مشکل بزرگ برای خرید وسائل و تجهیزات استدیویی ؟؟!؟!؟!

شروع موضوع توسط psysaeed ‏21/2/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک مشکل بزرگ برای خرید وسائل و تجهیزات استدیویی ؟؟!؟!؟! تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان
    می خواستم بپرسم با این وضع تحریم و گرونی وحشتناک بهتر نیست با تور سفرهای خارج از کشور وسایل مورد نظرمونو تهیه کنیم ؟؟؟ دیروز سیم برای گیتار آکوستیک و الکتریک خریدم ، 60 تومن پولش شد دز صورتی که ماهه پیش 30 تومن بود !!!! حالا با این اوضاع بهتر نیست برای خرید بالای 5 میلیون (قیمت واقعی) شخصا از شرکت های معتبر خارج از ایران خریداری کرد ؟!؟!؟!؟
    اگه کسی میتونه کمک کنه لطفا بگه چون واقعا یه مشکل بزرگ شده !!!!!

2. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    برای مثال به این توجه کنین :
    Keystation 61es
    قیمت قدیم در ایران : 350.000 تومن
    قیمت جدید در ایران : 370.000 تومن
    قیمت در یکی از فروشگاه های معتبر در ترکیه : 270.000 تومن
    قیمت نمایندگی رسمی آمریکا : 260.000 تومن

برای خرید چند قطعه اختلاف فاحش هست !!!!!!

3. deepgap

deepgap عضو سایت

امتیازات:
    +247 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    دوست عزیز
    من در فلاند دوست عزیزی دارم که این هفته برام وسایلی رو که خواسته بودم می فرسته
    قیمت ها واقعابالاست تو ایران
    تازه یه محبتی هم که برام کرده اینه که پول جنس هارو وقتی یورو اومد پایین براش میفرستم
    کلا 25 30 یورو کرایه جنس ها میشه

4. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:

مرسی از پاسخت

مشکلی که من دارم اینه که حتما خودم باید برم و وسایلو بخرم و با خودم برگردونم و تو کشور های نزدیک ایران فرد قابل اعتماد ندارم تا این کارو برام بکنه !!! البته کل خریدامو می تونم به وسیله یکی از دوستان در امریکا انجام بدم ولی خوب مشکلی که هست اینه که چه جوری برام بفرسته ،،،
    هزینه ها چقدر است ؟؟؟ بیمه چی ؟ همچنین گارانتی تجهیزات و ...؟؟؟

در کل این راه خوبی هست یا نه ؟؟؟؟ (از لحاظ قیمت کلی خیلی تفاوت وجود داره و کاملا به صرفه هست ولی در مورد انتقال تجهیزات از آمریکا به ایران نمیدونم)

اگه پیشنهادی داری خیلی دوست دارم بدونم !!!

5. deepgap

deepgap عضو سایت

امتیازات:
    +247 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    2 ماه بعد برام از فلاند یه جنس دیگه میاد که توسط یکی از دوستای خودمون حمل میشه
    میتونم کمک کنم براتون تا بخریم

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست گرامی برای شما که میخواین برای خودتون خرید کنید اصلا به صرفه نیست که بخواین از خارج از کشور تهیه کنید.
    به دلایل زیر :
    1- قیمت ارز بالاست.. دلار یورو یا درهم فرقی نمیکنه..
    2- ورود اونها دردسر خاص خودش رو داره و گرفتاری گمرک و کلی پرداخت عوارض گمرکی که اونم اگه ترخیص بکنند.
    3- قیمت تک فروشی در خارج از کشور بالاست. مگه اینکه عمده خرید کنید تا ارزونتر در بیاد و راه ورود قانونی اون به کشور رو بلد باشید ( شرکتهای وارادت و صادرات ) یا اینکه نماینده رسمی شرکتی باشید. ( منظور اینه که برای اشخاص عادی خیلی مقرون به صرفه نیست )
    4- فروش برخی قطعات فرق میکنه در خارج از کشور. برای مثال من در دوبی مانیتورها رو جفتی ندیدم... هر مانیتوری رو که انتخاب میکردید دونه ایی بهتون قیمت میدادند و دونه ایی میفروختند.!
    5-ممکنه در جایی که میخواین خرید کنید همه اون محصولات رو موجود نداشته باشه ( عدم وجود نمایندگی رسمی )
    به نظر من از همین ایران خرید کنید. نهایتا اینه که یه فروشگاه معتبر پیدا میکنید که گارانتی هم بکنه براتون
    ضمنا گارانتی محصولاتی که از خارج تهیه میکنید کلا در این منتفی هستش.
    هر چند که گارانتی در ایران رسما راهیه برای سر کار گذاشتن مردم و عملا کم پیش میاد به تعهداتشون درست عمل کنند.
    یه مورد دیگه اینه که در تهران جاهایی هستش که شما امکان تست محصول مورد نظرتون رو دارید
    در مورد خرید از سایتهای خارجی هم کار سختی نیست... اما توصیه من فقط در مورد تجهیزات خیلی خاص هستش که عملا حجم بالایی هم نداشته باشند. و اینجا یا خیلی کم گیر بیاد یا واقعا اختلاف قیمتش زیاد باشه
    اگر هم قصد دارید از سایتهایی مثل امازون یا غیره خرید کنید راه حل داره که میشه مستقیما در منزل اون رو تحویل بگیرید.
    مراحلش اینه :
    1- افتتاخ یه حساب ارزی در یکی از بانکها ( ترجیحا خصوصی ) و دریافت کارت یا شماره بین المللی
    2- مراجعه به نمایندگی دفاتری مثل tnt یا dhl در شهرتون و ساختن یک حساب کاربری که معمولا خیلی گرون هم نیست و فقط یه وثیقه که اغلب سفته هستش ازتون میگیرند که اونم برای تضمین پرداخت مبلغ کرایه جنسی هستش که سفارش میدید که شما رو ملزم میکنه مبالغ کرایه رو پرداخت کنید.
    3- سفارش از سایتها و واریز مبلغ از طریق کارت بین المللیتون و دادن شماره اکانتی که تهیه کردید. که این شماره اکانت شما حاوی اطلاعات شخصی شما و آدرس پستی شما خواهد بود.
    4- جنس به دستتون میرسه و کرایه رو پرداخت میکنید. هیچ ربطی هم به تحریم بودن ایران نداره.. و به راحتی میتونید این کار رو بکنید. خومم هم بارها اینکار رو کردم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  7. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از پاسختون

من همین امروز قراره از تهران وسایل زیرو خریداری کنم،
    NT1 A - سی صدو شصت هزار تومن
    25 SL mkii - پانصدو ده هزار تومن
    POD HD500 - یک میلیون و پنجاه هزار تومن

حساب کتابی که کردم چیزی نزدیکه 720 هزار تومن بیشتر از قیمت اصلی بدم !!!!

و در آینده چند خرید گرون قیمت تر دارم ایناست (قیمت حال حاضر در تهران) :
    003factory - سه میلیون و هشتاد هزار تومن
    powercoreX8 - دو میلیون و چهارصد هزار تومن
    access virus TI v2 - شش میلیون تومن (تقریبی شاید 500 تومن کمتر یا بیشتر)

و خوب متاسفانه اختلاف قیمت در این موارد با قیمت جهانی خیلی زیاده ، چیزی حدوده 3 برابر !!!! و سال جدید هم بیشتر از این میشه !!!
    حالا با این وضعیت نمی دونم چی کار کنم ؟!!!! یعنی اینکه از سایت هایی مثل Amazon یا Musician freinds خریداری کنم یا از تهران یا خارج از کشور !!!!!
    اگه میشه راهنمایی کنین !!!

این خریدو سال جدید می کنم - شاید دو ماهه دیگه

ممنونم

8. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خرید این قطعات با این حجمی که میفرمائید اونم از سایتهای خارجی خیلی زیاد کرایه اون رو افزایش خواهد داد به نحوی که از ایران هم گرونتر در میاد.
    ترجیحا همینجا بخرید بهتره
    ضمنا قیمتها رو هم بهتون گرون دادند برای مثال میکروفون رو 30 تومن گرونتر حساب کردن

9. benyamin

benyamin عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    دوست خوبم شما اگه میتونی صبر کن چون تو اخبار شنیدم میخوان یه بمب اقتصادی بترکونن(عیدی دولت به مردم)شاید ارز اومد پایین خدا رو چه دیدی!

10. tohid5180

tohid5180 عضو سایت

امتیازات:
    +36 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    من چند روز پیش 3 تا قطعه گرفتم از جمهوری

مانیتور: B1031A
    700 تومان
    UMX610
    380 تومان
    Focusrite Scarlett 2i2