مشکل در رکورد با Behringer FCA202

شروع موضوع توسط saeid-safaei ‏28/12/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مشکل در رکورد با Behringer FCA202 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. saeid-safaei

saeid-safaei عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان من یک کارت صوت fca202 خریداری کردم و ازش خیلی تعریف و تمجید شنیدم ولی الان که میخوام باهاش کار کنم یک ضد حال بزرگ بهم زده اونم اینه :
    اولا در قسمت FCA202 Wave in Volume که برای کم و زیاد کردم ولیوم مایکروفون هستش ... خاموشه و نمیتونم میکسر رو بالا یا پایین کنم .
    دوما با هر DAW ای که میخوام رکورد کنم صدای ضبط شده فوق العاده پایینه و مجبورم normalize اونو ببرم بالا ... اصلا موج نداره ؟؟؟
    ...
    در ضمن باید بگم من از مایکروفون پری آمپ و میکسر هم استفاده کردم و +48v هم فعاله ... دیگه دارم دیوونه میشم تورو خدا به دادم برسید بگید چه کارش کنم ؟؟؟

2. ramin syateely

ramin syateely Banned

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    آخه چه تعریفی از این کارت شنیدید!!!
    میکسرو چجوری بهش وصل کردید ؟
    gain میکسر رو کم و زیاد کردید؟

3. saeid-safaei

saeid-safaei عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز من کلن شانس ندارم هروقت هرچی میخرم قبلش کلی ازش تعریف و تمجید میکنن ولی وقتی خریداری میکنم همه میگن این چیه خریدی به درد نمیخوره ... بگذریم ...
    خروجی کارت صوت رو به CD/Type میکسر متصل کردم
    خروجی MAIN میکسر رو به ورودی کارت صوت زدم
    خروجی ROOM رو هم زدم به مانیتور ها
    مایکرو فون رو هم که به اولین پورت میکسر متصل کردم
    ...
    Gain میکسر رو اکه از این حدی که هست بالا تر ببرم صدای ضبط شده over میشه ... قبلن هم گفتم +48 رو هم روشن کردم ... لازم به ذکره که بگم صدای پخش شده از مانیتور ها صدای شفاف و بلندیه داخل میکسر هم صدا خوبه ولی وقت با یه DAW میخوام ضبط کنم اصلا ارتعاش نداره یا خیلی کمه و حتما باید gain رو از اونجا بالا ببرم ... من حدس میزنم مشک از اینجاست که FCA202 Wave in Volume خاموشه و مصل سنگ میمونه اصلا نمیشه بالا و پایینش کرد ... ویندوزم هم xp هستش ... دیگه ... اگه اطلاعات دیگه ای میخواهید بهتون بدم ؟
    اگه بهم بگید راه حل حل این مشکلو تا عمر دارم سپاسگذارتون میشم

4. Rasoul_khoshnevis

Rasoul_khoshnevis عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    شما بهتره اول اینکه دقیقا مطمئن باشید از میکسرتون که تنظیمش درست هست باید به قول دوستمون گین و مید و اکو لایزر و اصل کار ولوم میکسر رو تنظیم کنید تا مشکل صدای کم هنگام رکورد حل بشه ،
    من نمیدونم شما میکسر رو به فایر وایر وصل کردید یا مستقیم به کارت صدا؟

5. saeid-safaei

saeid-safaei عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    الهی که من قربون اون چشماتون بشم این میکسری که من دارم به فایر وایر وصل نمیشه مدلش اینه Behringer Xenix 1204 ...
    اتصالات میکسر درسته از روی نقشش وصل کردم این میکسر اصلن به فایر وایر وصل نمیشه ...
    در ضمن من که بالا کاملن توضیح دادم اتصالات رو ... چی رو نمیدونید آخه؟
    اتصالات بدون شک درسته ... گین هم درسته ... صدا تو میکسر ردیفه ... فقط موقع رکورد صدا بسیار کمه ...
    من میخوام بدونم هیچ کدوم از دوستانی که اینجا هستن FCA202 ندارن ؟ ... که کمکم کنن اگه اینچنین مشکل مشابهی داشتن ؟ ...
    دیگه داغ کردم به مولا ... تورو خدا گیر به اتصالات و گین ندید از این بابت مطمئنم و شک ندارم که مشکل به احتمال 90 درصد نرم افزاریه ...

6. haniyeh

haniyeh عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    صدا کمه چون که گین رو به اندازه کافی بالا نبردید
    شما ازادی تا وقتی که چراغ کلیپ روشن نشده والیوم صدا رو بالا ببری
    تا وقتی که صدا از میکسر به کارت صدا برسه از چند کانال عبور میکنه که برای ورودی هر کانال هم یک والیوم ککار گذاشته شده که باید به نسبتی اینها رو باز و بسته کرد ولی وقتی که میکسی ندارید و از یک ترک مونو رکورد میکنید باید همه اونها در یک اندازه باز و بسته بشوند.
    والیومها به ترتیب :
    1- فیدر ترک روی میکسر
    2- مستر والیوم روی میکسر
    3- و در نهایت میکسر داخل برنامه ضبط شما.

چندتا نکته برای رکورد بهتر
    هر وقت چراغ کلیپ روشن شد والیوم گین رو کمتر کنید
    فاصله میکروفون تا خودتون رو چک کنین.

دوست عزیز چرا مستقیم مونیتورها رو به کارت صدا نیمزنید
    این روش شما کاملا اشتباه هست
    ار خورجی کارت صدا استفاده کنید.
    از main out بوسیله کیبلهای شیلد سه رشته ای میتونین به میونتورتون یک اتصال برقرار کنید.
    کیفیت صدای خروجی خیلی بهتر میشه.
    موقع استفاده از میکسر فرکانسها تداخل ایجاد میکنند و بهتر هست که شما از کارتهای صدایی با چند ورودی استفاده کنی
    اگر مصر به استفاده از میکسر هستی ( شاید نوازنده باشی و گروه نوازی داشته باشی) میتونی از کارتهای صدایی که چند ورودی دارند استفاده کنی..
    این کارتهای صدای اکسترنال میتونند به عنوان میکسر عمل کنند ولی اکولایزر ندارند .
    و بدون کامپیئوتر هم کار میکنند که در اصطلاح stand a lone هستند.
    ضمنا قیمت هم میکسرو هم کارت صدای شما برابر با یک کارت صدای استاندارد و با خروجیهای برابر میکسر هستش شاید تفاوت زیادی نداشته باشه ولی کیفیت بهتر و همچنین ساپورت بهتر و ... رو میتونستید داشته باشید.
    من فکر میکنم با فروشنده صحبت کردید و ایشون از جنسشون تعریف کردند وگرنه این برند در مقابل هم رده های خودش حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

پ.ن/ این میکسر شما اگه این مدل باشه
    http://www.behringer.com/EN/Products/1204FX.aspx
    خرجی مستقیم USB داره که کیفیت صدایش به مراتب خیلی بهتر از این روشی هست که استفاده میکنید
    به سیتسم مستقیم وصل کنید و یک تراک بازر کنید و رکورد بگیرید
    نیازی هم به کابل کشی ندارید.

7. saeid-safaei

saeid-safaei عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست گلم ممنونم ازتون
    من گین صدا رو تا اونجا که راه داره بالا بردم ... گفتم که اگه از این بالا تر ببرم over میشه منظورم همون چراغ قرمز clip بود .
    مانیتور ها رو مستقیم وصل نکردم چون که پیچ ولیوم مانیتور پشتشه و من از میکسر صدای خروجی رو بالا پایین میکنم .
    مدل میکسرم هم FX نیست که خروجی USB داشته باشه پس نیاز به همه ی اون کابل کشی ها هست .
    الانم به خاطر خرید های زیادی که داشتم دیگه پولی برای ارتقا و یا تغییر وسایلم ندارم .
    کلا ست که تهیه کردم همش بهرینگر لعنتیه ... مانیتور هام و میکسر و کارت صدام ... مایکروفونم هم XML M-3B هستش ...
    من حدس میزنم مشکل از این درایور ASIO مربوط به خود FCA202 هستش ... تمامی مواردی که برای من لیست کردید هم به خوبی ازش مطلع هستم ... مشکل من رو فقط اون کسایی که کارت صداشون FCA202 هست فقط میدونن ... از راهنماییاتون ممنونم ولی عرض کردم از لحاظ اتصالات و گین میکسر بی شک مطمئنم که درسته ...
    تو رو خدا یه راهنمایی تخصصی تر بکنید ... به گین و میکسر گیر ندید ... اینا درسته به قرآن مجید ... دیگه نمیدونم چی بگم ؟ ...
    HELP ME PLEASE !

8. haniyeh

haniyeh عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کمی صدا به همین روشی که گفتم حل میشه
    اگر بخواید بعدا فرکانسهای صدا رو چاقتر کنین و فایل رکرئورد شده رو دستی والیوم بدید افت کیفیت زیادی رو متحمل میشید
    بهترین راه اینه که با صدای بلند یه تست بگیرید
    و ببین تا چه حد میتونید یه صدا بگیرید( حتی در استانه کلیپ شدن هم میتونین کار کنین)
    ولی دیگه باید تلاشتون رو بکنین
    اون پیچ رو هم من متوجه نشدم
    ولی به هرحال باید نتیجه رو بگیرید
    این کارت حتی اگر هم بد بد باشه بازم یه کارت هست مثل بقیه وباید بتوینن با اون نتیجه بگرید

9. saeid-safaei

saeid-safaei عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    منظورم از پیچ همون چیزی هست که باهاش ولوم بالا پایین میره همون چیزه که با انگشتمون میگردونیم :smile (27): ... پیچ دیگه ...
    دوست گلم من باز هم نتیجه ای نگرفتم ... مثل اینکه هیچ کدوم از دوستانی که اینجا هستن همچین مشکل مشابهی براشون پیش نیومده ...
    باز هم اگه کسی هست که میتونه راهنماییم کنه ممنونش میشم

10. saeid-safaei

saeid-safaei عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یه کار باهاش رکورد کردم ترسیدم اینجا بزار بگن تو این تاپیک نباید بزارید ... تو قسمت پروژه های تکمیلی آهنگهای پاپ یه نگاهی بهش بهش بندازید ببینید خوب شده رکورد ووکالش اسمشم اینه : مردی که گریه میکنه
    ...
    مرسی

11. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    اون که صداش نسبتا خوبه

12. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوست عزیز همانطور که خودتون میدونید حجم صدای بالا محدودیت کلیپ شدن داره
    شما کارای اقای محبی مثل اعتراف و پلنگ شب شکار و ... رو گوش کنید و با موزیک خودتون مقایسه کنید فکر نمی کنم حجم صدا پایین باشه
    من خودم با گین 50درصد و یک کامپرسور نرمافزاری همزمان همین صدای معقول رو میگیرم
    اگه اتصالاتت درست باشه محیط خوبی هم داشته باشی (اکوستیک) فاصله با مایک رو هم رعایت کنی رکورد خوب میشه البته شما در پایان نیاز به کامپرسور وکال بصورت مجدد دارید و نیز اینکه اگه نویزتون کم باشه بقول دوستمون افزایش گین تا قبل از کلیپ شدن ممکنه.

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - مشکل در رکورد
  1. arshia_k
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    75
  2. 6dong
    پاسخ ها:
    6
    نمایش ها:
    167