مشکل با کانال های میدی

شروع موضوع توسط xxArasHxx ‏3/12/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مشکل با کانال های میدی تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. xxArasHxx

xxArasHxx عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام!
    ببینید من وقتی تو اف ال 1 یا 16 تا کانال وی اس تی یا هر چی دارم وقتی دکمه کناره همه ی کانال هارو وقتی روشن میکنم دیگه نیازی به انتخاب تک تک وی اس تی ها با موس رو ندارم فقط از روی میدی کانال مورد نظر خودم رو انتخاب میکنم و با زدن کلاویه ها و اجرا نت فقط از اون وی اس تی صدا میاد!ولی تو هر کاری میکنم تو کیوبیس نمیدونم چجوری باید این کار رو بکنم!؟؟؟
    کانال های هر میدی ترک رو به یه کانال خاص نسبت میدم
    مثلا:ترک 1 کانال 1 ترک 2 کانال 2 و ....
    ولی با عوض کردن کانال از روی میدی کانال توی کیبوس عوض نمیشه و همون صدا از ترکی که در حال انتخابه میاد بیرون و انگار اصلا به کانال ورودی ربطی نداره!!!
    دوستان ممنون میشم کمک کنین!
    فقط این مشکل رو تو کیوبس دارم!:smile (16):

2. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    شما اول باید وی اس تی رو به ترک مورد نظر معرفی کرده و بعد , از قسمت بازبین کانال رو نسبت به ترک مورد نظر عوض کنید . در ضمن بیشتر وی اس تی ها تک کانال هستن و از هر وی اس تی که تک کانال باشه استفاده کنید باید ما باقی ترک ها رو هم طبق همون ترک اول تنظیم کنید . اوکی ؟؟ :smile (47):

3. xxArasHxx

xxArasHxx عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    خوب منم همین کار رو میکنم!
    ولی مسئله سر اینجاس که برا کیوبیس و میدی ترک های من ورودی فرقی نداره چه از کانال 10 بیاد چه از ده!
    وقتی مسلا ترک دو رو میزاری رو چنل 3 باید فقط با ورودی که از کانال 3 میدی کنترلر میاد کار کنه ولی این با همه کار میکنه انگار که omini هست!!!!!!!
    اون کاری که من گفتم رو تو اف ال انجام دادید؟میدونید منظوره من چیه؟

4. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo

راستش من با FL کار نکردم . متوجه منظورتون هم به صورت کامل نشدم اما یه بار براتون توضیح میدم که چطور میتونید یک ساز مجازی رو به ترکها معرفی کنید . :smile (75):

ببینید اول باید یک ترک میدی باز کنید ( add midi track ) بعد دریچه VST Instrument رو باز میکنید ( F11 ) و از اون دریچه ساز مجازی مورد نظر رو انتخاب میکنید ( مثلا هایپر سونیک ) این ساز 16 کانال داره که از هر کانال یک صدا رو میتونید انتخاب و استفاده کنید . بعد از انتخاب کردن این ساز شما باید توی قسمت بازبین Hypersonic رو به برنامه و به ترکتون معرفی کنید ( توی قسمت out ) و بعد از اینکه معرفی تمام شد طبق همون کانل که از ساز مجازی گرفتید همون ترک رو تنظیم کنید . مثلا من واسه میدی 1 از پیانو استفاده کردم این پیانو در ساز مجازی و در کانال 1 هست پس بنابراین باید ترک میدی من از کانال 1 هایپرسونیک دستور بگیره ( باید بشه کانال یک ) و کانال 2 String هست پس من یه میدی دیگه میسازم و کانال رو به 2 تغییر میدم و دوباره از توی قسمت بازبین در قسمت OUT هایپر سونیک رو معرفی میکنم به میدی ترک 2 . و الا آخر . امیدوارم متوجه منظورم شده باشید :smile (85):

5. ECHO

ECHO عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, studio_one
    سلام
    مشکلی که من دارم اینه که بعضی وقتها صدای بعضی کانالهای هایپرسونیک درنمیاد و روی صدای قبلی باقی میمونه

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - مشکل با کانال
  1. eidh
    پاسخ ها:
    6
    نمایش ها:
    169
  2. Broken-Spades
    پاسخ ها:
    3
    نمایش ها:
    167