مشکلی ساده در نت خوانی همزمان با نواختن

شروع موضوع توسط Iman.kh ‏20/8/15 در انجمن پیانو

تاپیک مشکلی ساده در نت خوانی همزمان با نواختن تالار پیانو در persian-music.org.

1. Iman.kh

Iman.kh عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    سلام من هنگام نواختن پیانو نمی توانم همزمان نگاهمو به نت های دو دستم متمرکز کنم و مجبورم نت های یکی از دستام رو حفظ کنم لطفا بگویید که آیا راهی وجود داره که بتونم نگاهمو رو نت های دو دستم متمر کز کنم یا نه؟و اینکه
    این مشکل من طبیعیه؟آیا روشی برای خوندن همزمان نت های دو دست وجود داره؟

2. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    دوست عزیز اگه شما از روی تبلچر نت ها رو میخونین و بعد اون نت ها رو روی پیانو مینوازین به نظر من اینکارو بکنین بهتره.اول کل آهنگ رو تقسیم بندی کنین.بعد اون اهنگ که قطعه قطعه شده رو تمرین کنین.اونقد تمرین کنین که دیگه ملکه ذهنتون بشه و حفظ بشین.وقتی که قطعه اول رو حفظ شدین قطعه دوم رو هم حفظ شدین میخواین قطعه دوم رو بزنین قطعه اول رو هم بزنین تا دوره ای از قطعه اول داشته باشین.اگم که خودتون اهنگ رو میسازین اگه تئوری و خوب بلد باشین و خوب تمرین پنجه کرده باشین میتونین راحت بدون حفظ کردن نتها قطعه دلخواه رو دربیارین

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. m1h2s3

m1h2s3 عضو سایت

امتیازات:
    +60 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اوایل همین جوریه ولی بهترین روش برای اجرای قطعات دو دست
    در قدم اول با تمپو خیلی پایین دست راست به تنهایی و بعد دست چپ به تنهایی (این کار برای اینکه که قطعه رو انالیز کنی و ذهنتو اماده میکنه که با هر دو دست اجراش کنی)و در قدم بعدی قطعه رو با دودست اجرا کن البته بازم میگم با تمپو پایین (حتما از تمپو پایین شروع کن چون این مورد خیلی مهمه تو نوازندگی چند بار گفتمش)

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
    • موافقم موافقم x 2
  4. Iman.kh

Iman.kh عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    *
    مرسی بابت راهنماییتون

5. hoseinkorg

hoseinkorg عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    برای اجراهای کلاسیک خیلی سخته این کار رو انجام دادن هم طولانیه هم حفظ کردنش به این راحتی نیست.
    قطعات ایرانی هم دست آخر میریم آهنگش رو گوش میکنیم تا حفظ بشیم. برای این کار پیشنهاد من اینه که یه مدت ریتم خوانی کار کنی و فقط روی وزن های موسیقیایی متمرکز بشی بعد بری سراغ قطعه. اینطور بهتر نتیجه میگیری

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. arsalanbeladi

arsalanbeladi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    دوست عزیز اصلا اگه بخوای دشیفراژ ت رو قوی کتی..،اولا باید روی شناخت گامها و بدون نگاه کردن به گستره ساز نت رو ببینی وبخوونی..وبسته به اینکه نتی که داری میخونی ومینوازی ساده یاسخت باشه؟و تجربه ات چقدرباشه فرق میکنه....احتمالا شما اتود کم نواختی....البته خدانکرده ندانسته بی احترامی به سطح سوادت نمیکنم...اما شما اول از همه تمرین پارلات کن یعنی نت رو روبروت بگیر وبدون ساز اسم هرنت وزمان اون رو بگو....هرچقدر تبحرت در سرعت پارلات بیشتر بشه دیدنوازیت بهتر میشه.،،ودوم اینکه تمرین نگاه کردن به نت و تصویرسازی جای کلاویه ها روانجام بده...ودرمرحله سوم کتابی هست نوشته پرفسوری از دانشگاه ملی پاریس چهار جلد داره...اونو اگه بزنی عالیه...و سعی کن با سرعت کم وباهوشیاری صددرصد نت هارو بخونی ویدون نگاه بنوازی...تنها راهش تجربه در شناخت گستره ساز...تئوری قوی در شناخت گانها...وزن خواتی خوب..وانگشت گذاری تربیت شده است....

بارگذاری...