مشکل در افکت کیوبیس: از طریق send افکت به ترک اعمال نمیشه!!

شروع موضوع توسط maradona ‏1/6/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مشکل در افکت کیوبیس: از طریق send افکت به ترک اعمال نمیشه!! تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. maradona

maradona عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام

من مشکلی که الان دارم رو شرح میدم :

فرض کنید یک ترک صوتی دارم
    حالا میخوام از طریق ترک fx به ترک صوتی ام افکتی رو اعمال کنم .
    خب یک ترک fx هم ایجاد میکنم .

حالا توی ترک fx یک افکتی رو به طریق insert وارد میکنم .
    بعدش میرم روی ترک صوتی و از طریق send گزینه fx رو انتخاب میکنم ( دکمه اش رو هم فعال و روشن میکنم ) تا محتوی ترک صوتی رو ارجاع بده به کانال ترک fx . اما : با کمال تعجب افکت به ترک صوتی اعمال نمیشه ؟ چرا ؟

ضمن اینکه output ترک fx رو هم streeo میذارم باز هم تفاوتی نمیکنه و فقط ترک صوتی بدون افکت اجرا میشه .
    فقط زمانی افکت به ترک صوتی اجرا میشه که مستقیما output ترک صوتی رو fx انتخاب کنم و send این وسط هیچ کاری رو انجام نمیده . خب حالا سوال اینه که اگه قرار باشه output ترک صوتی رو به جای streeo روی fx قرار بدم دیگه چه نیازی به send هست ؟ چون بدون send و فقط از طریق اینکه output رو هدایت کنیم به fx افکت اعمال میشه . پس نقش send اینجا چیه؟
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنون

2. siamak-akhtari

siamak-akhtari عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, wavelab
    دوست عزیز به نظر من زمانی که شما از روش send برای اعمال افکتها استفاده می کنید حداقل دو مزیت داره:
    1- اگر چند شیار و ترک صوتی ایجاد کرده باشید با این روش می توانید یک یا چند افکت رو برای اون ترکها بطور یکسان اجرا کنید و نیازی نیست برای هر ترک جداگانه اون افکت رو اعمال کرد مثلا اگر شما سه ترک داشته باشید با این روش میتونید افکتهای مورد نظر رو روی هر سه ترک اجرا کنید بجای اینکه برای هر سه ترک سه افکت جداگانه اعمال کنید.
    2- با این روش فشار بسیار کمتری به پردازنده کامپیوتر شما وارد میشه.

3. maradona

maradona عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون اما خب من مشکلم همینه که send اعمال نمیشه . شما برای اینکه send اعمال بشه علاوه بر اینکه send رو ارجاع میدید به fx آیا output ترک صوتی رو هم دوباره به fx ارجاع میدید ؟

4. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    شما علاوه بر اینکه باید دکمه ی Send رو روشن کنید باید لول Send رو هم مشخص کنید مثل عکس زیر مشکل در افکت کیوبیس: از طریق send افکت به ترک اعمال نمیشه!!-Untitled-1.jpg

5. maradona

maradona عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنونم از شما . دقیقا همین نکته رو رعایت نکرده بودم . درست شد حالا .
    از زحمات تمام مدیران تشکر میکنم که با حوصله پاسخ کاربرانی چون من رو که در ابتدای راه هستند میدهند و راهنمایی میکنند . سپاس و درود :smile (26):

بارگذاری...