مشکل با هدفون akg k240 خواهش میکنم همه راهنمایی کنید

شروع موضوع توسط MorphX ‏1/10/13 در انجمن Headphones ( هدفون ها )

تاپیک مشکل با هدفون akg k240 خواهش میکنم همه راهنمایی کنید تالار Headphones ( هدفون ها ) در persian-music.org.

1. MorphX

MorphX عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه دوستان

من چندروز پیش هدفون AKG K240 MKII رو خریدم به قیمت 450 هزار تومان از فروشگاه ایران صوت آقای فرزان جلالی که نسبت به تهران ملودی که 740 هزار تومن زده حدودا 300 هزار تومن ارزونتر بود که همین اختلاف قیمت باعث شد تا من خرید کنم ولی وقتی به دستم رسید چندتا نکته نظرم رو جلب کرد یکی اینکه کارتون آکبند نبود ولی به نظر میومد هدفون کاملا نو باشه و دوم اینکه صدای هدفون اصلا اونطور که میخواستم نبود یعنی بشدت حالت بیس بخصوص فرکانس های 100 تا 150 کاملا اغراق شده و دیستورت شده داره و میدرنج هم معمولی و صداهای تریبل هم نسبت به هدفون هایی که قبلا داشتم ضعیف تر بود واقعا از خریدم پشیمون شدم با اینکه هدفون روش نوشته شده ساخت اتریش هم هست و مناسب برای میکس و مستر ولی ایرفون موبایلم خیلی از این بهتره تمام جزییات اهنگ رو بصورت شفاف حس میکنم.

حالا نمیدونم به نظر شما آیا این فروشگاه مدل تقلبی یا دست دوم به من داده؟ باهاشون تماس گرفتم و گفتن این مدل در حالت فروش ویژه بوده که به این قیمت داده شده و اصلا تقلبیش تولید نشده و از این حرفا. من تا حالا چندتا مورد منفی از این فروشگاه خونده بودم ولی اهمیت ندادم. تو اینترنت هم سرچ زدم و سایتهای خارجی حتی گزارشی از تقلبی بودن هدفون های AKG نبود. یکی از دوستان تو همین فروم و فروم های همسایه هم از آقای جلالی شکایت داشت بخاطر همین آکبند نبودن جنس هاشون با احتمال دست دوم بودن و یک نفر دیگه که مانیتور یاماها MSP5 خریده بودن و به نظر ایشون صداش هیچ فرقی با اسپیکر معمولی نداشته و خط و خش روی مانیتورها دیدن.

البته من قصد تهمت زدن به کسی رو ندارم فقط شواهدی رو که دیدم گفتم.

واقعا گیج شدم این هدفون که کلا ازش ناراضیم به نظر شما تقلبیه؟ خرابه؟ یا کلا همه AKG K240 MKII ها اینطورین؟ اگه کسی از دوستان این مدل هدفون رو داره حتما نظرشو بهم بگه

اینم نمودار فرکانسی AKG K240 MKII هست که با چیزی که من ازش میشنوم تقریبا هماهنگی داره یعنی بیس اغراق شده.

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/eded4b5013f95b371.png

خواهش میکنم شما راهنمایی کنید تا من از این نگرانی در بیام. کاش یه مقدار صبر میکردم و از تهران ملودی هدفون Audio Technica M50 یا DT770 Pro میگرفتم.

2. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    پاسخ : مشکل با هدفون akg k240 خواهش میکنم همه راهنمایی کنید

سلام این پاسخ فرکانسی ای که اینجا کشیده شده بنظرم نتیجش هم نباید صدای خیلی شفاف و براقی باشه.همونطور که تو تصویر مشخصه قسمت باس و لو مید یکمی تشدید دارن و قسمت های مید تضعیف شده.
    من شخصای صدای این مدلو شنیدم.خیلی صدای شفافی نداره.البته صداش بد نیست ولی بیشتر برای ریکرد مناسبه و خیلی نباید انتظار میکس کردن باهاشو داشته باشین.
    من در مورد وجود مدل تقلبیش چیزی نشنیدم ( مثل مدل های تقلبی sm58) ولی اگه از لحاظ ظاهری و متعلقات همراهش دقیقاّ با نمونه های موجود تو اینترنت مطابقت میکنه بعید میدونم تقلبی باشه چون درست کردن تقلبیش کار آسونی نیست.
    این فروشگاهم اگه عاقل باشه بعید میدونم یه همچین کاریو انجام بده.الانم به سایتش یه سری زدم قیمتاش با بقیه فروشگاها تفاوت خاصی نداشت.

3. ویلیام نیری

ویلیام نیری کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar

من هم همین مدلو دارم.یادم نیست از کجا خریدم ولی به پیشنهاد ارد انزابی پور خریدم چون میخواستم هدفون قابل اعتمادی داشته باشم.از صداش اصلا و ابدا راضی نیستم.به نظرم k44ی که از قبل داشتم صداش از این خیلی بهتره.نمیدونم چرا صداش انقد بده؟

4. MorphX

MorphX عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:

ممنون از شما دوست عزیز تا حد زیادی خیالم از بابت اصل بودن چیزی که خریدم راحت شد (ظاهر و متعلقات همراهش کاملا با نمونه اصلی طبق عکسها مطابقت میکنه و عبارت ساخت اتریش هم روش حک شده) اخه هدفون هم یه چیزی هست این شرکتای چینی خیلی راحت و بی دردسر از روش تقلبی میسازن بخصوص مدل های بیتس که نمونه ده هزار تومنیش با یک میلیونی از لحاظ ظاهر مو نمیزنه و متاسفانه فقط از روی صدا میشه تشخیص داد کدوم اصل هست کدوم تقلبی. اون وقت اگه طرف بیاد یک میلیون تومن بده به هدفونی که ده هزار تومن بیشتر ارزش نداره ضرر سنگینی کرده به همین خاطر بهتره در مورد این فروشگاههای اینترنتی و اصل و نو بودن کالاهاشون شفاف سازی بشه حداقل تا دوستان با خیال راحت خرید کنن و نگرانی نداشته باشند.

بازم از بقیه دوستانی که این هدفون رو دارن یا حداقل تستش کردن خواهش میکنم بیان نظراتشون رو بگن چون واقعا من سر اصل بودن و همینطور آکبند بودن چیزی که میخرم حساسیت زیادی دارم هرچند خریدن این هدفون به عنوان یه رفرنسی که واسه میکس و مستر بکار میره کاملا اشتباه بود که پشیمون هم هستم از اینکار و فقط بخاطر اختلاف قیمت زیادی که داشت گرفتمش.

حالا بعدا قصد دارم یه هدفون Audio Technica M50 بگیرم که با توجه به امپدانس پایینش هم نسبت به Beyerdynamicهای 250 اهمی راحت تر درایو میشه ولی وقتی سرچ زدم دیدم برخلاف AKG تو اینترنت گزارشات زیادی از تقلبی و فیک بودنش موجود هست که این فروشنده های چینی ساختن و ریختن تو بازار نمیدونم مدلهایی که تو ایران مثلا سایت تهران ملودی هست از اوناست یا نه. ممنون میشم اگه در این مورد هم یه راهنمایی کنید.

دوست عزیز متاسفانه هر دوی ما در انتخاب یه هدفون خوب اشتباه کردیم و این اصلا نمیتونه منبع قابل اطمینانی باشه با توجه به بیس اغراق شده و میدرنج ضعیفش. K702 یا K712 احتمالا بهترین گزینست برای میکس که بالای یک میلیون تومن هم قیمت داره.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏2/10/13
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - مشکل با هدفون
  1. erfanres
    پاسخ ها:
    5
    نمایش ها:
    407
  2. pouriamahdi
    پاسخ ها:
    3
    نمایش ها: