مشکل با کیوبیس 5

شروع موضوع توسط moji ‏4/7/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مشکل با کیوبیس 5 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. moji

moji عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوستان من چند وقتیه وقتی کیو بیس رو باز میکنم هیچ صدایی نداره حتی وقتی یه سمپل واردش میکنم صدای سمپل رو نمی شنوم ولی افکت مورد نظرم رو مثلا ریورب یا دیلی به سمپلم میدم و اونو اکسپورت میکنم سمپل من با تغییرات ذخیره می شه ولی توی خود کیو بیس صدا نداره !!!
    ممنون میشم اگه جوابمو بدید

2. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    حتما از تنظیمات ورودی و خروجی کارت صداتون هست . چک کردید ؟

meno>>device>>device setup >>Vst Connection

3. moji

moji عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    بله حق با شماست مشکلم حل شد خیلی ممنون دوست من

4. hamidreza hadi

hamidreza hadi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    سلام . من تازه کیوبیس 5 رو ریختم اما موقع بالا اومدن پیغام خطا میده. نصبش رو هم از روی آموزشش مو به مو انجام دادم اما درست نشد . حتی چند بار نرم افزار رو به طور کامل پاک کردم اما باز . . .
    البته پیغامو OK میکنم برنامه بدونه هیچ مشکلی میاد بالا. من روی کامپیوترم برنامه ی ریزن 4 و نو ان دو 4 و کیوبیس 4 رو هم نصب دارم . لطفا کمکم کنید آخه نمیخوام برنامم خطا داشته باشه
    پیغامش اینه :Exception Processing message c00000a3 parameters 75b6bf7c 4 75b6bf7c 75b6bf7c

5. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    آیا از ورژن کرک شده استفاده می کنید ؟ فکر کنم به خاطر درایور فلاپی و یا سی دی رام باشه . مشکل خاصی نیست . اگه برید و Disable کنید اون درایور ها رو , دیگه این پیغام ضاهر نمیشه .

6. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    مرسی که توجه کردید . بله از ورژن کرک شده استفاده می کنم. تو نت گشتم نوشته بود اگه فلاپی درایومو غیر فعال کنم درست میشه. منم این کارو کردم و درست شد. اما میترسم مشکلی داشته باشه. من تا حالا با نو ان دو مار میکردم. الانم که نو ان دو 4 رو ریختم(قبلا هم ریهته بودم و مشکلی نداشت) یه پیغام میده (وقتی داخل برنامه هستم) پیغامش میگه پروژمو با یه اسم دیگه سیو کتم و ... منم چند بار ویندوز عوض کردم ( هر بار 2 روز وی اس تی میریختم ولی . . . ) و یه بارم که ویندوز عوض کردم موقع باز کردم نو ان دو , یه ارور داد که میگفت: runtime error. الان دیگه مجبور شدم ویندوز 7 بریزم. همین الان نصب وین7 تموم شد . البته با راهنمایی های شما در مورد نصب بعضی از پلاگین هایی که تو 7 نصب نمیشد و شما راخ حل رو یافتید.:smile (61)::smile (74):

7. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    خوب کاری کردید که ویندوز 7 نصب کردید . حالا دیگه مشکلی ندارید ؟ مشکل حل شده ؟ ضمنا از من به شما یه نصیحت که واسه کار تخصصی صدا هیچ چیز دیگه ای نصب نکنید . فقط ر همون حیطه کاری خودتون باشه هر چی نصب میکنید . اینجوری عمر ویندوزتون هم بیشتر میشه .

8. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    مرسی. ببخشید منظورتون از برنامه ی دیگه ای برنامه هایی غیر از برنامه های آهنگسازیه دیگه؟

9. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    بله دقیقا . مثل بازی و ...

10. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason

ممنون . اما من نه وقت بازی یا کارای دیگه دارم نه جا واسه ریختنش. 1 ترا بایت هاردمه که پره پره. دارم یه ترا دیگه میگیرم
    :smile (74):<---u me---->:smile (73):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏6/8/10
  11. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    خب شما که میخوای 2تا هارد سنگین به مادربورد وصل کنید این باعث عمر کوتاه مادربورد میشه ها . البته اگه کشش نداشته باشه . در مورد اون کارتون هم باید بگم اینجا جای گفتنش نبود دوست خوب من . بهتر نیست که اون کار رو بزارید توی همین سایت تا دوستان و اساتید گرامی بهتر و علمیتر و تخصصی تر نظراتشون رو بگن ؟ من لینک بالا رو براتون پاک می کنم چون خلاف قوانین هست ولی اگه براتون مقدوره با یه لینک مستقیم بزاریدش توی تالار پروژه ها تا نظر دهی شه روی کارتون . :smile (7):

12. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    f

آره ببخشید نمیدونستم خلافه مقرراته. خودم تصحیحش کردم. مادربوردم قویه. من ویندوز سون ریختم و کل برنامه هامم ریختم و هیچ مشکلی ندارم به جز هایپر سونیک (درایور مجازی رو نصب نمیکنه ) که البته اونم اشکال نداره . فقط یه مشکل با کیوبیس پیدا کردم که تا حالا به این مشکل بر نخورده بودم. اونم اینه که : صداها پیک داره و دیسترت میشه . اول فکر میکردم از زیاد بودن صدای وی اس تیم هستش ولی الان یه آهنگ از سیروان خسروی و یه آهنگ از بهروز صفاریان تو کیوبیس ایمپرت کردم. بعد آهنگارو تک تک اجرا کردم و متوجه شدم صداها دیسترت پخش میشن انگار که ولومش زیاده با اینکه زیاد نبود ولی وقتی ازشون اکسپورت میگرفتم درست میشدند. یعنی صداهام همه فقط تو برنامه دیسترت پخش میشن و نمیتونم تنظیم کنم ، اعصابم خورد میشه. ضمنا صدارو هم از خوده ترک و هم از مستر کلی و هم از... کم کردم ولی درست نشد . یعنی از بالا بودن صدا نیست. تو نو ان دو مشکلی نیست فقط تو کیوبیس این مشکل هست.ورژن برنامم:cubase 5 .امیدوارم مشکلمو خوب گفته باشم . لطفا راهنماییم کنید :smile (73):

13. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    راستی vst و dawهایی که تو ویندوز سون ریختم و مشکلی پیدا نکرد:
    DAW:
    Cubase 5 - FL Studio 9.0 - Nuendo 4.3 - Reason 4 - SONAR 8 - Sony Sound Forge Pro 10.0 –
    wave lab 6MELODYNE

VST:
    Akoustik Piano – Atmosfer - BPM,PLP,vlp 120 - Chris Hein Horns - Classical Collection - DARBUKA_LATIGO - ETHNO WORLDNexuseRA - RealGuitar2SONIKSYNTH - Orchestra 1 - Stylus RMX - EZ Drummer - TrilogyTrilian - Ultra Focus - VGuitarist-1 - VGuitarist-2 - Vocal Forge - Vsampler 3.5.1x trem fx - Elastic

EFFECT & PLUG IN:
    Auto-Tune_evo_VST_PC_v6.09)) ))- ((URS.Classic.Console.Compressor)) – ((Guitar Rig 3.0)) – ((Camelphat CamelSpace 1.10)) - Cry sonic - ایزوتوپ اوزونPSP - Stillwell.Audio.Plugins.Bundle.v1.5.0)))) – ((((ویوز – ((Yamaha((NomadFactory Analog Mastering - Schaak Audio TransientShaper VST v1.1.1-AiR)))) – Sonnox)) Oxford)) – ((T-RackS 3 IK Multimedia Deluxe VST RTAS)) – ((ویوز.Mercury))

حالا vst و dawهایی که تو ویندوز سون ریخته نشد و مشکل پیدا کرد:نو ان دو 3 و هایر سونیک 2 نریختند اونم به خاطر درایور مجازیه که سون قادر به شناساییش نبوده یا من نتونستم بشناسونم.

14. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    منظور از مشکل اولت رو درست متوجه نشدم ولی در مورد مشکل با هایپر سونیک و ... شما یه سر به این راهنمایی بزنید این کار رو کنید ببینید مشکلی ندارید ؟

https://www.persian-music.org/showthread.php?t=4823

البته یه چیز دیگه . اینکه شما کرک هایپرسونیک رو نصب کردید ؟

15. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    ممنون از پیگیریتون.من روشی که شما گفته بودید رو هم انجام دادم ولی نشد. فکر میکنم همون کرکه که نصب نمیشه. مشکل من همون درایوریه که شبیه یک یو اس بی آبی رنگه و در قسمت سمت راست taskbar بعد از نصب هایپر سونیک ، یا نو ان دو 3 که به این درایور احتیاج دارند ظاهر می شه موقع نصب ارور میده. تمام کارایی که گفته بودید هم مو به مو انجام دادم ولی . . .
    به هر حال ممنون از پیگیریتون.
    مشکل اولم: کیوبیس رو باز میکنم و یک پروژه خالی ایجاد میکنم. بعد یک آهنگ معروف با فرمت mp3 رو تو پروژه باز میکنم. موقع اجرای این آهنگ تو کیوبیس آهنگ با خش خش پخش می شه . انگار که ولوم بالاست در حالی که ولوم بالا نیست. یا مثلا وقتی من یه vst مثل nexus یا هر وی اس تی دیگه ای تو کیوبیس 5 باز میکنم و باهاش یه ملودی اجرا میکنم صدا با خش خش میاد . انگار که ولوم بالاست در حالی که اینطور نیست. من اولین باره که به این مشکل بر می خورم. البته وقتی از پروژم اکسپورت میگیرم و بیرون از کیوبیس به آهنگم گوش میدم هیچ مشکلی نداره و بدونه خش خش پخش می شه. فقط وقتی تو کیوبیس به پروژم گوش میدم انگار که ولوم بالاست و خش خش میکنه. راهنماییییییی . . .

16. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    میتونم مشخصات سخت افزاریتون رو بدونم ؟ با برنامه های دیگه ای هم غیر کیوبیس همینطور میشه ؟ ضمنا اگه DongleCall هم گوشه تسکبر نمیاد یا ... مشکل از لایسنس هایپرسونیک و کرکش هست .

17. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    processor:intel(R) core(TM)2 Quad Cpu Q8300 @2.50GHz 2.50GHz
    RAM:4GB DDR3

DongleCall چیه ؟

کارت صدامم: Alesis io2

نه فقط مشکلم با کیوبیسه. من 3 ساله با نو ان دو کار میکردم و این مشکلو نداشتم . اما الان که دارم با کیوبیس کار میکنم (تازه شروع کردم) این مشکل برام پیش اومده. ریزن رو هم امتحان کردم این مشکلو نداره. فقط کیوبیس...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏12/8/10
  18. justin81

justin81 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    خب برو ببین تو وولوم پایین صفحه کیوبیس فعاله...البته تو سون ویستا...

19. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    از همه ممنون . . . . مشکلم حل شد.....:smile (9): دارم از شادی گریه میکنم. مشکلم اینجا بود تو
    vst connections هم outputs روشن بود ، هم studio ---> monitor و این باعث می شد صدا تو کیوبیس دوبرابر پخش بشه. چون من از مانیتور صدا استفاده می کنم (مارک edirol) تو vst connections خروجی صدامو از قسمت studio ، مانیتور انتخاب کردم ، پس باید قسمت outputs در vst connections رو غیر فعال کنم . وگر نه صدا دوبرابر پخش میشه و گز گز میکنه. امیدوارم کمک کرده باشم به کسانی که مشکل منو دارند. خیلی ور رفتم تا فهمیدم. ممنون از Nima Golestan و justin81 .:smile (17):

20. justin81

justin81 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    خوشحالم که مشکلت حل شد آره من اگه میگفتی حل نشد میگفتم مشکلت اینه که خودت فهمیدی!موفق باشی:smile (73):

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. آدرس ذخیره پریست های کیوبیس