مشکل در اتصال میکروفون کاندنسر به کارت صدای Maya 44e

شروع موضوع توسط چنگی ‏28/8/12 در انجمن مباحث عمومی کارت صدا

تاپیک مشکل در اتصال میکروفون کاندنسر به کارت صدای Maya 44e تالار مباحث عمومی کارت صدا در persian-music.org.

1. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    سلام دوستان.بنده یک کارت صدای Maya 44 e دارم.یک میکروفون MXL 604 گرفتم که خوب خازنی هستش.این کارت صدا به گفته خود سایت ومشخصاتی که داره Phantom داره واز میکروفون های خازنی پشتیبانی می کنه ولی ورودی XLR نداره و هر دو ورودی TRS هستن!!!با این شرایط اصلا میشه میکروفون خازنی به این کارت متصل کرد؟؟چون به هر حال 48 ولت باید از طریقی منتقل بشه به میکروفون.با کابل هایی که یک طرفشون کنونی و یک طرف TRS مونو هستش امتحان می کنم که کار نمیکنه(منطقا هم نباید بکنه).پس فانتوم روی این کارت برای چی هستش؟؟اون موقع که گرفتمش این مساله رو نمی دونستم ودقت نکردم بهش چون رکورد هم نمی کردم.

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    معمولا فانتوم پاور از طریق کابلهای xlr فعال میشه و حتی میکسر دیجیتال من هم روی ورودی های trs فانتومشون کار نمیکنه.
    باید دید سایتهای خارجی در این مورد چی میگن. و راهکارشون چیه ؟
    کاش قبل از خرید این کارت اینجا مطرح میکردید و کارت مناسب تری رو پیشنهاد میکردند بهتون.
    اجازه بدید یه بررسی بکنم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    خیلی لطف می کنید.من امروز تقریبا از ده تا مغازه تو خیابون جمهوری که کارشون فروش تجهیزات صوتی هست پرسیدم و هیچکس جوابی نداشت حتی کسانی که این کارت رو می فروختند!!!!خودم هم نمی تونم بفهمم که به چه کابلی میشه این 48 ولت رو انتقال داد به میکروفون درحالی که ورودی trs هستش.

- - - - - - - - - -

ملاحظه کنید جناب محبی این متنی هست که توی راهنما این کارت صدا وجود داره:
    MAYA44e has a built in professional
    microphone preamp with +48V phantom
    power support. You can connect a
    dynamic microphone as well as a
    condenser microphone to the top input.
    INPUT 1/2 has to be switched to accept
    microphone signals in the Control Panel
    (see chapter 6 of this manual). If you use
    a condenser microphone, you need to
    enable +48V in the Control Panel as
    well. Please make sure to use a fully
    balanced XLR to TRS microphone
    cable.
    حالا دقیقا منظورش از فول بالانس نمی دونم چیه.نمیشه اون سمت کابل که TRS هست از نوع استریوش استفاده کرد؟(کنونی مادگی به TRS استریو)؟؟استرو بودن سه تا شاخه دراختیارمون نمی ذاره؟

4. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    توی این اطلاعاتی که توشته تو راهنما بنظرم میاد همراه کارت باید یه پری امپ هم باشه
    این طور نیست؟؟؟

- - - - - - - - - -

یا شایدم منظورش از فول بالانس اینه که کابل xlr به trs ی باشه که بتونه 48ولت رو ساپورت کنه

5. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    خیر همراه کارت چیزی نبود لینکی رو هم که از کارت گذاشتم ملاحظه کنید می بینید.
    دقیقا می خوام ببینم چه کابلی این قابلیت رو داره آخه؟یکی از رشته ها باید برق رو به میک انتقال بده دیگه درسته؟توی xlr سه تا رشته داریم خوب توی trs این انتقال برق با چی انجام میگیره؟برا همین پرسیدم کابل استریو نمیشه؟؟چون ورودی هاش استریو هستن دیگه.

6. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    اینجوری که شما میگید با همه کارت صداهای انبورد میشه ضبط کرد با میک های خازنی دواش یه فانتوم پاوره که برق برسونه
    این مشخصات یعنی میتونه برق برسونه و 48 ولت میک رو ساپورت میکنه
    چنگی عزیز شما میتونید از تبدیل استفاده کنی یعنی کابل رو بزنید 45 ولت روهم فعال کنید بعد با اهم متر که ببری بیرون خودشون بلدن ببینن کروم قسمت فیش مثبت و کدوم منفی و باید بدونی به کدوم سه تا از پین فیش باید وصل بشه یعنی میک از کدوم پایه + و از کدوم پایه - رو میگیره برای برقش
    اینارو بفهمی میتونی بدی برات درست کنن با چهارتا لحیم کاری البته تبدیلش شاید باشه که من اطلاعی ندارم ازش
    این پیشنهاد من بود اگه بشه..............نمیدونم متوجه شدین یا نه
    موفق باشین

7. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    اینجوری ریسکش بالاس ممکنه به کارت یا میکروفون آسیب برسونه
    امن ترین راه استفاده از پری امپه معمولیه که فقط برقو برسونه

8. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    نه دوستان

خیلی سادست

این کارت فانتوم پاور هم داره .. وبسیار بسیار هم خوب رکورد میگیره ...بدون هیچ نویزی . من داشتم و الان هم حتی دارم تو منزل باهاش کار اتود میسازم وقتایی که تو استودیو نیستم

ببینین ولتاژ 48 ولت به قسمت میانی .. pin2 میاد و GND مشترک هست .. کابلش رو بدید بسازن تو تهران...اگر نشد یاد آور کنید من نقشش رو بکشم براتون تو همین تاپیک بزارم ... خودتون بسازین .... یه فیش استریو مرغوب تهیه کنید ..

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  9. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    اینارو که می فرمایید من هم امروز پرسیدم از فروشنده های جمهوری ولی همشون فقط می گفتن اصلا امکان نداره!!!من هی می گفتم بابا جان پس قضیه این فانتوم روی این کارت چیه می گفتن نه اشتباه می کنی فانتوم نداره...راه حلی ارائه ندادن.حالا الان من پیش کی ببرم این کارارو انجام بده؟بعدم به نظر منطقی نمیاد باید یک راه روتین تری داشته باشه این خیلی ابداعیه اگه بزنه میکروفون بسوزه خیلی بد میشه چون این میک تو ایران نیست با تلاش بسیار زیاد از اونور رسیده ومیکروفون فوق العاده ای هم هستش برای ساز.همین امروز یکی از فروشنده ها مثل میکروفون هیئت برداشت گرفت دم دهنش به فاصله نیم سانتی توش بلند گفت الو یک دو سه !!!کلی بهم فشار عصبی وارد شد گفتم رفیق این میک اینسترومنت هستش یکم ملایم برخورد کن:smile (100)::smile (100):

اگر راهی نداشته باشه باید همین کارو کرد یا اینکه میکسر بگیرم اونو متصل کنم به کارت صدا حالا ببینیم آقای محبی به چه نتیجه ای می رسن تا با کمک همه تصمیم بگیرم.ممنونم از راهنمایی همتون رفقا.:smile (35):

- - - - - - - - - -

جدی میگی رفیق؟؟لطف می کنی یه نقشه اینجا قرار بدی؟با دست هم بکشی یه عکس بگری که فقط بفهمم ممنونت می شم.

10. Omid Molavi

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    طبق همین نقشه ای که براتون میزارم سیم ها رو لحیم کنید .. در ضمن یک فیش TRS مرغوب تهیه کنید که خدایی نکرده اتصالی بعدن پیش نیاد ...که 48 ولت بره تو مدار و چیپ بسوزه .
    نرم افزار کنسول کارت صدا روی سی دیش هست نصب کنید .. تو قسمت input mic v48 ولت رو کلیک کنید... رله روی کارت صدا فعال میشه و ولتاژ وارد میکروفن میشه ...
    مشکل در اتصال میکروفون کاندنسر به کارت صدای Maya 44e-TRS-XLR.jpg

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  11. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    آقا بی نهایت لطف کردین.خیلی خیلی ممنونم از کمکتون.این کارو می کنم ونتیجه رو اطلاع میدم.نرم افزارش نصبه روی سیستم دیدم روی میک که کلیک می کنی صدای فعال شدن رله هم میاد تق صدا میده.پس دقیقا راه حل همون استفاده از XLR به Stereo بود منتهی با این فرم اتصال.یک نفر به من یه همچین چیزی گفت امروز توی فروشونده ها ولی درست توضیح نداد و گفت این روش همه میکروفون هارو راه نمیندازه بعضی هاشون رو فقط!!این حرف پایه علمی درستی داره؟یعنی چی آخه یا برق می رسه یا نه دیگه...

12. Omid Molavi

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    نه دوست عزیز .. این روش همه میکروفن ها رو راه میندازه ...حتی من کارت motu 828 MkIII دارم .. تو قسمت ورودی میکروفن هاش هم میشه از TRS استفاده کرد و هم XLR

دلیل این که تو کارت شما Maya 44 از این جک استفاده میشه اینه که PCI هست و خوب شرکت تولید کننده جاش رو نداشته که XLR هم جکش رو بگذاره..

13. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    سلام علیرضا جان
    اگر قرار بود به کارت صدا و میک اسیبی برسونه کلا فانتوم براش نمیذاشتن اونم با جکی که میک خازنی بهش وصل نشه. معمولا میک داینامیک برق نمیخواد
    پس تعبیه شده برای میک خازنی که نتها راه حلش اینه که بدی کابلشو برات بسازن همون طورکه امید جان گفتند و من هم گفم که امید جان از نقشه و اتصالاتشم
    اطلاع داشتن که دست گلشون درد نکنه برای ما هم تجربه شد که شدنیه و میشه این کار و کرد ..........
    پس اگر لحیم کاری خوب و بدون اتصلالی باشه هیچ اسیبی نمیرشونه

اون فروشندگانی هم که این حرفو زدن فکر کردن اگه بگن فانتوم نداره شما پولو میذارین رو میزو یک کارت فانتوم دار ازشون میخری
    در کل به حرف فروشنده اعتمادی نکنین

14. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    بله درسته من هم شخصا در هیچ صنفی به حرف و نظرفروشنده ها اعتماد نمی کنم چون معمولا دانش خوبی ندارن.
    بی نهایت ممنونم از همه دوستان امروز کابل رو درست می کنم و بعد از تست خدمتتون اطلاع میدم.مرسی از وقتی که گذاشتین.

15. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوستان این روش کاملا جواب داد ومن تونستم با میکر رکورد کنم.با تشکر از همه و به خصوص جناب مولوی.این فروم ها بهترین مکان برای یادگیری هستش امیدوارم این فروم روز به روز گسترش پیدا کنه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  16. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    دوست خوبم
    اگه پست های بالاییم رو ببینید نوشتم احتمالا یه کابلی هست که TRS رو به Xlr تبدیل کنه
    و منظورم از ریسک اتصالی بودکه آقای امید مولوی هم اشاره کردن که از تبدیل با کیفیت استفاده بشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  17. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    ممنون از شما وهمه دوستان که با کمکتون مشکل برطرف شد.

جالب اینکه من دیشب به خود کمپانی ESI میل زدم و مشکلم رو توضیح دادم.امروز جواب دادن(حال کردم با این حرکتشون). البته گفته به یه فروشگاه بگو برات درست می کنه دیگه من نگفتم تو مملکت ما چیز به این سادگی رو تو جمهوری که می پرسی از 10 تا مغازه یدونشون هم نمی دونه راه حلش چیه.
    این جوابشونه:

Dear Customer.
    When using a professional music and studio type condenser microphone with the Maya 44e you would use an XLR to TRS balanced microphone cable with the condenser microphone.

Basically.
    The XLR connection of the balanced microphone cable connects to the condenser microphone's XLR connection and the TRS connection or the balanced microphone cable connects to the microphone input on the Maya 44e.
    Then you would setup the Maya 44e control panel for use with a mic and for +48v phantom power as shown in the Maya44e user guide.
    ……………
    I would suggest you check out information on the internet on websites such as Wikipedia and others regarding XLR to TRS balanced microphone cables .
    …………..
    Also if you do not have such a balanced microphone cable to hand you would be best to call into a good local music store .

…………..

However.
    If you wish to make your own cable please let us know and we will forward on the PIN configuration for you.

…………..

Best Regards.
    UK Support.
    ESI Audiotechnik.
    TEL: +44 (0) 1280 847525.​

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏30/8/12
  18. bahram zx

bahram zx عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درود حتما لازم نیست خودتون بسازید احتمال نویز یا اتصال هست من جایی را سراغ دارم کابل اماده دارن.
    من تو یه مقاله دیدم نحوه اتصال سیم ها با اینکه شما طراحی کردی فرق میکنه این عکسشه نظرتون چطوریه

فایل های ضمیمه:

• مشکل در اتصال میکروفون کاندنسر به کارت صدای Maya 44e-h.jpg
      h.jpg
      اندازه فایل:
      32 KB
      نمایش ها:
      11
  19. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    من نمی دونم این شیوه اتصال دقیقا کاربردش چیه وظاهرا هم فرق داره ولی کابل فول بالانس طبق پاسخی که من ازesi دریافت کردم ونتیجه ای که گرفتم اینی بود که آقای مولوی هم قرار دادند ومن هم به همین شیوه عمل کردم ودارم با میکروفون به خوبی رکورد می کنم مشکلی هم ایجاد نشد برام.با دقت وتمیز لحیم کاری بشه اتصالی پیش نمیاد وقطعات آسیبی نمی بینند.من خودم درست کردم وبیرون ندادم.

20. vandelin

vandelin عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ : مشکل در اتصال میکروفون کاندنسر به کارت صدای Maya 44e

سلام

با عرض شرمندگی برای بالا آوردن زیرخاکی ...

منم دقیقاً همین مشکل رو با کارت صدای maya44 pci (نه مدل pcie ) و میک الکترون mc-001 دارم .
    کابل رو دقیقاً همون طور که تو صفحه دوم گفتید درست کردم و پشتیبانی esi هم همین رو گفت ! ولی باز هم انگار نه انگار که میکروفنی به سیستم وصل باشه ...

میک هم با کارت صدا اکسترنال تست کردم و سالمه ...

کسی نظری نداره ؟ احتمال این هست که فقط فانتوم پاور کارت خراب شده باشه ؟ چون باقی قسمت هاش مشکلی ندارن ...

بارگذاری...