آخرین ارسال‌ها

مشکل در حروف ش و س

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,839
44
بندرعباس
خوب دوستان هم دارن میگن که در سین و شین تاثیر داره اما شما میفرمائید خیر.
بحث همینه

Saman Niknezhad

هنرمند
8/2/11
513
داداشه من چرا بحث ميكني!؟50 نفر دارن ميگن ربط داره--تاثير داره!!شما ميگي نه ربط نداره!؟ادم هاي عادي واسه شما دليل نميارن ،افرادي هستند كه خودشون استوديو دارن و صدابردارند و سابقشون 2برابر و حتي بيشتر از 2برابره شماست.حالا شما بگو مرغ يه پا داره!اون بنده خدا يه سوال پرسيد معلوم نشد به جوابش رسيد يا نه!جديدا عزيزاني دارن وارد سايت ميشن كه تمايل به بحث دارند و هر منبعي كه براشون مياري باز حرف خودشون رو ميزنند!بهروز پايگان-اميد محبي --برادر رامتين و....سابقه كاريشون خيلي بيشتر از شماست حالا شما هي بگو نه اقا تاثير نداره!!!!

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,004
28
G Studio
دوست من بنده هم در پست اولم گفتم که طبق اون آزمایش و اون جریان ها در حروف "س" و "ش" تاثیر گذار هست. دقت کنید:

تکنیک های میکروفن گذاری کاملا در سیگنال هایی که میکروفن از صدای شما دریافت میکنه تاثیر گذار است.

این مطلب رو میتونید با آزمایشی بسیار ساده دریابید. به این صورت که ابتدا به روش خواصی میکروفن رو قرار داده و صدایی رو رکورد کنید سپس با همون رنگ صدا و شرایط حالت میکروفن گذاری رو تغییر بدید دو صدای رکورد شده رو در یک آنالیزر باز کنید متوجه تفاوت دریافت فرکانسی میکروفن میشید.(منظور فرکانس ها هستند نه شدت صدای رکورد شده)

برای مثال فرکانس های رنج low از صدای یک خواننده در شرایطی که خواننده به میکروفن نزدیک تر باشند سالم و کامل تر از طرف میکروفن دریافت میشوند همین طور که فرکانس های رنج mid در شرایط دور تر بیشتر هستند

با توجه به این مطلب و این موضوع که خود حروف {س} و {ش} تحت فرکانسه خواصی هستند و بیشتر در رنج hi قرار دارند پس بدیهی است که شرایط محیط و نوع میکروفن گذاری کاملا در این موضوع تاثیر داره و تا مقدار زیادی با نوع رکورد قابل کنترل است.

این مطلب رو خود شما هم قبول کردید بنده هم این مطلب رو به استناد از این موضوع اوردم که وقتی نوع میکروفن گذاری در فرکانس های دریافتی توسط میکروفن تاثیر داره پس بدیهی است که در نوع رکورد فرکانس حروف "س" و "ش" هم تاثیر گذار است و این تاثیر گذاری یعنی همان کنترل نوع صدای حروف "س" و "ش" هنگام رکورد و صدابرداری.

پس نتیجه میگیریم که نوع میکروفن گذاری و تکنیک های رکورد در این موضوغ (فرکانس های مزاحم "س" و "ش") تاثیر گذار است.
از این واضح تر واقعا در توانم نبود توضیح بدم. ببخشید

داداشه من چرا بحث ميكني!؟50 نفر دارن ميگن ربط داره--تاثير داره!!شما ميگي نه ربط نداره!؟ادم هاي عادي واسه شما دليل نميارن ،افرادي هستند كه خودشون استوديو دارن و صدابردارند و سابقشون 2برابر و حتي بيشتر از 2برابره شماست.حالا شما بگو مرغ يه پا داره!اون بنده خدا يه سوال پرسيد معلوم نشد به جوابش رسيد يا نه!جديدا عزيزاني دارن وارد سايت ميشن كه تمايل به بحث دارند و هر منبعي كه براشون مياري باز حرف خودشون رو ميزنند!بهروز پايگان-اميد محبي --برادر رامتين و....سابقه كاريشون خيلي بيشتر از شماست حالا شما هي بگو نه اقا تاثير نداره!!!!
1-بحث میکنم چون یا یاد میگیرم یا یاد میدم که هر دوش خوبه
2-من همه دوستان رو دوست دارم و قبول دارم و خودم استودیو دارم و سابقه هیچکدومشونم زیر سؤال نمیبرم ولی شما داری سابقه منو زیر سؤال میبری.
شما که کسی رو نمیشناسی در مورد سابقه اش صحبت نکنید .
3- بحث از اونجایی شروع شد که اون دوستمون گفتن با نحوه قرار گیری میکروفون میشه این کار رو انجام داد و بنده گفتم با لیمیت کردن و تا این لحضه هم همه خواستن حرف خودشون رو بزنن و حتی حاضر نشدن در مورد روش من بحث کنن .
ولی با این حرفتون که اون دوستمون که سؤال پرسیده بود به جواب نرسید موافقم و عذر خواهی میکنم و دیگه ادامه نمیدم.

inferno

مدیر تالار / مترجم
تیم مدیریت
مدیر تالار
5/3/10
677
گراش
اساتید ببخشید من جسارت کردم و وارد بحث تخصصی شدم که توش تخصصی ندارم.
اما یه سری جستجو انجام دادم امیدوارم بحث رو ختم به خیر کنه.

دوستمون سوپر سونیک می گن که برای از بین بردن صداهای تند "س" و "ش" از لیمیتر باید استفاده کرد. بقیه دوستان هم می گن از "دی-اسر" De-esser باید استفاده کرد.

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
تعریفی داده برای De-esser که برای چی استفاده می شه

ترجمه خلاصه: "دی -اسینگ" به هر نوع تکنیکی اطلاق می شه که بشه صداهای آزاردهنده ی "س" "ش" و "ز" صدای انسان رو بشه توی ضبط کاهش داد. این مشکل صداها از طریق کمپرس کردن ، تکنیک میکروفون گذاری و نوع میکروفون و خود لب و لوچه ی آدم به وجود میاد. این صداها بین فرکانس های 2 کیلو تا 10 کیلو هرتز به وجود میاد که به شخص بستگی داره.

inferno

مدیر تالار / مترجم
تیم مدیریت
مدیر تالار
5/3/10
677
گراش
باید برم بقیه شو بعدا ادامه می دم

inferno

مدیر تالار / مترجم
تیم مدیریت
مدیر تالار
5/3/10
677
گراش
برای لیمیتر هم توی
اینجوری توضیح داده که

هر پردازشی که روی صدای خروجی اعمال بشه تا صدا از یه حد خاصی تجاوز نکنه. حالا بقیه شو هم اگه خواستین براتون ترجمه می کنم اما کل بحث این اینه که پردازش لیمیتر روی کل فرکانس هاست . که البته دسته های دیگه هم داره که می شه فرکانس های خاصی رو لیمیت کرد تا "کلیپ" نشه.

اما برداشت من اینه که پلاگین های "دی -اسر" رو صرفا برای همون هدف "س" و "ش" ساختن هرچند با لیمیتر هم شاید بشه اونا رو کنترل کرد.

اساتید ببخشید من جسارت کردم و وارد بحث تخصصی شدم که توش تخصصی ندارم.
اما یه سری جستجو انجام دادم امیدوارم بحث رو ختم به خیر کنه.

دوستمون سوپر سونیک می گن که برای از بین بردن صداهای تند "س" و "ش" از لیمیتر باید استفاده کرد. بقیه دوستان هم می گن از "دی-اسر" De-esser باید استفاده کرد.

تعریفی داده برای De-esser که برای چی استفاده می شه

ترجمه خلاصه: "دی -اسینگ" به هر نوع تکنیکی اطلاق می شه که بشه صداهای آزاردهنده ی "س" "ش" و "ز" صدای انسان رو بشه توی ضبط کاهش داد. این مشکل صداها از طریق کمپرس کردن ، تکنیک میکروفون گذاری و نوع میکروفون و خود لب و لوچه ی آدم به وجود میاد. این صداها بین فرکانس های 2 کیلو تا 10 کیلو هرتز به وجود میاد که به شخص بستگی داره.
اتفاقا خیلی هم تخصصی گفتید. کامل بود و ممنون .

29/5/19
2
من دنبال یه برنامه هستم برای رفع این موضوع در یسری ویس های ساده. اگر برنامه و یا پلاگین خیلی معمولیی هست ممنون میشم معرفی کنید و یا لینک دانلود بذارید

بالا