مشکلا مهم برای اوج گیری ...

شروع موضوع توسط sontested ‏10/1/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک مشکلا مهم برای اوج گیری ... تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. sontested

sontested عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوستان ...
    من وقتی بیشتر آهنگ هارو گوش میکنم خواننده ها لحظه اوج گیری با همون صدا یک دفعه اوج میگیرن و بدون تغییر صداشون ریتم رو به خوبی اجرا میکنن یعنی هم بلند میخونن و هم صداشون رو ثابت نگه میدارن ...
    من خودم وقتی میخونم لحظه های اول خوبه ولی توی لحظه های اوج یا بلند خوندن صدام کلا میریزه بهم و به گلوم فشار میاد و کلا صدام خراب و بد میشه ...

سوال دومم هم اینه که لحظه ای که بلند میخونن و صداشون تغییری نمیکنه چه کار خاصی انجام میدن ؟

2. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    من 2 تا كاري كه گذاشتيد رو گوش كردم اولا شما ميترسيد صداتون رو آزاد كنيد شايد هم دليليش به خاطر ظبط ساعت 1 شب باشه:smile (73):

اين اوج خوندنم هم چيزي نيست كه هر كسي بدون تمرين بتونه انجام بده شايد بعضيا وسعت صداشون اينقدر بالاست كه به راحتي اين كار رو انجام بدن اما در اصل بايد با تمرين به تكنيك اجراي بي نقصش دست پيدا كنيد.پيشنهاد ميكنم با استاد ادامه بديد.به شما پيشنهاد ميكنم تا اصول رو ياد نگرفتيد به هيچ وجه اوج نخونيد چون درواقع فقط به حنجرتون آسيب ميزنيد.خيليها هستن داد و فرياد ميزنن ميگن ما اوج ميخونيم ولي بعدچند وقت ميبينن اي دل غافل...هر چيزي اصولي داره و اگرنه همچين كلاسهايي رو واسه چي ميزارن واسه پرورش حنجره و يادگيري اصول.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. Milad_RapBaz

Milad_RapBaz عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    دوست عزیز شما میتونید به جاهایی مثل دامنه کوه و ... به طور کلی جاهای خلوت برید و تا میتونید داد کنید و این تمرین رو هرروز انجام بدید

نتیجه کار رو بعد از مدتی به وضوح مشاهده میکنید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    ------
    منظورتون رو نميفهمم از نظر شما نتيجه ي كار چيز خوبي از آب در مياد

5. Milad_RapBaz

Milad_RapBaz عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    یعنی اینکه اگه شما هرروز روی صداتون تمرین کنید و قدرت صداتون رو افزایش بدین دیگه مشکلی توی اوج گیری صدا ندارین باید تمرین کنید روی صدا فشار بیارید با داد کردن با صدای بلند وقتی چند وقت این تمرین رو انجام بدین مشکلتون برطرف میشه و وقتی میخواین صداتون اوج بگیره متوجه میشی که دیگه فشار روی صداتون تمیاره یا خیلی کم هست که فقط با تمرین زیاد برطرف میشه

البته نکات دیگه ای هم هست... مثل یک برنامه غذایی ! و ... که میتونید از استاد یا معلم این کار سوال کنید :smile (35):

6. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    روي صدا فشار بيارين و داد بزنين

------
    فكر نكنم اين كار درست باشه حالا كه بحث يه كم تخصصي تر شد از اساتيد ميخوام اين دوستمون رو راهنمايي كنن تا براش مشكلي هم پيش نياد با راهنمايي هاي اشتباه

7. S.G Track

S.G Track عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوستان فشار به صدا بدون اصول باعث به هم ریختن تارهای صوتی میشه.مثل یکی میمونه که تازه میره بدن سازی بخواد یه وزنه سنگین بزنه نمیتونه.اگرم بتونه بعدش عوارض داره ولی اگه چند وقت از کم شروع کنه زیر نظز استاد به اوج هم میرسه.به یه نکته دیگه هم باید توجه کرد و اینه که خدا به هرکسی یه استعداد و یه نوع جنس و وصعت صدا بخشیده هرکس در همون محدوده صوتی خودش میتونه تمرین کنه و خوب باشه.هیچوقت علی تکتا نمیتونه رو گام علی عبدالمالکی بخونه و علی عبدالمالکی هم نمیتونه به استاد شجریان برسه.دست بالای دست زیاده و محدوده صوتی هرکس فرق داره.موفق باشی

8. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    پیشنهاد میکنم مطالب راجع به سلفژ رو مطالعه بفرمایین ... همینطور تکنیک های خوندن .... دوست گرامی که فرمودین یه جای باز فریاد بزنین ... این موضوع به طور کامل اشتباه نیست ... اما داد زدن برا حنجره مضره و در یک فضای باز و با خیال راحت از اینکه صداتون موجب آزار کسی نشه بطور صحیح تمرین بفرمایین (خوندن گام های بالاتر)

9. hameda

hameda عضو سایت

امتیازات:
    +48 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز من یکی از پست های قبلیتون رو هم مطالعه کردم.
    شما ظاهرا خیلی عجله دارین. صبر کنید. پله به پله. اول می خواستید ببینید چه جوری فالش نمی شه خوند. حالا هنوز زمانی نگذشته. مشکل ِ اوج گرفتنو مطرح می کنید. همه چیز پله پله ساخته می شه. شما درست خوندنو و از جای درست خوندن (دیافراگم) رو با نفس گیری درست یاد بگیرید. این مسئله حل می شه. تازه شما لازم نیست توی هر آهنگی که روی محدوده ی رنج ِ صدای شما نیست اوج بدید. با تمرین می شه رنج صدا رو تا حدودی افزایش داد. ولی هنوز برای شما زوده، حداقل چند ماه روی نت خوندن و نفس گیری درست و فواصل ِ کوتاهو یاد بگیرید.
    دوست عزیز پرنده ها واسه پرواز کردن اول پرواز نمی کنن. باید اول راه رفتنو یاد بگیرن بعد پرواز. من به شما قول می دم. اگه عجله نکنید. وفشار بی خودی به صداتون وارد نکنید. ( که خدای نکرده صدمه بخوره و فردا روز توی حرف زدنه عادی هم مشکل پیدا کنید و صداتون مثه سرما خورده ها بشه. ) روی اصول و پله پله کار کنید. توی مدت ِ محدودی، صدای خودتونو پیدا می کنید. حالا می تونه از 5-6 ماه تا یکسال باشه. ولی اگه صبر کنید می تونید. وگرنه هنجره تون آسیب ببینه همین حده الانتون هم نمی تونید.
    حالا می گید خواننده ها بدون فشار و از دست د ادن ریتم می تونین از پس قطعه اشون بر بیان ، دلیلش خیلی ساده س. این تمرینها واسه ش عادی شده. مثه راننده ای که اوایل باید دنده ها رو نگاه کنه تا عوض کنه ولی کم کم بدون نگاه کردن دنده عوض می کنه و چشم بسته رانندگی می کنه. این هم همینه. تمرین
    تمرین
    تمرین
    ده هزار بار دیگه هم بپرسین جوابتون توی تمرین نهفته س.
    هیچ کس بدون زحمت نمی تونه به جایی برسه. انتظار نداشته باشید که بدون صرف وقت و پشت کار بتونید نتیجه ی مطلوب بگیرید.
    پس تمرین کنید و صبر هم داشته باشید.

10. amin8242

amin8242 عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگر هنوز نمیتونید خوب اوج بگیرید به نظر من حنجره شما هنوز آمادگیه اجرای گامهای بالا رو نداره ، هر چند که مهارت خوانندگی 90درصد ذاتیه اما برای رسیدن به گامهای بالا تمرین کردن هم خیلی مهمه ،، شما به تدریج باید با تمرین آواز از گامهای متوسط به سمت گامهای بالا پیش برید
    لطفا اگه ممکنه نمونه صدای خامتونو بذارید تا گوش بدیم...

بارگذاری...