مشکلات زیادی توی خوندن دارم

شروع موضوع توسط sontested ‏7/1/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک مشکلات زیادی توی خوندن دارم تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. sontested

sontested عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام به همه ...
    دوستان من مشلات زیادی توی خوندن دارم ...
    به یک مربی آواز نیاز دارم ولی خوب متاستفانه توی جایی که من زندگی میکنم مربی آواز پیدا نمیشه ...
    تا موقعی که یک مربی پیدا کنم از دوستانی که کلاس میرن یا خودشون مربی هستن درخواست میکنم تا اونجایی که میتونن کمکم کنن ...
    دوستان نمیدونم چطوری ازتون درخواست کمک کنم ولی خوب موقعیتم زیاد خوب نیست ...

2. sontested

sontested عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوستان چیز زیاد سختی نیست ...
    به عنوان مثال یک مربی یکی از درس هاش راجع به فالش خوانیه که فالش خوانی اصلا چیه؟
    حالا من معنی فالش خواندن رو میدونم(خارج از گام آهنگ خوندن) ولی مثلا نمیدونم چطوری میشه فالش نخوند ...
    فقط فالش خوانی نیست ولی به کمک شما شاید بتونم تا حدی بدونم ...

3. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    امیدوارم دوستانی که تجربه دارن بیان اطلاعاتی رو که لازم داری رو برسونن.

اما یکی از ساده ترین روش ها برای نت خوانی استفاده از یک سازه (بهترین حالتش کیبورد) . شما می تونید با اجرای یک نت (در مرحله ی اول) روی کیبورد و خوندن اون نت شروع کنید. بعد اینکه تونستید هر نت رو به شکل صحیح اون اداکنید، باید سعی کنید نت ها رو یکی یکی پشت سر هم ادا کنیم. هم از نت های بالا به پایین هم از پایین به بالا. بعد از این تمرین ، نت ها رو یک در میون بخونید. بعد دو نت در میون. بعد اکتاو و تمرینای دیگه که من نمی دونم...

بعد می تونید سراغ نت های دیز برید. یعنی فاصله ی نیم پرده ای هر نت.

یه سری نرم افزار هم هست مثل ویوز tune و یا ملوداین , که میزان دقیق خوندن هر نت رو بهت نشون می ده. برای مانیتور کردن نتیجه ی کارتون خیلی کمکت می کنه.

موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. sontested

sontested عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوستان مثل اینکه کلا منظور رو نفهمیدید ...
    اگه چند تا کتاب یا فیلم اموزشی معرفی کنید که بتونه مشکلات من رو برطرف کنه ممنون میشم ...
    باز میگم ... مشکل من اینه که نمیدونم چطوری بخونم ... فالش خوانی که مهم ترینشونه و ...

5. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    دوست عزيز خوشحالم كه به اين باور رسيدي و متوجه شدي من قصد مغلوب كردن شما رو ندارم!! خوب براي پيشرفت بايد تلاش كرد طبعا موفق باشي به نظرم ارسالهاي دوستان ديگه در اين باره رو مطالعه كن.همچنين مطالب مرتبط در سايت زياده.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    راستي پيشنهاد ميكنم حتما از نرم افزار EarMaster.School. استفاده كني خيلي بدرد بخوره هم تمرين نت خواني داره هم خيلي امكانات تمريني و آموزشي ديگه داره .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. hameda

hameda عضو سایت

امتیازات:
    +48 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز من به یکی از دوستان هم اینا رو پیشنهاد کردم. واسه شما هم موثره .
    https://www.persian-music.org/15183-%D9%85%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D9%86%D9%85-%DA%86%D8%B7%D9%88%D8%B1-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F.html

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  8. hameda

hameda عضو سایت

امتیازات:
    +48 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    این کتاب تکنیک آواز واقعا معجزه س. البته متدهای مختلفی هست. اینهم خوبه. سی دی داره. اولش نرمش و تمرین داره واسه نفس گیری درست. بعدش شروع می کنه به تکنیک های گرم کردن صدا و بعدش حالتهای چهره در هنگام خوندن. همچنین خوندن فواصل مختلف. یک کیبورد کوچیک همانطور دوستمون هم گفت در کنارش یک گام کروماتیک بزن و گرم کن. بعدها گام های مختلفو بزن و اجرا کن. خیلی موثره در کنار تکنیک های کتاب.
    از سلفژ هم در کنار پارلاتی حالا هر کتاب یا متد جزوه یا استادی که دوست داشتی ( اینجا مثلا پازولی رو گفتم. سی دی داره که مثه استاد برات می گه چیکار کنی) کانتاتی هم کار کن. ( پارلاتی = ریتم خوانی و کانتاتی = سرایش یا نت خوانی با آواز یا صدا خوانی)
    اون کتاب آموزش خوانندگی چندگاه هم که سی دی هم داره می تونه مقدمه ای باشه بر تکنیک آواز ( چون مختصر و مفیده) بعدا کتاب تکنیک رو شروع کنی دیگه مشکلی نخواهی داشت.
    سعی کن زیاد موسیقی گوش کنی. خوره بشو . مخصوصا غربی. این گوشتو به فواصل عادت می ده. مطمئن باش می تونی. اولش سخته ولی راه که بیوفتی همه چی حله.
    موفق باشی.

9. sontested

sontested عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    مرسی از راهنماییت دوست عزیز ...
    کتاب تکنیک آواز رو همین امروز تهیه میکنم فقط اگر ممکنه بهم بگو که فالش خوانی رو میشه با تمرین درستش کرد یا یک کتاب هم برای اون بگیرم یا داخل تکنیک های آواز ازش گفته شده یا کتابش جداست و اگر کتابش جداست اون رو هم بگیرم ...

10. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    در مورد فالش خوانی.....! اون چیزی که من خودم تجربه کردم........!

اولا: به تمرین زیاد (البته اصولی) احتیاج دارین.
    ثانیا: سعی کنید هنگام تمرین صدای خودتون رو رکورد کنید و بعد تمرین گوش بدین.

نکته های بسیار دیگه هست که دوستان فرمایش کردن اما گفتم شاید تجربه شخصی بنده هم مورد استفاده قرار بگیره.

11. hameda

hameda عضو سایت

امتیازات:
    +48 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    تکنیک آواز چیزی جز نحوه درست نفس گیری ، درست خوندن فواصل و استفاده از نتهای زینت ( که این دو مورد خودش در صورتی که عملی بشه فالشی صدا هم رفع می شه.) نیست. کتاب پوزولی جلد یک اونی که سی دی داره و می تونی خود آموز کار کنی رو هم بگیر اون دیگه واسه ریتم خوانی و صدا خوانی ساخته شده که دیگه فالشیا و از ریتم افتادنها با تمرین برطرف می شه.
    اولا تمرین روزانه نیاز داری. که فرمایش دوستمون در مورد رکورد صدا کاملا درسته تا هم نتیجه ی تمرین ها رو آنالیز کنی و هم ببینی تا چه تمرینات موثر بوده و فالشیها برطرف شده یا که نه. که توی نرم افزاری مثه ملوداین هم می تونی صداتو آنالیز کنه با نتهای اصلی کتاب . کیبورد فراموش نشه. حتا اگه در حد 3-4 اکتاو باشه واسه صدا خوانی کافیه. ثانیا زیاد موسیقی گوش بده مخصوصا غربی ، شاید باور نکنی ولی خیلی موثره واسه پیدا کردن فواصل و فالش نخوندن. چون گوشت باید عادت کنه به فواصل درست. تا فالش خوندن برطرف بشه. سبک هایی مثه سول و آر اند بی و کلاسیک خیلی موثره مخصوصا خواننده های سول و در کنارش اپرایی.

بارگذاری...