مشکل با کارت صدای Focusrite pro 24

شروع موضوع توسط faham ‏26/9/12 در انجمن مباحث عمومی کارت صدا

تاپیک مشکل با کارت صدای Focusrite pro 24 تالار مباحث عمومی کارت صدا در persian-music.org.

1. faham

faham عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    من 2 هفته پیش یه کارت صدای Focusrite pro 24 خریدم که تو win7-64bit ازش استفاده میکنم. همه چیز خوبه ، کیفیت پخش و رکورد و .... اما یه مشکلی برام پیش اومده و اون اینکه از وقتی از این کارت استفاده میکنم RAM کم میارم و خیلی وقت ها موقع پخش Cubase بطور لحظه ای گیر میکنه و صدا قطع و وصل میشه و بعد دوباره پخش ادامه پیدا میکنه. Buffer Size های مختلف رو هم تست کردم ، فرقی نکرد. کارت قبلیم M-Audio Mobile Pre بود که مشکلی باهاش وجود نداشت!!!!!!! میترسم موقع رکورد نهایی اذیتم کنه..ممنون میشم اگر تجربه ای دارید ، بفرمایید.
    درایور مورد استفادمه کارت جدیدورژن 2.2
    Ram=8 gig
    وضعیت CPU ، کاملا آزاد
    DAW: Cubase5
    VST : Suprior Drummer, BFD2,TRilian,Omniospher

2. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    مدل کارت فایروایری که استفاده میکنید و بگید
    برای این کار بهترین پیشنهاد استفاده از کارتهایی هست که از چیپست تگزاس استفاده میکنند(با قیمت تقریباً 100 میشه خرید)
    من همین مدل کارت و دارم و بدون مشکل استفاده میکنم

3. faham

faham عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون از پاسخت.
    کارت فایر وایر Adaptec AFW-4300b ساخت تایوان.. فروشنده گفت اینا چیپست اینترومنت تکزاس هستند ولی من جاییش ندیدم اسم TEXAS نوشته باشه!! بعد فروشنده گفت که جاییش نمینویسه ولی چیپستشون Instrument Texas هست!!! 3 پورت داره و قرمز رنگه. رو چیپست اصلیش نوشته TSB و یه سری عدد ولی texas ننوشته..120000 تومن. بنظرت چیپستش تکزاس نیست؟ و یارو دروغ گفته؟

4. faham

faham عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون از پاسخت.
    کارت فایر وایر Adaptec AFW-4300b ساخت تایوان.. فروشنده گفت اینا چیپست اینترومنت تکزاس هستند ولی من جاییش ندیدم اسم TEXAS نوشته باشه!! بعد فروشنده گفت که جاییش نمینویسه ولی چیپستشون Instrument Texas هست!!! 3 پورت داره و قرمز رنگه. رو چیپست اصلیش نوشته TSB و یه سری عدد ولی texas ننوشته..120000 تومن. ابا فروشنده صحبت کردم می
    گه مطمئنا تگزاسه.. میگه اینا جعبه هاشون 10 تاییه و روی جعبه هاشون تگزاس رو مینویسه. میگه از اینا 50 تا تا حالا فروختم و مشکلی نداشتن. نظر شما چیه؟

5. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,498 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    کارت های فایروایر شرکت adaptec از چیپست های agere استفاده می کنن با اینکه کیفیت خیلی خوبی دارن اما برای سخت افزارهای صوتی این چیپست پیشنهاد نمی شه (نه اینکه مشکلی داشته باشن فقط پیشنهاد نمی شن)
    توی بازار ایران کارت های شرکت ADS Technology هستن که از چیپست های TI استفاده می کنن (خودمم دارم اگر خواستید عکس می گیرم که موقع خرید اشتباه نکنید)

یک مورد دیگه ام اینه که کارت رو روی slot های دیگه مادربرد قرار بدید ببینید مشکل حل میشه یا نهT ممکنه به خاطر تداخل در آدرس دهی سخت افزار باشه که با تغییر slot برطرف میشه
    اگر مادربرد سیستم ASUS هست (از مدل های جدید) نیازی به کارت PCI جداگانه ندارید خروجی فایروایر مادربردهای جدید ASUS بسیار عالیه خود منم الان از فایروایر مادربرد استفاده می کنم

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. ayoobzarei

ayoobzarei عضو سایت

شغل :
    هر جا پول باشه هر کاری
    امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    ببخشید من مشکلی که باهاش دارم اینه که مدام کارت صدام قطع میشه و مجبورم ریستارت کنم تا وصل شه ممنون میشم راهنماییم کنین

7. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    سلام لایت عزیز خسته نباشین
    راستش دیشب یک کارت صدا مکی بلک بیرد تهیه کردم که بادرگاه فایر وایر متصل میشه و امروز رفتم یک کارت فایر وایر 1394 گرفتم 25 تومن از این ارزونا که موقت بتونم کار کنم و سر فرصت یکی خوبشو تهیه کنم
    حال مشکلی که دارم اینه که ضبط رو با نویز خیلی شدید و صدای دیستورد میگیره ولی در پخش اهنگ هیچ مشکلی نداره
    مشکل از کارت صداس یا از فایر وایره؟ تورو خدا کمک کنید که اگر مشکل از کارت باشه باید فکر پس دادنش باشم که خیلی سخته برام
    از طرفی هم تایم ضبط دادم به یه عده که نمیشه کنسلش کرد

این عکس یخورده مشکوک میزنه از اون علامت قفل و ساعت چیزی سر درنیاوردم ممنون میشم یه توضیحی بدید برای این

فایل های ضمیمه:

• مشکل با کارت صدای Focusrite pro 24-aaaaa.png
      aaaaa.png
      اندازه فایل:
      102.1 KB
      نمایش ها:
      7
بارگذاری...