آخرین ارسال‌ها

مشکل داشتن پارازیت با وجود ارتقاء سیستم

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
عرض ادب و احترام...
مدت کوتاهی هست که سیستم رو ارتقاء دادم...
در برخی موارد دقت کردم که گاهی از Avenger که استفاده میکنم پارازیت دارم...
Buffer size هم روی 128 هست..

ممنون...

فایل های ضمیمه

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
خب بافر رو ببر بالا یه بار امتحان کن.
نمیدونم چه دست پنهانی تو کیس کامپیوتر هست که یا داره من و بازی میده یا...
:cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72:
الان وافر رو اتفاقا گذاشتم پایین تر یعنی روی 64 و رفع شد... نمیدونم جریان چیه باز...
یعنی همش باید با ترس و لرز یه کار و شروع کنم به ساختن...
بازم ممنون استاد فرهود...
البته حس میکنم این موقتی رفع شده باید کار کنم ببینم حین کار باز چطوری میشه..

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,857
تهران
نمیدونم چه دست پنهانی تو کیس کامپیوتر هست که یا داره من و بازی میده یا...
:cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72::cyclops-72:
الان وافر رو اتفاقا گذاشتم پایین تر یعنی روی 64 و رفع شد... نمیدونم جریان چیه باز...
یعنی همش باید با ترس و لرز یه کار و شروع کنم به ساختن...
بازم ممنون استاد فرهود...
البته حس میکنم این موقتی رفع شده باید کار کنم ببینم حین کار باز چطوری میشه..
این "پارازیت" که گفتی نشون از وجود فشار رو سیستم هستش.
معمولا با افزایش بافر ، فشار از رو سیستم کم میشه و نویزی که در گیرش هستی هم از بین میره .
ولی گاهی اوقات مشکلاتی در پلاگین و ک.ر.ک شون هست که ممکنه کم شدن بافر مشکلات این چنینی رو از بین ببره .ولی بیشتر اوقات این طور نیست .
راستی کارت صدات چیه؟

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
این "پارازیت" که گفتی نشون از وجود فشار رو سیستم هستش.
معمولا با افزایش بافر ، فشار از رو سیستم کم میشه و نویزی که در گیرش هستی هم از بین میره .
ولی گاهی اوقات مشکلاتی در پلاگین و ک.ر.ک شون هست که ممکنه کم شدن بافر مشکلات این چنینی رو از بین ببره .ولی بیشتر اوقات این طور نیست .
راستی کارت صدات چیه؟
حمید جان سلام...
RME Babyface
والا نمیدونم داستان چیه...
اما طبق تجربه مثلا اول که سیستم رو گرفتم روش ویندوز 10 گفته بودم برام نصب کنن...
بعد تست که کردم دیدم بله یکبار هم قبلا ویندوز 10 نصب کرده بودم و این پارازیت رو وحشتناک داشتم...
بعد ویندوز 8.1 رو که نصب کردم هیچ خبری از پارازیت نبود...
متاسفانه دقیقا فکر میکنم خیلی اوقات این داستان کرک ها و هم خوانی نداشتن نرم افزار ها با سخت افزار ها عامل اصلی این نوع مشکلات هست...

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,857
تهران
حمید جان سلام...
RME Babyface
والا نمیدونم داستان چیه...
اما طبق تجربه مثلا اول که سیستم رو گرفتم روش ویندوز 10 گفته بودم برام نصب کنن...
بعد تست که کردم دیدم بله یکبار هم قبلا ویندوز 10 نصب کرده بودم و این پارازیت رو وحشتناک داشتم...
بعد ویندوز 8.1 رو که نصب کردم هیچ خبری از پارازیت نبود...
متاسفانه دقیقا فکر میکنم خیلی اوقات این داستان کرک ها و هم خوانی نداشتن نرم افزار ها با سخت افزار ها عامل اصلی این نوع مشکلات هست...
پیمان هستم دانیال عزیز !
درایور کارت صدا هم رو این مساله خیلی تاثیر داره ، میخواستم مطمعن بشم که سیستم شما بی مشکل هستش تو این مقوله. شرکت RME بهترین درایور از نظر پایداری و تاخیر در ویندوز رو داره . ویندوز 10 هم که آخرین نسخه باشه همیشه.
سیستم موزیکتون بهتره که ارتباط شبکه کابلی و بیسیم نداشته باشه (در بایوس غیر فعال شود)، چون درایور ها و مولفه هاش تو سیستم کارایی پردازش صدا رو میارن پایین (خصوصا شبکه بی سیم).اون سیستم قدیمی رو نگه دارید برا کار های روزمره و وب گردی تون.
برخی پلاگینای سینت ، پیش فرض پلی فونی بیش از حدی دارند، اون رو کاهش بدید تا بار پردازشی کمتر شه. همچنین تنظیمات UNISON رو در حد حداقل نگه دارید . درموزیک، پد کورد بیشتر از 4 نت معمولا نداره و همچنین بیس و لید 1 نت پلی فونی براش کافیه .
داشتن یک یا دو درایو SSD تاثیر زیادی در عملکرد همه جانبه سیستم داره. در درجه دوم میتونید یک RAM drive بسازید.
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
در مورد SSD توضیحاتی کاملتری داده.
موفق باشی دوست گرامی.

آخرین ویرایش:

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
پیمان هستم دانیال عزیز !
درایور کارت صدا هم رو این مساله خیلی تاثیر داره ، میخواستم مطمعن بشم که سیستم شما بی مشکل هستش تو این مقوله. شرکت RME بهترین درایور از نظر پایداری و تاخیر در ویندوز رو داره . ویندوز 10 هم که آخرین نسخه باشه همیشه.
سیستم موزیکتون بهتره که ارتباط شبکه کابلی و بیسیم نداشته باشه (در بایوس غیر فعال شود)، چون درایور ها و مولفه هاش تو سیستم کارایی پردازش صدا رو میارن پایین (خصوصا شبکه بی سیم).اون سیستم قدیمی رو نگه دارید برا کار های روزمره و وب گردی تون.
برخی پلاگینای سینت ، پیش فرض پلی فونی بیش از حدی دارند، اون رو کاهش بدید تا بار پردازشی کمتر شه. همچنین تنظیمات UNISON رو در حد حداقل نگه دارید . درموزیک، پد کورد بیشتر از 4 نت معمولا نداره و همچنین بیس و لید 1 نت پلی فونی براش کافیه .
داشتن یک یا دو درایو SSD تاثیر زیادی در عملکرد همه جانبه سیستم داره. در درجه دوم میتونید یک RAM drive بسازید.
در مورد SSD توضیحاتی کاملتری داده.
موفق باشی دوست گرامی.
پیمان جان معذرت میخوام عزیز دلم... من اشتباه گفتم...
راستش من به آپدیت کردن کارت صوتم مشکوک شده بودم که البته خیلی وقته میخوام آپدیتش کنم اما ظاهرا چون تولیدش متوقف شده مدل مال من به همون دلیل آپدیت جدید براش منتشر نشده...
در مورد اتصالات سیستم هم پیمان جان من فقط یه مودم ADSL با کابل شبکه بهش وصل کردم...
و البته دو تا هارد اکسترنال...
دو تا هارد SSD اینترنال دارم اما کفایت نمیکرد حجمشون...
واقعا انقدر تکنولوژی پیچیده است که مثلا همین مشکل که پیش اومد من اتفاقا بافر سایز رو وقتی روی 64 گذاشتم خیلی خوب کار کرد سری دوم که پروزه رو باز کردم..
در مورد خود موزیک هم بسته به سبکش اما ممکنه یه جاهایی واقعا انقدر به نظرم خوب میاد که وقتی حتی یک نت و لایه ازش کم میکنم دیگه اون حس رو نداره و من واقعا به این سیستم بالا نیاز داشتم و به این که این جور پارازیت فکرم و موقع ساختن موسیقی بهم نریزه که درگیر حل اون بشم و از هدف اصلی دور بشم...

حتی طبق تجربه بارها شده یه نسخه ی آپدیت Daw با کارت صوت یا ویندوز کار نمیکنه... یا نسخه ی ویندوز با میدی کنترلر درست کار نکرده و با هر بار اجرای Daw باید کنترلر رو به برنامه میشناسوندم...
بخاطر همین همیشه وقتی یه ایده ی خیلی خوب میومده به ذهنم بخاطر اینجور مشکلات حتی شده بود پروژه کلا از بین رفته بود...

بازم ازت ممنونم

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,857
تهران
دانیال عزیز
شایدم سیستمت هیچ مشکلی نداره.
فقط گیر یک پلاگین مشکل دار افتادی. همین!

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
دانیال عزیز
شایدم سیستمت هیچ مشکلی نداره.
فقط گیر یک پلاگین مشکل دار افتادی. همین!
فکر میکنم این حرفت پیمان جان خیلی درست باشه...
چون زیاد با پلاگین های دیگه همچین مشکلی نداشتم تا الان...
البته همون حرف شما درسته چون خود بعضی پلاگین ها هم به خودی خود پردازش زیادی از نظر لایه بندی صدا داخلش انجام شده...
اما گاهی صدایی که بهت یه الهام دهنده ی خیلی خوب برای ساختن کارته متاسفانه به همچین مشکلاتی میخوره...
اما اگه ببینم واقعا اذیتم میکنه کلا حذفش میکنم...
خدا رو شکر زیاد تعصب و محدودیت رو چیز خاصی ندارم... این نشد یکی دیگه...

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,708
53
.
کی گفته RME آپدیت درایور بیبی فیس رو بخطر تولید نشدن منتشر نمیکنه؟!:meh-56:
نه تنها آپدیت درایور، بلکه آپدیت Firmware بیبی فیس کلاسیک رو هم هر چند وقت یکبار رلیز میکنه. این صفحه ی مشخصات وضعیت الآن بیبی فیس منه:

rme.jpg

بیبی فیس کلاسیک 3 سال پیش دیسکانتینیو شده ولی رلیز آخرین آپدیت درایورش مال 4 ماه پیشه، آپدیت Firmwareش هم مال دو هفته پیش! اینجا توی سایت خودش میتونی ببینی‌:

rme 2.jpg

از
میتونی آپدیت ها رو دانلودشون کنی. همین الآن میری دانلود و نصبشون میکنی و بهانه هم نمیاری!:sour-44:

ضمناً بیبی فیس پرو هم اخیراً دیسکانیتیو شد:

صفحه ما در اینستاگرام

بالا