آخرین ارسال‌ها

مشکل با rode nt-1

HAMED HAMRAH

عضو سایت
29/8/10
298
رشت
سلام دوستان
من به تازگی یک میک rode nt-1 خریدم و با کابل xlr وصلش کردم به کارت صدای m-audio fast track pro و آداپتورش هم وصل کردم واسه فانتوم پاورش ولی اصلا صدایی ازش در نمی آد! می خوام بدونم جدا از daw ها تو ویندوز میشه از این میک ها با این کارت صوت صدا گرفت! من می خوام تستش کنم که اصلا کار میکنه ولی نمی تونم یکی به داد من برسه! اگر نمیشه تو ویندوز صدا گرفت کجا تستش کنم؟ تو کیوبیس چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه میشه دقیق کمک کنید چون من زیاد وارد نیستم
تو رو خدا کمک!!!!!!!!​

16/9/11
63
تهران
دوست عزیز اول ببین کارت صدات رو کیوبیس میشناسه؟
تو کیوبیس صدا دارید؟
بعد اگه صدا داشتید ورودی صدا رو تو کیوبیس معرفی کنید
امیدوارم کمک کرده باشم:smile (45):

HAMED HAMRAH

عضو سایت
29/8/10
298
رشت
سلام
مرسی از پاسختون
تو کیوبیس صدا دارم ولی نه صدای میکروفون رو
کارت صدا و ورودی خروجی هاش رو معرفی کردم ولی من تو کیوبیس تا به حال ضبط نکردم یعنی نمی دونم چطور باید از میک صدا بگیرم
این میک رو نمیشه تو ویندوز بدون daw تست کرد؟
وقتی یک میک دینامیک رو به کارت صدای آنبرد وصل می کنیم صدای میک رو روی بلندگوها داریم
وقتی میک rode رو به fast track pro وصل می کنیم ولی تنظیمات record تو آپشن های کارت صورت غیر فعاله تو کیوبیس هم که نمی دونم
لطفا مراحلی رو که برای ضبط با میک روی سیستم انجام می دین بگید خواهشا
مرسی

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
دو حالت كلي ميتونه باعث اين مشكل بشه :
1- غير فعال بودن ( خاموش بودن كليد فانتوم )
2- استفاده از كابل trs كه همون جك ميخي هم بهش ميگن. براي استفاده از فانتوم پاور شما بايد از كابل xlr استفاده كنيد.

Sina.d

VIP
5/4/10
263
نروژ
شما تو Cubase یک پروژه جدید باز کن و بعد یک لاین Audio Track درست کن و بعد از سمت چپ( نوشته Input) ورودی کارت صدات رو که میک را بهش وصل کردی انتخاب کن و بعد روی علامت بلندگو( بغل دکمه قرمز رنگ )کلیک کن و ببین صدا میاد یا نه.
فکر میکنم مشکلت این هست که نمیتونی از Cubase درست استفاده کنی. از عکس زیر استفاده کن.

Cubase.jpg

HAMED HAMRAH

عضو سایت
29/8/10
298
رشت
دو حالت كلي ميتونه باعث اين مشكل بشه :
1- غير فعال بودن ( خاموش بودن كليد فانتوم )
2- استفاده از كابل trs كه همون جك ميخي هم بهش ميگن. براي استفاده از فانتوم پاور شما بايد از كابل xlr استفاده كنيد.
سلام ممنون که کمکم می کنید
fast track pro کلید فانتوم پاور نداره فقط ورودی 9v آداپتور داره! من هم از کابل فابریک خودش که xlr هست استفاده می کنم!
با این کارت صدا تو همین ویندوز بدون daw نمیشه صدا گرفت مثلا با یه چیز مثل jetaudio؟

Arman.ReWire

هنرمند
31/3/11
63
/System32/
به قسمت کنترل پنل > Audio Device برید چک کنید که در Audio Input گزینه Mic Volume رو انتخاب کرده باشید و Device شما روی Fast Track باشه

Hamidreza Mehrfar

مدیر ارشد
تیم مدیریت
مدیر ارشد
fast track pro کلید فانتوم پاور نداره فقط ورودی 9v آداپتور داره! من هم از کابل فابریک خودش که xlr هست استفاده می کنم!
با این کارت صدا تو همین ویندوز بدون daw نمیشه صدا گرفت مثلا با یه چیز مثل jetaudio؟
پشت کارتتون یک کلید هست که بالاش نوشته:
48V PH Power
این همون فانتوم پاور هست،باید روشن کنید
fasttrackpro_front-rear.jpg

HAMED HAMRAH

عضو سایت
29/8/10
298
رشت
ببخشید دوستان کلید فانتوم پاور رو ندیده بودم همه چی حل شد:smile (6)::smile (2):

11/11/11
19
همدان
دوستان منم همین مشکل رو دارم با NT1 .کارت صدام icon 4nano هست. نمیتونم از میکروفن صدا بگیرم (فانتوم پاور روشنه) با sound forg میخوام ضبط کنم. توروخدا راهنماییم کنین من مبتدیم

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
دوستان منم همین مشکل رو دارم با NT1 .کارت صدام icon 4nano هست. نمیتونم از میکروفن صدا بگیرم (فانتوم پاور روشنه) با sound forg میخوام ضبط کنم. توروخدا راهنماییم کنین من مبتدیم
دوست عزیز مشکل شما از میکروفون نیست.
تنظیمات برنامه و انتخاب ورودی کارت صدا رو چک کنید.

11/11/11
19
همدان
میشه لطفا راجع به تنظیماتش کمکم کنید؟ از کجا باید ورودی میکروفن رو انتخاب کنم؟

بالا