مشکل با صدای kick و bass در Reason

parsa_maker

عضو سایت
4/1/10
18
0
1
تهران
در این تاپیک می خوام بحثی در رابطه با کیفیت صداهای سمپلی که در نرم افزار ریزن هست انجام بدم.
اکثر اطرافیانم (چه آشنا به تکنیک موسیقی و چه شنونده)ایرادی که از آهنگهایی که با این نرم افزار ایجاد کردم میگیرند اینه که صدای kick و bass هست که میگن حالتی مصنوعی داره .
:smile (4):
سوالم اینه :آیا مشکل از equlizer صداست یا اینکه چون کارت صدای حرفه ای ندارم یا مشکل از نرم افزار هست؟ :smile (74): :smile (15):
 

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,302
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
سوالم اینه :آیا مشکل از equlizer صداست یا اینکه چون کارت صدای حرفه ای ندارم یا مشکل از نرم افزار هست؟
هر دو مورد امكان داره يعني ممكنه ايراد از ميكس شما باشه يا صدايي كه انتخاب ميكنيد خوب نيست.
 

bplus

هنرمند
31/7/09
83
17
0
28
اصفهان
www.hotnewhiphop.com
غیر از این ها اگه بخوایی از طریق نرم افزاری روش بحث داشته باشی باید مناسب با آهنگ کیک و بیست رو انتخاب کنی. بعد باید داخل خود ریدرام سلیقه ای تنظیم کنی. و نکته ای که باید توجه کنی اینه که نباید صداهای کیک و بیس خیلی زیاد باشند چون باعث می شه آهنگ فرکانس های ریزش پخش نشه که یکی از بدی های ارنج محسوب میشه. پیشنهاد من اینه که برای درام و بیست یه میکسر مجزا باز کنی و تمام شاخه های ریدرامت رو به خروجی های میکسرت وصل کنی و بعد افکت و بم و زیرش کن تا صدای طبیعی در بیاد. و درباره بیس باید بگم که دسته کم تو هر آهنگ از 2 بیس استفاده کن. یکی معمولی که بهترینش Bass Guitar از سابترکتر هست و یکی بیس مخصوص سابووفر که بهترینش Wonderbas از سابتراکتور هست. بیس معمولی بدون مکث و پیاپی در آهنگت قرار بده و بیس ساب رو گاه گاه. و وقتی که احساس کردی آهنگت به جایی رسید که کامل شده. از MClass Mastering Suite Combi که بالای هر داکیومنتی هست استفاده کن و خودت گزینه هاش رو دستی تنظیم کن تا آهنگت مطلوب بشه.