتم که بهتون این مشکل شما به خاطر نویز هست. و این نویز هم ربطی به تبدیل کننده شما نداره مربوط به کابلی میشه که استفاده کردی.
    و منظور هم از کابل اون کابل یو اس بی هست. یعنی شما از کیبرد یک کابل میدی گرفتی رفته به داخل تبدیل کننده و از تبدیل کننده یک کابل یو اس بی خارج شده.

مشکل شما از تبدیل کننده به بعد هست که باید کابلش رو عوض کنی اما به خاطر اطمینان بیشتر قبل تبدیل کننده هم یعنی کابل میدی اصلی رو هم عوض کن با این که میدونم اون کابل با اون شکل نویز نمیگیره اما کار از محکم کاری عیب نمیکنه.

20. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    راش عزیز کاملا درست هستش اما کابلی که خریدم سرهم هستش.یعنی با تبدیل کننده ست هست.مارک M-Audio . نمیشه جداش کنم که؟!
    چاره ای دیگه نیست؟ اگه با میدی کنترل درست میشه تا زودتر تهیه کنم چون دیگه اون تبدیل کننده نداره و با به کابل ساده پرینتر وصل میشه.
    فقط نخواستم فعلا هزینه کنم.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. چگونه میکروفون را به pa50

,
  2. نحوه وصل کردن کیبورد به کیس

,
  3. وصل کردن میکروفون به کرگ