مشکل درايور کارت صدا m box

شروع موضوع توسط mohamadkaro ‏3/2/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مشکل درايور کارت صدا m box تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    با سلام...من باm box 2 به مشكل بر خوردم...بعد از نصب فقط برنامه pro tools l اونو ميشناسه....nuendo وقتي asio digidesigne رو انتخاب مي كنم پيغام bad divice ميده...برنامه هاي پخش صدا مثل jet audio,winamp,widows media هم اونو نمي شناسه...من چندين بار ديويدي كه تو جعبه خودش بود رو نصب كردم..pro tools le 8 نصب ميشه.....من راجع بهش تو ساست هاي خارجي هم سرچ كردم..خيلي ها همين مشكل رو داشتند و مي گفتن وقتي asio driver رو نصب ميكنن latency بالايي داره كه وحشتناكه...اگه كسي واقعا راه حلي داره واقعا ممنون ميشم... چون حدود 600 تومان هزينه كردم :smile (42):
    آيا بايد با pro tools كار كنم؟راجع به MME هم يه توضيح بديد...ممنون

2. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,499 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    ویندوز شما چیه ؟
    آخرین درایورش رو از سایتش دانلود کردید ؟

3. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    [ سلام..ویندوزم سرویس پک 3 هست...درایورش جدا نیست...همراه با پروتولز 8 نصب میشه..

4. استودیوادیومستر

استودیوادیومستر Producer عضو سایت هنرمند

شغل :
    مهندس صدا - استودیو تکنیشن
    امتیازات:
    +75 / 0 / -0
    نرم افزار:
    protools
    درود بر شما ...

مهمترین نکته اینه که PT8 حتما به XP SP3 احتیاج داره تا درست کار کنه !
    هنگامی که شما PT8 رو نصب میکنین اون بطور اتوماتیک تمام درایورهای مورد نیاز ویندوز رو برای اپلیکیشنهای 3rd Party نصب میکنه مگه اینکه اشتباهی هنگام نصب صورت بگیره . موقع نصب هرگز تا زمانی که Wizard نصب نگفته کارت رو به سیستم وصل نکنین ( این بسیار مهمه ) وگرنه در نصب درایورها میتونه مشکل ایجاد کنه ... هم درایورهای ASIO وهم (MME ( Multimedia Extension درسته که مولتی چنل هستن اما سینگل کلاینتن یعنی کارت نمیتونه همزمان مورد استفاده چند برنامه قرار بگیره ... داخل DVD نصب باید
    (Windows Audio Drivers ( ASIO & MME وجود داشته باشه اما اگه نبود اون رو از سایت Digidesign دانلود بفرمایین ونصب کنین ... در مورد MBOX ها نباید موردی با هیچ کدوم از برنامه هایی که نامبردین وجود داشته باشه ولی در مورد خانواده 003 قصه فرق میکنه ... با کاهش دادن مقدار بافرسایز تا 128 میزان تأخیر کارت شما باید به 5 هزارم ثانیه برسه ... کارت شما تحت هر DAW که ASIO رو ساپورت کنه براحتی کار میکنه علاوه بر پروتولز ( اما این ماییم که بعد مدتی میخوایم فقط با PT کار کنیم شاید بعدا دلیلش رو متوجه شین وگرنه اون بنده خدا که حرفی نداره ) ...
    DPC Latency سیستمتون رو با نرم افزارهای مربوطه چک کنین ... تمام تنظیمات و تغییراتی که باید برای پروتولز روی ویندوزتون و BIOS اعمال کنین رو مرحله به مرحله انجام بدین ... کنترل بفرمایین که تمام قطعات کلیدی سیستم شما برای کار با PT8 از طرف شرکت دیجی Approved شده باشن ... مطمئن شین که در Bios تمامی پورتهای USB تون روی High Speed قرار گرفتن ...

البته از اونجایی که فعلا مشکل ساده شما نصب درایور ویندوز برای اپلیکیشنهای 3rd Party هست بررسی این موارد لازم نیست اما اگه همه چیز بظاهر درست نصب بود " ولی افتاد مشکلها ... " اونوقت باید آستین ها رو بالا بزنین عزیز ... پروتولز موجود بسیار مغرور و خودخواهیه که فقط وقتی به قوانینش احترام بذارین بشما نشون میده چرا انتخاب اول تمام استودیوهای کلاس A دنیا بعنوان DAW قرار گرفته ... در غیر اینصورت بشدت بغض میکنین ... پروتولز اصلا کم نمیاره !

فکر میکنم دوست من شما مراحل نصب رو درست طی نکردین ... لطفا کلا PT8 رو Uninstall بفرمایین ... ارتباط کارت با سیستم رو قطع کنین ... نصب رو شروع کنین و وقتی درخواست کرد کارت رو وصل کنین ... خود برنامه بشما اطلاع میده از ابتدا که هنگام نصب به پیغامهای خطایی که احیانا ویندوز میده محل نذارین که اگه بذارین با طنابش میرین ته چاه ... لطفا بدقت راهنمای نصب رو مطالعه بفرمایین دوست عزیز ... باور بفرمایین که اگه تمام موارد رو رعایت بفرمایین از پرداخت مبلغی که فرمودین احساس رضایت کامل خواهید کرد ...

ضبط خوبی داشته باشین .

5. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    راه حل شما اینه : برو به سایت www.digidesign.com و اخرین اپدیت پوروتولز یعنی ورژن 8.0.3 رو دانلود کن . سپس اخرین درایور mbox2 رو از اینجا دانلود کنید و بعد از اینکه پروتولز رو به ورژن 8.0.3 آپدیت کردید این درایور رو نصب کنید همه ی مشکلاتتون حل میشه هم Asio هم Player های ویندوز البته من هیچوقت Latency نداشتم با 003

6. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    نمی دونم چطوری با ید از این همه دوستان که مسئولانه و دلسوزانه جواب ما رو میدین تشکر کنم....بهروز جان من ویندوزم sp3 هست و این آدرس که دادی درایور windows 7 رو برای دانلود گذاشته...من prptools 8.03 رو از شرکت تکنیک برام فرستادند همین الان نصب کردم ولی نشد..فکر می کنم مشکل از همین درایور باشه..من اینجوری نصب می کنم : وقتی نصب شروع شد پیغام می ده که کارت رو کانکت کنم .این کارو می کنم و next میکنم...در حین نصب پیغام stop installation میده که من گزینه ی دیگه یعنی continue anyway رو می زنم..و چندین بار تکرار میشه....بعدش پیغام hardware wizard میده که طبق دفترچه راهنما من کاری به کارش ندارم...به این صورت نصب تموم می شه...حالا اگه برای ویندوز xp درایور آپدیت اومده معرفی کنید...البته واقعا از این که مزاحم شما می شم معذرت می خوام می دونم که سرتون شلوغه....:smile (42):

7. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دوست عزیزم منم با xp sp3 کار میکنم مشکلی نیست منم همین درایورو نصب کردم و دارم راحت کار میکنم آقای محبی هم این درایورو نصب کردن ومشکلی نداشتن امتحانش کن

دز ضمن مراحل نصبتم درست طی میکنی!!!

8. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,807 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    در هنگام نصب كارت 003 و پروتولز 8 ( البته نميدونم اين روال در m-box هم انجام ميشه يا نه ) كارت رو خاموش ميكنم و بعد از نصب خود برنامه ميخواد كه كارت رو روشن كنم. و بعد هم خودش يه آپديت ميكنه و تمام.
    اتفاقا براي من پروتولز 8 خيلي راحتتر و بي ناز تر از 7 نصب شد.
    جتي با درايوري كه بهروز عزيز به شما دادن هم دارم كار ميكنم.
    تمامي صداهاي ويندوز رو هم دارم و انگار كه در عين حال يه كارت آنبورد رو هم در اختيار دارم و حتي ميتونم در هنگام كار با پروتولز مثلا ساند فورج رو هم باز كنم و صداش رو داشته باشم.

9. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    آقاي محبي من الان دارم داتلودش مي كنم...اميدوارم مشكل منم مثل شما حل بشه...

10. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    سلام به همه ی دوستان گلم...من کارم راه افتاد..درایور جدیدشو دانلود کردم..الان هم mbox 2 دقیقا مثل یک کارت صدای onboard روی ویندوز و nuendo , cubase کار می کنه...از راهنمایی دوستان دلسوزم واقعا ممنونم...حالا دیگه از بابت خرید mbox ناراضی نیستم...:smile (79)::smile (69)::smile (47):

11. kamalsakhai

kamalsakhai عضو سایت

شغل :
    azad
    امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوست من مدتی این کارت صدا رو خرید کردم اما گاهی وقتها که کامپیوتر رو روشن میکنم کارت صدا بالانمیاد و کلی اذیت میکنه میشه خواهش کنم لینک دانلودش رو برام بذاری همونی که خودتون استفاده میکنی شاید مشکل منم حل شه.......این رو هم اضافه کنم با کیوبیس کار میکنم و ویندز7 ......

بارگذاری...