مشکل ایجاد نویز با پلاگین های ویوز

hamid_pe2

میکس و مسترینگ
تیم مدیریت
مدیر تالار
2/12/11
1,502
1,564
113
خرمشهر
سلام دوستان عزیز :

متاسفانه در هنگام میکس متوجه شدم که بعضی از پلاگین ها نویز ایجاد میکنن ، مثل : CLA-2A .... یک کمپرسر خوب معمولا برای گرفتن پیک ها استفاده میکنم .
نکته ای که هست : وقتی روی 50 هرتز یا 60 هرتز میذارم نویز ایجاد میشه ولی اگه off باشه نویز از بین میره .در حالت پیش فرض خود پلاگین روی 60 هرتز میباشد .
حالا انتخاب این هرتزها تاثیری روی اون لاین داره ؟ اگه off باشه چی ؟ من از نظر شنوایی تفاوتی حس نکردم .

توی عکس های زیر میتونید ببینید .

1.jpg

2.jpg

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,809
2,695
113
تهران
سلام دوستان عزیز :

متاسفانه در هنگام میکس متوجه شدم که بعضی از پلاگین ها نویز ایجاد میکنن ، مثل : CLA-2A .... یک کمپرسر خوب معمولا برای گرفتن پیک ها استفاده میکنم .
نکته ای که هست : وقتی روی 50 هرتز یا 60 هرتز میذارم نویز ایجاد میشه ولی اگه off باشه نویز از بین میره .در حالت پیش فرض خود پلاگین روی 60 هرتز میباشد .
حالا انتخاب این هرتزها تاثیری روی اون لاین داره ؟ اگه off باشه چی ؟ من از نظر شنوایی تفاوتی حس نکردم .

توی عکس های زیر میتونید ببینید .

مشاهده پیوست 12965

مشاهده پیوست 12966
در پلاگین های ویوز که استفاده میکنید ماکزیمم یک پلاگین تنظیمات انالوگ(نویز) آن روشن باشه.

hamid_pe2

میکس و مسترینگ
تیم مدیریت
مدیر تالار
2/12/11
1,502
1,564
113
خرمشهر
در پلاگین های ویوز که استفاده میکنید ماکزیمم یک پلاگین تنظیمات انالوگ(نویز) آن روشن باشه.
پیمان جان متوجه منظورت نشدم یکم شفافتر میگی ممنون میشم ؟

یعنی میگی اگه توی 5 تا از لاین ها از این پلاگین استفاده کرده باشم ، آنالوگ یکی از لاین هارو روشن کنم بقیه لاین ها رو خواموش کنم ؟

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,809
2,695
113
تهران
پیمان جان متوجه منظورت نشدم یکم شفافتر میگی ممنون میشم ؟

یعنی میگی اگه توی 5 تا از لاین ها از این پلاگین استفاده کرده باشم ، آنالوگ یکی از لاین هارو روشن کنم بقیه لاین ها رو خواموش کنم ؟
اره دقیقا
چون فقط نویز و صدای hum رو شبیه سازی میکنه!
البته اگه پلاگین صداش (نویزش) اذیتتون نمیکنه ، بذارید باشه.
نویز مثل هر فرکانسی دیگه ای در میکس، اگه بیش از حد بشه باید کمش کرد.

آخرین ویرایش:

sadeghzabihi

عضو سایت
2/10/15
3
1
3
30
سلام دقیقا واسه منم همین مشکل هست مثلا وقتی روی وکال همین cla2a رو استفاده میکنم بعد از اکسپرت یه نویز توی ویو میوفته که با ماکزیمایزر کردن قسمت های خالی نویز خودشو نشون میده.کسی میتونه راهنمایی کنه؟

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,191
1,657
113
همونطور که pe32_64 تو چند تا پست بالاتر نوشته, cla2a یک هاردور vintage رو مدل کرده و خاستن تا اونجایی که بشه صدای دستگاه اوریجینال رو بده. به غیر از اینکه هاردور های قدیمی noise floor خیلی بالا دارن ,این هارو گزاشتن برای کسانی که noise ستودیو به خاطر برق کشورشون دارن . و اگه بخان از این پلاگین استفاده بکنن میتونن این hum رو با باقی وسایل مچ بکنن. تو همین جا هم نوشته که این hum ممکنه به درد هر میکسی نخوره.

این هم از manual cla2a:

"• Hum

ویوز modeled both 50Hz power current and 60Hz power current. If you listen closely, you will hear that there is a difference in hum level between 50Hz and 60Hz. Since hum is unique to each region and dependent upon local electrical conditions, you may find that the modeled hum is different than the hum already present in your studio, and may not be suitable for your particular

use. "

sadeghzabihi

عضو سایت
2/10/15
3
1
3
30
همونطور که pe32_64 تو چند تا پست بالاتر نوشته, cla2a یک هاردور vintage رو مدل کرده و خاستن تا اونجایی که بشه صدای دستگاه اوریجینال رو بده. به غیر از اینکه هاردور های قدیمی noise floor خیلی بالا دارن ,این هارو گزاشتن برای کسانی که noise ستودیو به خاطر برق کشورشون دارن . و اگه بخان از این پلاگین استفاده بکنن میتونن این hum رو با باقی وسایل مچ بکنن. تو همین جا هم نوشته که این hum ممکنه به درد هر میکسی نخوره.

این هم از manual cla2a:

"• Hum

ویوز modeled both 50Hz power current and 60Hz power current. If you listen closely, you will hear that there is a difference in hum level between 50Hz and 60Hz. Since hum is unique to each region and dependent upon local electrical conditions, you may find that the modeled hum is different than the hum already present in your studio, and may not be suitable for your particular

use. "
[doublepost=1503156918,1503156791][/doublepost]حتی اگر این حالت آنالوگ روی off هم بزارید باز این نویز توی ویو میوفته. از اول پروزه این نویز میوفته که مثلا اگر شما پروزتون از میزان 4 شروع میشه این نویز از میزان 1 هستش که با نرمالایز کردن این قسمت خالی میتونید بشنویتش

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,191
1,657
113
آنالوگ Off همهٔ emulation رو خاموش نمیکنه فقط همین hum 50hz/60hz رو off میکنه. اگه اصلا این نویس یا هیس یا هر چی‌ که هست نمی‌خای، پس از پلاگین آنالوگ نباید استفاده بکنی‌، یا اینکه باید automate بکنیش.

sadeghzabihi

عضو سایت
2/10/15
3
1
3
30
آنالوگ Off همهٔ emulation رو خاموش نمیکنه فقط همین hum 50hz/60hz رو off میکنه. اگه اصلا این نویس یا هیس یا هر چی‌ که هست نمی‌خای، پس از پلاگین آنالوگ نباید استفاده بکنی‌، یا اینکه باید automate بکنیش.
بسیار سپاسگزارم .به این نتیجه رسیدم که اتومیشن کنم