مشکل در ضبط صدا با میکروفون shure SM58

شروع موضوع توسط morteza1 ‏20/9/09 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک مشکل در ضبط صدا با میکروفون shure SM58 تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

1. morteza1

morteza1 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    .

با سلام وعرض خسته نباشید خدمت اساتید عزیز:

من یه میکروفون shure SM58 دارم ویه کارت صدای آنبرد من وقتی با یه تبدیل اینو به سیستم وصل میکنم و وکال میگیریم صدام خیلی هوا داره .وخیلی ضعیف ضبط میشه؟؟

واما سئوالات:

1. حالا میخوام ببینم آیا میشه یه سیم تهیه کرد واین میکروفون رو با پورت USB به سیستم وصل کرد یا اینکه میکروفون های مخصوص با پورت USB به سیستم وصل میشن؟؟

2. آیا از کارت صدا میباشد؟؟اگه جواب مثبت است آیا یه کارت صدای حدود 30،000 تومان میشه خریداری کرد برای ضبط وکال بهتر یانه؟؟اگه ممکنه مدل کارت صدا رو ذکر کنید؟؟

3. آیا برنامه ای است که بشه باهاش وکال بهتری گرفت منظور با کیفیت تر از سایر برنامه ها باشد؟؟ من برای ضبط وکال از برنامه Adobe Audition 3.0 استفاده میکنم؟؟

4. آیا برای ضبط وکال بهتر میشه یه جعبه ای به این شکل درست کرد

مشکل در ضبط صدا با میکروفون shure SM58-portaboothFullFront.jpg

چون من اطاقم تقریبا بزرگ ولی بی سرو صدا است وفقط صدای فن سی پی یو یه مقدار آزار دهنده است آیا با این ترفند میشه از شر فن خلاص شد؟؟

نکته بسیار مهم: من چون نمیخوام به کار خوانندگی ادامه بدم برای همین نمیخوام هزینم زیاد باشه.ومیخوام یه سری از آهنگها رو که دوستان زحمت ساخت آنرا کشیدن بخونم.برای همین میخوام حداقل صدام در حد متوسط باشه .نه استدیو ونه خیلی پایین تر از آن.

با تشکر

.

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خير نميتونين اونو به usb تبديل كنيد. اما ميكروفونهاي داراي usb توي بازار پيدا ميشه.
    ممكنه مشكل از كارتتون هم باشه. و با رنج قيمتي كه مشخص كردين كارت خوبي براتون سراغ ندارم.
    مهم ورودي و خروجي و پاور كارت شماست كه اگه خوب باشه در نهايت كارتون هم خوب در مياد. برنامه ها هم تابع قدرت كارت هستن.
    اونو بايد تجربه كنيد اما مواد و لوازمش ساختنش رو ميتونيد به راحتي پيدا كنيد.

3. morteza1

morteza1 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    .

سلام بر استاد خوبم امید جان:

یعنی هیچ کارت صدایی وجود نداره که از آنبرد بهتر باشه؟؟حداقل یه مقدار بهتر باشه؟؟

ودر ضمن شما احتمال میدید که این هوا و ضبط صدای کم فقط مختص کارت صدا است؟؟ پس چطور با هدست هم بدون هوا وهم با کیفیت بالاتر ضبط میکنه؟؟

بازم تشکر میکنم

.

4. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    من ميتونم هزار مدل كارت بهت معرفي كنم مرتضي جان اما فيمتشون بالاي مقداريه كه شما مشخص كردين.
    خير ممكنه به نوع ميكروفونتون و محيطي كه توش كار ميكنيد هم مربوط باشه.
    به اين دليل كه معمولا هدست ها ميكروفونهاي خارني هستن و نه ديناميك يا كندنسور و كمي ممكنه حساس تر عمل كنن. امابه نسبت و در مقايشه با ميكروفونهاي مخصوصي براي كار خوانندگي صرفا اسباب بازي محسوب مبشن. البته هد ست هاي ديناميك هم هست كه كيفيت خوبي دارن اما اونها رو هم معمولا براي اجراي زنده و كنسرت ها استفاده ميكنن و نه استوديو. و من اصلا جايي نديدم كه ميكروفون هدستي رو براي كار در استوديو هم معرفي كرده باشن. نه در ايران و نه در خارج....

5. morteza1

morteza1 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    .

سلام مجدد امید جان:

معرفی کن ورنج قیمت بده... در ضمن آیا قطعا با خرید این کارت صدایی که معرفی میکنی مشکل حل خواهد شد.یعنی با میک دینامیکی شوره میشه یه وکال نسبتا حرفه ای ضبط کرد.البته قطعا مثل استدیو نخواهد شد.ولی در حد اون میشه؟؟

در مورد محیط که عرض کردم خدمتتون محیط کاملا بی سرو صدا است وفقط صدای فن سیستم به گوش میرسه..ترفندی برای کم کردن صدای فن سراغ نداری؟؟

باز هم تشکر میکنم

.

6. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اين بحث قبلا در تالار مربوطه مطرح شده اونو ببينيد و اگه بازهم موردي داشتين بگيد.
    https://www.persian-music.org/showthread.php?t=296

بارگذاری...