مشکل در تشخیص گام صدا

شروع موضوع توسط marmoolak ‏16/7/10 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک مشکل در تشخیص گام صدا تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. marmoolak

marmoolak عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.خدمت همه ی دوستان عزیز
    راستش 2 سالی میشه که خیلی تمرین صدا کردم...البته از رو علاقه به خودن و نه از روی علم صحیحش...
    همینطور 2 یا 3 سالی هم هستش که گیتار میزنم.البته من تموم کارام به صورت خود آموز بوده...!
    و خب ملودی و یا آکورد هر آهنگی رو هم راحت در میارم...

همونطور که گفتم 2 سالی هست که میخونم و تقریبا هر آهنگ و هر تحریری رو هم میتونم راحت اجرا کنم و تمرکز کارام هم رو آهنگای شادمهر و یگانه بوده.(2 خواننده ی مورد علاقم)...
    و چند تا مشکل هم داشتم که مثلا یکیش شباهت صدام به آقای یگانست که پارسال تقریبا کپیش بودم و بعد اومدم و رو کارای شادمهر خوندم که صدای از یگانه فاصله گرفت و الان تقریبا خودمم.
    اما مشکلم اینه که نمیدونم گام صدام چیه.(یعنی مطمئن نیستم)
    میخواستم بدونم چطوری باید گام صدامو تشخیص بدم؟
    یا اگه میشه یه آهنگی بگید که من بخونم و بعد شما بگید گام صدام چیه...؟
    منتظرم

2. ECHO

ECHO عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, studio_one
    گام صداتون یا رنج صداتون ؟ چون هر آهنگی ممکنه توی یک گام مجزا باشه . اما اگه منظورتون رنج صدا هست که آلتو هست یا تنور و سوپرانو خب اونوقت قضیه فرق میکنه

3. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    بله اگه میخواهید که گام صدا رو از لحاظ سوپرانو یا... تشخیص بدید نمونه ای در این جا بگذارید تا معلوم بشه

امه اگه میحواین گام صدای خودتون رو تعیین کنید
    خب این به خود شما بستگی داره که از چه نت تا چه نتی رو راحت میخونیدذ و مهم این که روی اون نت صدای شما هنوز رنگ خودش رو حفظ کرده یا ...
    و این که روی اون نت میتونید تحریر و مانور لازم رو بدید

در کل با تمرین میتونید همهی این موارد رو تغییر بدید حتی رنگ صدا همین طور که خودتون هم اشاره کردید

4. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوست عزیز همانطور که دوستان فرمودند اگر محدوده و رنج صداتونو بخواهید باید یک نمونه کار بذارید تا نظر بدهند البته میتونید نمونه کارتونو با برنامهsing and see باز و پلی کنید محدوده صداتونو روی صفحه کلید نشون میده ( البته باید کاملا طبیعی بخونید و بخودتون فشار نیارید
    و اما اگر هدفتون گام یک قطعه خاص که شما خوانده اید باشد کافیست اونو با برنامه ملوداین باز کنید و گزینه scale snap را فعال کنید گام صدای خوانده شده روی کلید ها با رنگ ابی نمایش داده میشود امیدوارم مشکلت حل شده باشه.

5. aliparsa

aliparsa عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اول سلام به مدیر سایت بعد بقیه دوستان همونطور که دوستمون اشاره کردن اول باید رنگ صدا وجنس صدا رو دریابی بعد نکته بعدی اینکه تو چه گامی راحت ترانه رو میخونی اونوقت میتونی گام صداتو تشخیص بدی با کمال تشکر از مدیر سایت

بارگذاری...