مشکل در ضبط وکال

saeid_eshraf

عضو سایت
27/4/18
6
1
1
21
Ahvaz
instagram.com
دوستان چند تا سوال دارم ، مطالب سایت رو هم خوندم ولی باز دچار سر در گمی شدم .

۱ : وکال باید به صورت مونو‌ گرفته شود ؟

*۲ : باید دو تا وکال یک شکل گرفت و آن ها را به چپ و راست پن کرد ؟ یا باید صدای وکال وسط باقی بماند ؟؟

عکس زیر رو یکی بهم داد آیا درسته ؟
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

۳ . لطفا هر کی داره برام لینک یک پلاگین کمپرسور قوی و پلاگین اکولایزر و پلاگین لیمیتر بزاره .

یک سوال دیگه دارم ، پلاگین قوی برای تغییرات خوب برای یک کار رپ چی هست ؟ یه پلاگین هست انگار لیزری میکنه و صدا خیلی خوب میشه مثه صدای خیلی رپر ها که ازش استفاده میکنن ولی نه پلاگین Autotune و نه پلاگین t-pain . کمک کنید

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,465
8,789
113
53
.
دوستان چند تا سوال دارم ، مطالب سایت رو هم خوندم ولی باز دچار سر در گمی شدم .

۱ : وکال باید به صورت مونو‌ گرفته شود ؟

*۲ : باید دو تا وکال یک شکل گرفت و آن ها را به چپ و راست پن کرد ؟ یا باید صدای وکال وسط باقی بماند ؟؟

عکس زیر رو یکی بهم داد آیا درسته ؟
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

۳ . لطفا هر کی داره برام لینک یک پلاگین کمپرسور قوی و پلاگین اکولایزر و پلاگین لیمیتر بزاره .

یک سوال دیگه دارم ، پلاگین قوی برای تغییرات خوب برای یک کار رپ چی هست ؟ یه پلاگین هست انگار لیزری میکنه و صدا خیلی خوب میشه مثه صدای خیلی رپر ها که ازش استفاده میکنن ولی نه پلاگین Autotune و نه پلاگین t-pain . کمک کنید
سعید عزیز، هیچ "باید"ی در این موضوع وجود نداره!در پست خودت اون سه تا کلمه ی "باید" رو حذف کنی، همه چی درست میشه!
حالا برای اینکه با انواع مختلفی از ایمیجینگ و چینش ها آشناتر بشی، خیلی راحت یه هدفون خوب بردار و باهاش چند تا فایل موزیک در سبکهای مختلف گوش کن. خودت راحت متوجه چینش ووکالها خواهی شد.

واکنش‌ها: Soheil Monfared و ayaramv