مشکل تکمیل ایده

helalat007

عضو سایت
27/7/19
55
6
8
21
Iran
سلام دوستان
امیدوارم در این وضعیت کرونا همگی سلامت باشید، همچنین خانواده هاتون.
سوال برام پیش اومده،
اینکه چرا بعضی وقتا نمیتونم( به صورت غریزی)یه ملودیه ناقص رو کامل کنم؟ اتفاقا خرابشم میکنم.
ولی بعضی وقتا که یه ایده میاد به سرم همون موقع احساس میکنم که میتونم کاملش کنم.
دلیلش چیه؟
اگه یه مشکل یا ایراد حساب میشه، راه حلش چیه؟
وارم اپ یا چیزی هست برای تقویت ذهنمون و بتونیم سریع ایده هامونو کامل کنیم؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,506
10,776
113
55
.
من نمیدونم در مورد چه نوع و چه سبک موسیقی اینو سوال میکنی. در نوشتن و کامل کردنِ ملودی روش کلاسیک وجود داره که با اون روش راحت میشه کامل کرد. گذشته از این، وجود داشتن یا نداشتنِ کلام هم در این مورد تاثیر داره.

helalat007

عضو سایت
27/7/19
55
6
8
21
Iran
من نمیدونم در مورد چه نوع و چه سبک موسیقی اینو سوال میکنی. در نوشتن و کامل کردنِ ملودی روش کلاسیک وجود داره که با اون روش راحت میشه کامل کرد. گذشته از این، وجود داشتن یا نداشتنِ کلام هم در این مورد تاثیر داره.
اها، بله درسته فراموش کردم
منظورم «پاپ» هست،
که کلام یا lyrics هم در این موضوع دخیل هست.
ممنون میشم راهنمایی کنید

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,506
10,776
113
55
.
دوستانی که تو کار پاپ هستند بهتر میتونن راهنمایی کنند. ولی به هرحال پیروی از کلمات (اعم از شکل یا محتوا) در تکمیل ملودیِ پاپ تعیین کننده هست.

Mohammad1772

عضو سایت
1/1/17
186
140
43
63
مشهد
سلام دوستان
امیدوارم در این وضعیت کرونا همگی سلامت باشید، همچنین خانواده هاتون.
سوال برام پیش اومده،
اینکه چرا بعضی وقتا نمیتونم( به صورت غریزی)یه ملودیه ناقص رو کامل کنم؟ اتفاقا خرابشم میکنم.
ولی بعضی وقتا که یه ایده میاد به سرم همون موقع احساس میکنم که میتونم کاملش کنم.
دلیلش چیه؟
اگه یه مشکل یا ایراد حساب میشه، راه حلش چیه؟
وارم اپ یا چیزی هست برای تقویت ذهنمون و بتونیم سریع ایده هامونو کامل کنیم؟

گاهی اوقات برای یک اهنگساز پیش میاد که از ادامه درتکامل یک اثر عاجز میمونه البته نه اینکه نتونه اون رو کامل کنه بلکه اون چیزی که میخواد نمیشه و مجبوره برای مدتی کوتاه اون رو کنار بزاره
دوست من اگه شما با یک کار اینچنین مشکلی داری یک امر طبیعی است ولی اگه کلیت شما اینه باید بگم در هنر چیزی به نام خلاقیت وجود داره که موسیقی هم از این قاعده مستثنا نیست همچنین گوش کردن به موسیقی برای اهنگساز مطالعه کتاب برای نویسنده و دیدن فیلم برای کارگردان و غیره.... واجبه شرعی
البته اگه اموزش به طور اصولی و کامل انجام شده باشه این امر هم در توانایی اهنگساز تاثیر بسزایی داره همچنین شما متونید به قطعه ای که احساس میکنید به سلیقه شما نزدیکه گوش کنید بعد با توجه به برداشت ی که میتونید از اون کار داشته باشید یک اثر جدید خلق کنید
یا میتونید چند تا اکورد رو با توجه به گام مد نظر بنویسید بعد با توجه به کوردها یک ملودی به اون اضافه کنید اصلان سخت نیست فقط خلاقیت لازم داره