مشکلات کار با کیبورد Yamaha PSR-A300

شروع موضوع توسط behnampoorsafar ‏3/5/13 در انجمن Yamaha

تاپیک مشکلات کار با کیبورد Yamaha PSR-A300 تالار Yamaha در persian-music.org.

1. behnampoorsafar

behnampoorsafar عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام خدمت اساتید و دوستان حرفه ای و تمام اعضای انجمن **نت آهنگ**

مدت چند روز است که کیبورد Yamaha PSR-A300 خریدم. تقریبا راهنمای فارسی همراه ساز رو مطالعه کردم اما برای تغییر حالت SONG/STYLE/VOICE تنها کلید SONG عمل کرده و و قتی میخواهم از روی حالت SONG مثلا برای انتخاب یک ریتم کلید STYLE را انتخاب کنم عملا کار نمیکند و با زدن کلید PLAY باز هم موزیک قسمت SONG اجراء میشود.

لطفا راهنمایی بفرمایید
    با تشکر.

2. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    نت اهنگ ؟
    دوست عزیز ! من متوجه مشکل شما شدم و مطمئن هستم که اون کتاب اموزشی رو بخوبی مطالعه نکردید.فایلهای song قاعدتا برای نوازندگی ساخته شده ولی فقط جنبه آموزشی داره و نمیتونید با انها نوازندگی کنید. فقط برای بخش آموزش میتونید استفاده کنید.روی کیبورد باید لیست استایلها نوشته شده باشه ( از اونجایی که کیبوردتون اورنیتال هست احتمالا یک سری استایل بندری و موزیک مخصوص مهمونی رو در فهرست بالای کیبوردتون باید ببینید )کلید style کنار LCD رو فشار بدید. با دایالر ( دکمه های 0-1-2-3-4-5-6-7-8-9) میتونید از شماره 0 تا 140 کد استایل های مورد نظر رو بزنید. با کلیدهای - و + هم میتونید ریتم یا صدای قبلی یا بعدی روانتخاب کنید.شماره هر استایل را با دایالر وارد میکنید و با کلیدهای intro / fill / ending / outro میتونید موزیکتون رو هدایت کنید. با کلید voce هم میتونید سازتون رو انتخاب کنید.( به همون ترتیب که نحوه انتخاب استایل توضیح داده شد باید با دایلر ساز یا صدا رو انتخاب کنید. )برای آشنایی بیشتر یا استاد بگیرید یا اینکه اون کتاب رو بیشتر مطالعه کنید.موفق باشی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. behnampoorsafar

behnampoorsafar عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از اشتباه تایپ شرمنده ام. (چون در انجمن دیگر نیز این سوال را مطرح کرده بودم دچار اشتباه شدم)

از پاسخ شما جناب aliakhavan متشکرم.
    من تا حدی که سواد یک آماتور قادر باشد دفترچه راهنما را مطالعه کردم. و تمامی گفته های شما را با خواندن دفترچه متوجه شده بودم. اما شاید نتوانستم منظور خود را به درستی برسانم و آن این است که:
    مشکل اینجاست که وقتی کلید STYLE کنار LCD را میزنم منوی مربوط به انتخاب ریتم ها فعال نمیشود..!!! فقط زمانی که کیبورد برای بار اول روشن میشود گاهی بر روی منوی STYLE قرار میگیرد..!! آیا اشکال از کیبرد است یا تنظیم خاصی دارد.
    با تشکر

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏3/5/13
  4. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    برای انتخاب ریتم باید از روش زیر استفاده کنید.
    دستگاه رو خاموش روشن کنید / والیوم صدا رو تا متوسط بالا ببرید / بعد از اینکه لوگوی یاماها بالا اومد
    دکمه style > و بعدش با دایالار این شماره رو وارد کنید 005 > باید روی LCD استایل rock shuffle رو ببینید > سپس کلید play .
    اگر نام این ریتم ظاهر نشد و یکی از سانگها اجرا شد مطمئن باشید کلید استایل اشکال پیدا کرده باید ساز رو به یک تعمیرگاه کیبورد ببرید و علت رو جویا شوید اگر نیاز به تعمیر نداشته باشد با پاکسازی یا تعویض کلید این ایراد برطرف خواهد شد .

میتونید با گرفتن آکورد دوماژور و روشن کردن دستگاه هم کل دستگاه رو تست کنید . البته برای این کیبورد مطمئن نیستم.
    موفق باشید.

5. behnampoorsafar

behnampoorsafar عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بازهم متشکرم
    بله دقیقا اینه که کلید استایل عمل نمیکند...!!! اما من تازه چند روز است که این ساز رو خریدم و وکیوم بوده..!!! یعنی امکان دارد که ساز آکبند مشکل داشته باشد..

6. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    حقیقتش من فکر میکنم اصلا ساز شما وکیوم نبوده و احتمالا دست دوم بوده.

معمولا فروشگاههای معتبر سازها رو یک سال گارانتی میکنند و تا یک هفته مهلت تست به همراه برگشت هزینه رو دارند .
    من جای شما بودم دستگاه رو برمیگردوندم و خسارت میگرفتم.
    دستگاه رو باز نکنید و پولتون رو پس بگیرید . حتی اگر پیشنهاد تعویض و یا تعمیر رو هم دادند قبول نکنید.
    تهران نمایندگی یاماها هست میتونید از نمایندگی خرید کنید و مشکلات این چنینی رو هم نداشته باشید.
    ولی اشتباه از شما بوده که تست نکردید. چه اینکه اگر تست میکردید یا با یک استاد متبحر به خرید میرفتید این مشکل رو نداشتید.
    اگر قبول نکردند راه برای ارجاع به مراجع قانونی باز هست.

در ضمن یک نکته ای هست :
    من جای شما بودم با این قیمت این کیبورد رو نمیخریدم و مدلهای بهتر ولی دست دوم و تمیز رو میخریدم.
    با این قیمت yamaha1000 - or700 کارکرده از این کیبورد بهتر هستند و همچنین به مراتب پیشرفته تر هستند و امکانات بهتری رو نیز دارند.

موفق باشید.

7. behnampoorsafar

behnampoorsafar عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از راهنمایی شما بسیار متشکرم.
    پیگیری میکنم و نتیجه رو در این پست مینویسم تا شاید دیگران استفاده کنند.
    با تشکر.

8. behnampoorsafar

behnampoorsafar عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام خدمت aliakhavan عزیز و دیگر دوستان.

صبح امروز (جمعه) با تلفن همراه صاحب فروشگاه که ساز را خریده بودم تماس گرفتم و مشکل کار نکردن کلید SKYLE را مطرح کردم. بعداز ظهر تماس گرفت که ساز را به فروشگاه ببرم. بعد از ورود به فروشگاه شگفت زده شدم چون 3 عدد کیبورد YAMAHA PSR-A300 وکیوم شده داشت!!!!! بعد از بررسی ساز با کلی عذر خواهی ساز وکیوم دیگری را جلوی خودم باز کرد و تمامی امکانات آن را تست کرد و در زیر فاکتور به مدت یک ماه ساز را ضمانت تعویض کرد که در صورت هر مشکلی تعویض شود.

توصیه شما برای خرید کیبورد A1000 یا or700 کاملا منطقی است و میدانم که امکانات بیشتری نسبت به A300 دارند. اما خودم شخصی هستم که با خرید جنس دسته دوم مخالفم و از سوی دیگر به عنوان یک مبتدی فکر کنم این کیبورد برای آموزش، ساز خوبی باشد و نیازهای آموزشی را برطرف نماید

از زحمات شما و دیگر دوستان صمیمانه تشکر میکنم و آرزوی موفقیت دارم.

9. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    khob khoda ro shokr .
    aziz saze daste dovom mogheye foroosh ofte gheymati nakhahad dasht hal inke baraye in saz shayad 200K nesbat be gheymat akband kam shavad.
    zemnan kharide saze karkarde va salem hich iradi nadarad magar inke bedanid az che kasi mikharid va che andaze kar karde va hamchenin saz tamir nashode bashad .
    man pcr800 khodamo karkarde kharide bodam to in forum ham asatidi hastand ke dast dovom mikharand va moshkeli nadarand :) pas az in lahaz khilet rahat bashe
    moafagh bashid.
    (sorry for english (

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  10. behnampoorsafar

behnampoorsafar عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام. فرمایش شما درست و قابل قبول است و به اساتید ایمان دارم. شاید کم تجربه بودن خودم دلیل بر علت خرید ساز آکبند بوده است.

با تشکر از شما. موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. اهنگ کردی با ارگ یاماها a300

,
  2. دفترچه ارگ ا 300