مشکلات تمرین گیتاربا خانوادم

شروع موضوع توسط گل رز ‏11/9/13 در انجمن گیتار

تاپیک مشکلات تمرین گیتاربا خانوادم تالار گیتار در persian-music.org.

1. گل رز

گل رز عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    سلام.من چهارسال طول کشید تاتونستم خانوادمو راضی کنم یک گیتاربخرم.الان یکساله گیتارکارکردم استاد قبلیم خیلی بهم کمک کردتامشکلاتم راحل کنم میگفت ذهنم برای یادگیری فوق العاده است.بعدازسه ماه خواهش دوباره به کلاس رفتم من داخل کلاس خیلی سوال می کنم بهم نخندینا طوری که حس می کنم استادجدیدم ازدستم فراریه دادهمه هنرجوهای کلاس درآوردم نمی تونم جلوی خودمو بگیرم چون این سوالات شب تاصبح نمیزاره بخوابم استادم دیگه جواب سوالاتم رانمیده خانوادم نمیزارن کتاب بگیرم وحتی نمیزارن درست ومنظم تمرین کنم.:smile (45):

2. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    پاسخ : مشکلات تمرین گیتاربا خانوادم

سلام.خوب اول اینککه شما خانمین یا آقا؟

3. mohammad joodi

mohammad joodi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +197 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio

درد و دل میکنی؟!

4. 2remi

2remi عضو سایت

امتیازات:
    +73 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason

من با نکته ی ( درد و دل میکنی ؟) موافق !!!
    فکر کن مثلا هرکی بیاد اینجا از مشکلاتش بگه...!!!واقعا فکر میکنی کسی اینجا میتونه در مورد خانوادت کمکی کنه |-:
    البته از صحبت هات این نکته به نظرم رسید که تو این مرحله جلسه های گروهی با هنرجوهای دیگه بدردت نمیخوره ...دنبال استادی بگرد که باهات تک نفره کار کنه...!!!
    موفق باشی...!!!

5. abtn

abtn عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, reason

به یک روان شناس یا روان پزشک مراجعه کنید
    ظاهراً شما دچار اختلال بیش فعالی فکری هستید که با مشاوره و درمان کنترل میشه

من خودم دچار این مشکل بودم در کودکی

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏12/9/13
  6. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition

ببینین من کاری ندارم بقیه چی میگن یا هرچی.شما اگه واقعا به چیزی علاقه داشته باشین باید با همه بجنگید تا به هدفتون برسید.حالا نه اینکه با پاره آجر بزنید ملت و له و لورده کنین.منظورم اینه که با تمام مشکلات و سد هایی که جلوتون هست مبارزه کنین.ببینین شما باید اونقدر ممارست کنین تا خانوادتون بگن ای بابا باشه برو هرکار میخوای بکن.
    سعی کنین مثلا گاهی برید خونه ی دوستاتون.یا مثلا هرجایی که میدونین بهتون پناه میدن برید و تمرین کنین.کتاب رو هم نیاز نیست بگین که میخواین بخرین.بگین پول میخوام فلان چیز و بخرم اما در اصل برین و کتاب موسیقی رو بخرین و یواشکی بخونین شبها موقع خواب.یا برین ببیرون تو پارکی جایی.کسی که هدف داشته باشه باید هر سختی رو به جون بخره.امیدت به خدا باشه.خانوادتون مذهبین؟

7. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase

چرا بعضی از دوستان با بی ادبی تمام جواب این دوست تازه واردمون رو میدن ؟ یه سوال کرده جوابی دارین بدین اگه ندارین کارشناسیش نکنین .

8. farhadrstaaa

farhadrstaaa عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:

دوست من یه نگا به نام کاربریش بنداز!!!

- - - - - - - - - -

دوست من --منم اگر بابام بفهمه افتادم تو این کارا کلمو میکنه من دانشجوام تو یه شهر دیگه با خیال راحت علاقمو دنبال میکنم شمام دانشجوی یه شهر دیگه که شدی با خیال راحت برو کلاس
    موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  9. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3

قانون شماره 9:
    در صورتی كه حرفی برای گفتن نداريد٬ سكوت كنيد.

طرف صحبتم با چند نفر از کاربران گرامی است که در بالا پست ارسال کردند و بی ربط با این موضوع است.

10. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio

درود بر شما دوست عزیز.
    من در یک خانواده ی خیلی مذهبی بزرگ شدم.
    فکر کنم بتونید تصور کنید من چقدر در محدودیت بودم با این حال 5 سال پیش رفتم و با 92 هزار تومن یه گیتار c-40 یاماها خریدم.
    من هیچوقت به خاطر ساز زدنم از طرف خانواده حمایت نشدم حتی گاهی وقتا سرزنش می شدم که این چه به درد من می خوره.
    با این همه با هزار جور بحث و جدل و منت و دعوا هزینه ی کلاسم رو جور می کردم.
    الان هم که سرکار می رم.
    اعتقاد دارم آدمیزاد هر کاری رو واقعا از ته دل بخواد انجام می ده.
    الان کتاب هست ، انجمن های نوازندگی ، سی دی آموزشی و ...
    عصر اطلاعات هست و کاملا بی معنی هست که یک انسان بگه از اطلاعات محرومم.
    در مورد زیاد سوال پرسیدنتون یه چیزی رو رک بگم.
    فقط دنبال رفرنس ها باشید.
    همه ی عالمان اطراف شما با یک یا چند منبع اطلاعات در ارتباط هستن بگردید و اون منبع ها رو پیدا کنید و منت دیگران رو نکشید.
    استادی که پاسخ هنرجوش رو نمی ده همون بهتر که چیزی ازش پرسیده نشه.
    من گیتار تدریس می کنم.
    سوالی داشتین بی منت در خدمتتون هستم.
    موفق باشید.
    آموزش گیتار ریتم 2/4 از علیرضا ناصحی

11. Hoomankh

Hoomankh عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:

نمیدونم چه سبکی کار میکنید بگید میتونم کتاب هایی که بدرتون میخوره رو بگم
    من خودم همیشه کلاس هام خصوصی بود یعنی معمولا اینجوریه
    تو خصوصی آدم راحت تر و معلم هم همین طور
    معلم هم بهتر کار میکنه و خسته نمیشه سوال هم زیاد بپرسین راحتین
    خوب تحقیق کن یه معلم خوب پیدا کن که پشیمون نشی چرا وقتت رو با یه معلم هدر دادی که حتی سوالات رو جواب نمیداد
    بازم سوال هایی در مورد گیتار دارین و نمیدونین از کی بپرسین تو اینترنت انجمن های زیادی برای پرسیدن هست
    مثل همین جا که سوالتون رو بپرسین خیلی هستند که کمک میکنن
    مشکل تمرینتون هم نمیدونم برای چیه به خاطر صداست یا مذهبی بودن خانواده اگر صداست که یه ساعت هایی تمرین کنید که کسی مشکل نداشته باشه (که فکر نکنم اونقدر صداش بلند باشه مگر اینکه سبکتون پاپ باشه و همراش بخونین)
    اگر هم بخاطر مذهبی بودنه باید با خانوادت صحبت کنی که یجوری کنار بیان چون در هر صورت میخوای ادامه بدی و به موسیقی علاقه داری

12. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition

منظورتون به من که نبود؟

- - - - - - - - - -

به نظر من تنها راه اینه که ایشون خانوادشون رو متقاعد کنند که به این کار علاقه ی شدیدی دارن

13. گل رز

گل رز عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0

درد دل نیست من ازشما کمک می خوام.خانوادم نمیزارن برم سرکار وگرنه خودم ازخدامه برم سرکار بدون منت شهریه ی کلاسمو بدم.به خاطر مذهبم نیست خانوادم می ترسن به خاطر علاقه شدید به گیتار درسمو فراموش کنم با این که من بهشون ثابت کردم معدلم بیشتر از پارسال شده.استاد قبلیم راست می گفت هیچ کس نمی تونه کمکم کنه.

14. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason

نگران نباشین.خیلی ها مشکل شمارو دارن. حتی خود منم تا حدی
    فعلا که ساز دارین.جواب همه سوالاتونم توی اینترنت هست اینجا هم خیلی از اساتید گیتار حضور دارن که تا حد امکان کمکشونو دریغ نمیکنن
    نا امید نباشین و راه خودتنو بدون اینکه بخواین با خانواده درگیری و اصطکاک ایجاد کنید با آرامش ادامه بدین
    سعی کنین اعتماد خانوادتونو کمکم جلب کنید.بزارین اونا نگرانی هاشونو براتون بازگو کنن و سعی کنید بهشون نشون بدین که موسیقی برای شما همه چیز نیست و اونو به درستون ترجیح نمیدین.جوری وانمود کنین که گیتارو بعنوان یه تفریح و ایجاد آرامش دنبال میکنین.نزارین خانواده به این موضوع حساس بشن حتی اگه لازمه یه مدت کوتاه بزارینش کنار یا مخفیانه دنبال کنین ولی به هیچ وجه مقابل خانوادتون جبه نگیرین
    مطمئناً اونا هم وقتی ببینن که این قضیه روی زندگی و درس شما تاثیر بدی نداره کم کم بی خیال میشن
    این ها خلاصه تجربیات شخصی من بود

15. emocean

emocean عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0

با سلام
    .
    اگه درست متوجه شده باشم از عنوان تاپيك مشكل شما در پيدا كردن رفرنس يا مواد آموزشي نيست اگه چنينه همونطور كه گفته شد امروزه روز واقعا براي يادگيري گيتار نيازي به استاد و يا حضور در كلاس خصوصي نداريد و كليه موارد اوليه رو بخوبي از طريق ويدئو و مقالات اينترنتي ميتونيد ياد بگيريد. ظاهرا قبلا كلاس رفتيد پس سطح مقدماتي رو طي كرديد و در حال حاظر intermediate هستيد و يا در مرحله گذر از مقدماتي به متوسطه.
    در اين مرحله هم مواد آموزشي كه بي نياز از استاد و كلاس حضوري باشه هست كه با پشتكاري كه داريد و علاقه حتما استفاده خواهيد كرد.
    .
    برداشت من از طرح موضوع مخالفت خانواده شما به طور كلي با گيتار زدن و گيتار تمرين كردن شماست . اگر موضوع به اين صورته اميدوارم موارد زير كمك كنه:
    1- علاقه و اشتياق خود رو به موزيك از دست نديد ( و نخواهيد داد) در صورتي كه خانواده مسائل درسي رو پافشاري ميكنند صبوري كنيد تا اين مرحله طي بشه. شما تا آخر عمر دانشجو يا دانش آموز نخواهيد موند. اين دوره تموم خواهد شد. پس به عنوان شنونده از موسيقي لذت ببريد و با مطالعه در مورد موسيقي و گيتار همزمان به علاقه موسيقيايي خودتون بپردازيد و حساسيت خانواده رو پائين بياوريد تا اين دوره بگذره.
    2- تمرين فيزيكي گيتار بخشي از موسيقيه اگر به هر دليل در اين زمينه با مشكل مواجه هستيد مهارت هاي ديگر موسيقي نظير دانش موسيقي...تقويت گوشها از طريق گوش دادن با دقت به موسيقي هاي مختلف... مطالعه تاريخچه سبك ها و سازها..زندگي نامه نوازنده ها و موزيسين ها و مسائل اينچنيني رو در اوقاتي كه ميل شديد به تمرين داريد اما نميتونيد تمرين كنيد جايگزين كنيد...
    100% مطمئن باشيد اين مسائل بعدها در نوازندگي گيتار شما مفيد خواهد بود .

3-سخت ترين توصيه به يك جوان شيفته موسيقي صبور بودنه اما به شما قول ميدم چنانچه با صبوري اين مرحله رو طي كنيد تا پس از تحصيل با فراغ خاطر تمرين كنيد همين تمرين صبوري هم در نوازندگي و يادگيري به كمك شما خواهد اومد
    4- به ياد داشته باشيد حتي برخي از موزيسين هاي حرفه اي هم بخاطر آسيب ها و لطماتي كه در راه موسيقي حرفه اي متحمل شدند فرزندان خودشون رو از پرداختن به موسيقي منع ميكنند يا حداقل به اين راه تشويق نميكنند و ترجيح ميدند بچه هاي خودشون راهي متفاوت رو پيگيري كنند. اين رو گفتم كه درصدي هم به والدين خود حق بدهيد .
    .
    مطمئن باشيد تاكيد ميكنم مطمئن باشيد اگر گيتار براي شما باشه و شما براي گيتار باشيد زندگي شما به گونه اي پيش خواهد رفت كه حتي در صورتي كه به اراده خودتون از گيتار فرار كنيد پس از مدتي موسيقي و ساز در جاي ديگري از زندگي به سراغ شما خواهد اومد. پس اگه در مرحله اي از زندگي اوضاع مطابق ميلتون نبود بهش زمان بديد و به كار ديگه اي بپردازيد. موسيقي مثل يك انسان روح داره و نفس ميكشه اگر دوستش داشته باشيد او هم دوستتون خواهد داشت و شما رو رها نخواهد كرد.
    .
    اميدوارم موفق باشيد

16. گل رز

گل رز عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0

- - - - - - - - - -

ممنون کمک بزرگی بهم کردین:smile (2):

- - - - - - - - - -

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏12/9/13
  17. F. METAL

F. METAL کاربر با تجربه عضو سایت VIP هنرمند

شغل :
    Guitar/Guitar Accessories Importer - Retailer
    امتیازات:
    +2,322 / 0 / -0

دوست عزیز، مشکلی‌ که شما دارید، مشکل (با جرأت می‌تونم بگم) ۹۰ درصد تازه واردان به عرصه موسیقیه. هنر‌های دیگه در ایران جا افتاده. مثلا أگه میخواستید برید دنبال نقاشی، خانواده شما نه تنها مخالفت نمی‌کردند، که خودشون مشوقتون هم می‌شدن. چرا؟ بخاطر اینکه نقاش‌هایی‌ که به مراحل بالا (یا حداقل متوسط رو به خوب) برسن، می‌تونن "نمایشگاه" بگذارند و چند تا تابلو بفروشن و یه پولی‌ در بیارن. ولی‌ از اونجایی که هنوز‌م که هنوزه اکثریت جامعه ایرانی، نوازنده رو به چشم یک "مطرب" می‌بینن و احترام چندانی برای قشر ما قائل نیستن، خانواده شما از این می‌ترسن که از درس بیفتید و نهایتا "مطرب" بشوید. اینه که مخالفت می‌کنن. به نظرم شما باید بشینی‌ با خانواده ‌ات حرف بزنی‌. بگی‌ که برای "تلطیف" روحتون و تخلیه "استرس" روزانه به موسیقی‌ نیاز دارید. در ضمن مشخصاً بهشون این "تضمین" رو بدید که روی درستون تمرکز بیشتری خواهید کرد و از این نظر آنها را "سرافکنده" نخواهید کرد. "زیر لحاف کتاب بخونید" و "برید خونه دوستان" و این حرف‌ها رو بریزید دور که از شما نوازنده نخواهد ساخت. اگه با کتاب موسیقی‌ کسی‌ "گیتاریست" (و یا نوازنده هر گونه سازی) میشد، اساتید موسیقی‌ در تمام دنیا به شغل شریف "کشک سابی" مشغول بودند! (به هر حال باید از یه راهی‌ شکم زن و بچه رو پر کرد دیگه!). موفق باشید.

بارگذاری...