آخرین ارسال‌ها

مشکل با میکروفن mxl 990

25/2/10
29
یزد
سلام
بنده قرار بود میکروفن se electronics x1 بگیرم ولی بنا به دلایلی ناچارا و به اصرار دوستان mxl 990 رو گرفتم (فقط واسه وکال)
الان مشکل من اینه که در محیط ساکت (ولی غیر آکوستیک) وقتی می خوام وکال بگیرم، اگه زیاد به میکروفن نزدیک شم و یا gain رو بالا ببرم فرکانس های low بیش از حد بالا میره و یه صدای هوم ایجاد می کنه و اگه از میک دور بشم و ... روی صدای ضبط شده delay ایجاد میشه.
چه جور می تونم تو همچین محیطی یه وکال فلت رکورد کنم؟ (همه وکال گرم می خوان من ...)
آیا se x1 بهتر از mxl 990 نبود؟
(ببخشید دو تا تب باز بود، مثل اینکه توی تایپیک مناسب این پست رو نذاشتم)

آخرین ویرایش:
29/8/17
46
22
سلام..من هم از mxl 990 استفاده میکنم و در محیط غیر آکوستیک....ولی به همچین مشکلی بر نخوردم کیفیت قابل قبولیو به نسبت تحویلم میده...شاید عیب کار جای دیگه ای باشه

25/2/10
29
یزد
ممنون از پاسختون
یعنی بعد ضبط بیش از حد صدا حجیم نمیشه؟
اگه براتون امکان داره بگید شکل قرارگیریتون نسبت به میکروفن چه جوریه، فاصله اتون و...
رضا جون الان صداتو شنیدم تو یه تایپیک دیگه و کیفیت قابل قبولی داشت انصافا و برام جالب شد بدونم دقیقا چه جوری ضبط می کنی. کارت صدای من focusrite solo g2 هست.

آخرین ویرایش:
29/8/17
46
22
ممنون از پاسختون
یعنی بعد ضبط بیش از حد صدا حجیم نمیشه؟
اگه براتون امکان داره بگید شکل قرارگیریتون نسبت به میکروفن چه جوریه، فاصله اتون و...
رضا جون الان صداتو شنیدم تو یه تایپیک دیگه و کیفیت قابل قبولی داشت انصافا و برام جالب شد بدونم دقیقا چه جوری ضبط می کنی. کارت صدای من focusrite solo g2 هست.
به نظرم حجیم یا کم حجم شدن رو بهتره داخل اکولایزرت بررسی کنی....راستش به عقیده من فاصله ی خواننده با میکروفون چیزی نیست که بشه به صورت قراردادی گفت که فلان مقدار اگه باشه کیفیت خوب میشه درسته این قواعد بی تاثیر نیست ولی به نظر من باید طی رکورد های مختلف بفهمی با توجه به جنس صدایی که داری چقدر با میکروفون فاصله داشته باشی تا کیفیت رکوردت خوب بشه و صدای ضبط شده به بهترین نحو رکوردگیری شده باشه...من یک پاپ شیلد معمولی دارم به فاصله ی تقریب8 تا 10 سانتی متر از میکروفون قرار دادم..وقتیپ قسمت های بم کاری رو ووکال میگیرم فاصله ی تقریبیم از پاپ شیلد حدودا 10 تا 15 سانتی متر هست و نت های بالا قسمتای زیر که تن کلی صدا بالا میره فاصلمو چند سانتی متر بیشتر میکنم البته این چیزیه که طی تجربه های رکورد گیری مختلف برام بدست اومده و اینطور نیست که بگم تو هم این فاصله رو رعایت کنی خیلی خوب میشه کیفیت ...در واقع باید خودت با گوشت تشخیص بدی...
البته جدای از اینکه اکولایز کار و کمپرس محیط آکوستیک و ... خیلی خیلی تاثیر داره در کیفیت نهایی ووکال

25/2/10
29
یزد
درسته اکولایزو کمپرس و... لازمه ولی وقتی صدا به خاطر نبود اکوستیک محیط با delay رکورد بشه دیگه نمیشه کاریش کرد.
من می خوام یه وکال خام باشه که کمتر تو میکس برای حذف یه سری فرکانسا دستخوش تغییرات زیاد بشه و کیفیتش رو از دست بده. باید راه های مختلف رو امتحان کنم ببینم چی میشه
ممنون که وقتت رو در اختیار من گذاشتی.

صفحه ما در اینستاگرام

بالا