مشکل در مسترینگ

شروع موضوع توسط payamnuendo ‏19/12/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مشکل در مسترینگ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. payamnuendo

payamnuendo عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    سلام
    من یک کار رو میکس کردم،با نرم افزارهای wave مستر کردم،ماکسیمایز کردم،با 24 بیت export کردم،... ولی کیفیت کارم تقریبا 15 الی 20 درصد با کیفیت CD های اورجینال فرق داره یعنی کم تره.آخه چرا؟......:smile (16):

2. hamedzaimi

hamedzaimi عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    خب دوست عزیز شما تازه اول راه هستی اگه قرار بود که هر کسی 2 روزه کار یه استاد که 30 ساله این کار رو انجام میده بتونه انجام بده که ... !!!
    البته برداشت بد نشه:smile (71):
    همون استادم یه روزی نابلد بود
    فقط باید تکرار کرد باید کار کرد نباید انتظار داشته باشی به این زودیا کارت عالی از آب در بیاد تازه جای امیدواری هست که شما خودت میگی 15 درصد با کارهای اورجینال فرق داره این یعنی حدودا کارت رو درست انجام دادی اما کم تجربه ای!!!!
    مشکل شما در میکس و مستر هست که درست و از روی اصول آهنگ رو میکس و مستر نکردید و شایدم در تنظیم صدای خوب استفاده نکردید چون*** میکس و مستر معجزه نمیکنه***

3. mojtaba_x2005x

mojtaba_x2005x عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یک کار با ولوم خوب باید از اول اول کارها رو خوب انجام بدی -- تک تک لاین هارو اکولایز کنی به میزان لازم کمپرس یا لیمیت کنی و...... اگه همه اینها رو خوب انجام بدی تازه باید رفت دنبال مسترینگ اگه ولوم کارت پایین افتاده از اول چک کن

4. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    ببینید شما یک خودرویی داری که طوری طراحی شده که در سرعت بالا سوخت بالایی
    مصرف میکنه،همین خودرو با رعایت مسایل آیرو دینامیک هم سریعتر شده و هم مصرفش
    کمتر میشه!
    توی آهنگ هم همینطوره شما وقتی موزیک رو میسازی،تا حدی قابل افزایش میزان دامنه
    داره(صدا) و وقتی بیش از حد بالا ببری حالت تداخل پیش میاد که همون مصرف بالا در خودروست!
    برای اینکه توی بالا بردن ولوم دستتون باز باشه میکس درست کنید که همون آیرو دینامیک در خودروست!

*** اشتباه نگیرید که مستر تنها ولوم نیست بلکه خیلی مراحل داره و در آخر شما به ولوم میرسید که اون
    مراحل برای افرادی که محصل این رشته هستند هم سخته چه برسه به ما و اون مسایل بحث خیلی
    فنی و پیچیده ای داره که نمیشه در یک تاپیک گنجوند!
    با تشکر

بارگذاری...