مشکلات آهنگسازان / تنظیم کنندگان متأهل

mpmsoft

هنرمند
22/2/10
239
28
0
تهران
از دوستان با تجربه :d درخواست دارم که بفرمایند وقتی میشینن پای تنظیم یا آهنگسازی و روزانه 20 ساعت وقت برای این کار می گذارند برخورد همسر گرامیتان با شما چگونه است که اگر خدایی نکرده ما هم خواستیم قاطی مرغا بشیم بدونیم باید چیکار کنیم

آیا به نظر شما با آشنا کردن خانوم ها با آهنگسازی مشکل حل میشه؟
یا اینکه اول بشینیم تمام اتفاقاتی که در طول روز رخ داده رو گوش بدیم و بعد آزادی !!!!
البته با راه اندازی شبکه فارسی 1 خیلی از مشکلات ظاهرا رفع رجوع شده
 

Nima Golestan

Gold User
11/6/09
1,879
334
83
36
شيراز
راستش چی بگم :d من که خودم تصمیمم واسه ازدواج اینه که همسرم از یه جامعه هنری باشه که هنر رو درک کنه . البته گذاشتن وقت واسه همسر واقعا یکی از واجباته . دیگه به قول معروف کسی که قاطی مرغا میشه باید دیگه حساب همه چیز رو کنه . به قول ما شیرازی ها یا رومی روم یا زنگی زنگ . برنامه ریزی کنید اما همسرتون رو جزیی از برنامه ریزیتون نبینید چون ایشون انتظار دارن توی هر لحظه و هر زمان نیازشون فراهم شه . پس احترام گذاشتن به عقاید هر دو طرفین یکی از بهترین راه حل برای یه زندگی زیبا و ... :smile (73):
موفق باشی دوست گلم
 

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,301
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
عجب...
بحث جالبی شد.
من خودم نمونه زنده ش ..
من اولویت رو اول خانواده ( همسر و پسرم ) قرار دادم و بعدش کارم.
ولی خونوادم کارم و مشکلی برای خودشون نمیبینن.
گاها شده برای رکورد یا میکس و مسترینگ شبها استودیو موندم. اما بیشتر وقتم رو برای خانواده تنظیم میکنم و بعدش کارم.
 

ATRecords

عضو سایت
8/4/10
16
0
1
منم با آقای محبی موافقم، به نظر من اگه اول به همسر و خانواده اهمیت داده بشه بهتره و کمتر مشکلی پیش میاد.

قبل از ازدواج هم به نظر من شرایط رو روک و پوس کنده به طرف بگید برای آینده بهتره..

اگه طرف مقابل هم کارشون یه جورایی به موسیقی بخوره که دیگه خیلی راحت تر میشه با هم کنار اومد...
 

hmd_kro

هنرمند
عضو سایت
15/11/09
392
69
28
Rasht
soundcloud.com
به نظر من اگه خانمها مطمئن باشند که چیزی جای اونها رو نگرفته و بدونن که در نظر شوهرشون مهم ترین چیز هستند خیالشون راحت میشه و قدرت تحمل خیلی چیزارو بهشون میده. که در این بین نوع برخورد آقایون با همسرشون موثرترین چیزه.
 

mpmsoft

هنرمند
22/2/10
239
28
0
تهران
البته امید جان از اونجایی که زنها موجودات بسیار پیچیده ای هستند و در شرایط مختلف عکس العمل مختلفی دارند و هیچ compressor و limiter برای آنها اختراع نشده نمی شه برنامه ریزی درستی کرد

یاد حرف دوست متاهل بیچارم افتادم که می گفت بعد از ساعت 9 اجسام معلقی در آسمان از طرف همسر مهربان و فداکارم بر سر بنده فرود می آمدند و در نهایت با قطعی کنتر برق پروژه سیو نشده به پایان رسیده و نهایتا تا 3 صبح پای صحبتها خانمم می شینم

جالب اینجاست که بیچاره تا خشتک زیر بار قرض و قوله برای خریدهای خانم مهربانشه :d
 

Masoud-A

عضو سایت
8/11/09
668
296
63
ایران
عجب چه جالب...
به نظر من اگه خانواده در درجه اول باشه همه چیز حله و به قول دوستان اگر همسرتون مطمئن باشه برای شما مهمترین نکته ی دنیاست ، دیگه مشکلی نیست !
و اینکه همسرتون هنرمند باشه و یا علاقه مند به هنر باشه خیلی راه حله خوبیه.
اما به نظرمن باید کارتون رو از خونه جدا کنید ، چون گاهی دوستان شغل دومشون موسیقی هست و برای سادگی کار میان و توی یکی از اتاقای خونشون یه استودیو راه میندازن !!!! من درجایی توی سایت خوندم که آقای محبی نوشتن که موسیقی کار اصلیشون نیست (البته فکرکنم) اما خب با این وجود ایشون یک استودیوی مجزا برای کار موسیقی دارن ، خب همین یک راهکاره خیلی خوبه و اگر شما شغل اصلیتون موسیقی هست باید یک استودیو در صدکیلیموتری خونتون داشته باشین و روزا مثل تمام مردها برید سرکار !
خب بعضیها موسیقی رو یک شغل خونگی میدونند - یکی از تنظیم کننده های مشهور که اسمشون توی نظرسنجی برترین تنظیم کننده هم اومده بود که حالا اسم نمیبرم ، باوجود اینکه خودش میگه حرفه ای هست و البته فقط خودش میگه و کسی قبول نداره - بگذریم ایشون موسیقی رو یه کار خونگی میدونه و هر خواننده ای هم که میخواد کار کنه رو دعوت میکنه خونه ، غریبه و آشنا و این باعث عدم آسایش و راحتی خانواده میشه و خودش شده عامل مشکل بین این تنظیم کننده با همسرش...
 

Pedram Pelak

Producer
هنرمند
19/10/09
233
35
28
West Coast
البته من فکر میکنم این موضوع رو باید از ابعاد دیگه هم نگاه کرد ! مثلا هنوز خیلی جاها از نظر سطح روشن فکری و فرهنگی به اونجا نرسیده که کار هنری به ویژه موسیقی به عنوان یک شغل پزیرفته بشه ! این خودش میتونه باعث بروز یه سری مشکلات بشه .... یا اصلا از نظر مالی کوچکترین تضمین شغلی در کار موسیقی وجود نداره البته در کشور ما ! خوب کسی که مسئولیت یه خانواده رو به دوش میکشه به نظر من باید موسیقی شغل دومش باشه !
 
10/6/10
333
43
28
تهران
البته بعضی از تنظیم کنندگان علاوه بر استودیوی مجزا و حرفه ای یه استودیو هم توی خونه دارند مثل آقای ب.ص
 

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,301
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
البته بعضی از تنظیم کنندگان علاوه بر استودیوی مجزا و حرفه ای یه استودیو هم توی خونه دارند مثل آقای ب.ص
من هم توی خونه یه سیستم استودیو کوچیک برای کار دارم. اما خیلی نمیشینم پاش اونم به این دلیله که همیشه سعی میکنم کارم رو نیارم توی خونه.. چون بالاخره ادم متاهل باید نسبت به خانواده هم مسئولیت داشته باشه.
اما وقتی که همسرم سرکار هستش و تنها هستم کارهایی انجام میدم. ولی نه همیشه. صرفا برای اینکه ماکت موسیقی یا قطعه از یادم نره ازش استفاده میکنم.
 
من هم عضو خانواده متاهلها هستم, و با اين مشكل هنوز هيچي نشده دارم دست و پنجه نرم ميكنم , ببينيد همه ميدونيم اگر توي موسيقي بخوايد موفق باشيد بايد عشق داشته باشيد و زمان كافي براش در نظر بگيريد , دقيقا" مشكل همينجاست چون همسرتون به موسيقي (عشقتون ) بعنوان هوو نگاه ميكنه , توي ازدواجتون حتما" دقت كنيد بنظرم با ازدواج به اون درصد موفقيتي كه تو مجردي ميتونيد برسيد دست پيدا نميكنيد مگر راهكار خوبي پيدا كنيد, حالا راهكار چيه: من با نظر مسعود كاملا" موافقم چون خودم لمس كردم و در صدد اين كارم مخصوصا" كه موسيقي داره ميشه شغل دومم, اگر ازدواج كرديد حتما" حتما" محيط كار رو از خونه جدا كنيد (يعني كسي تو خونه شما رو با موسيقي نبينه بهتره يا حداقل كمتر ببينه)و براي خانواده و كار برنامه ريزي داشته باشيد , توي منزل اصلا" نميشه تمركز داشت مخصوصا" اگر خانواده دوست هم باشيد حتي اگر همسرتون هم ناراحت نشه وجدان شما اجازه نميده.ازدواج با يه فرد هنرمند هم ميتونه راه خوبي باشه ولي اگر اصلا" ازدواج نكنيد خيلي بهتره . :smile (21): mpmsoft عزيز بحث خيلي مفيدي رو شروع كردي ممنون
 
  • تشکر
واکنش‌ها: 1 نفر
البته موسقي يك هنر بزرگيه براي اجراي يك كار خيلي وقت ميخواد ولي خانواده از همه چي مهمتره چون هر وقت آدم ميشينه پاي سازش اصلاً به ساعت فكر نميكنه موقعي ميفهمه كه ....از شام خونه هم ميفته بنظر دوستمون بايد كار در استوديو رو شغل دومي دونست در گوشه اي از وقت آزاد انجام داد و به نتيجه مطلوبي هم خواهد رسيد
با آرزوي موفقيت
 

امین نورالهی

مدیر تالار دانلود
تیم مدیریت
مدیر تالار
23/11/09
2,545
2,624
113
کرمان
خود من شخصا به این موضوع خیلی فکر کردم و دیدم بهترین راه فعلا مجرد موندنه، مخصوصا برای ماها که حداقل 5 سالی هنوز وقت داریم، به قول یکی از دوستام که میگه، خودمو خودتو مجردی رو عشقههههههههه :d.
ولی این رو هم بگم که موسیقی برای من همه چیزه اما در حال حاظر شغل دوممه.
 

suymun

عضو سایت
17/9/12
127
71
28
ساری
سلام دوستان. من یک آهنگساز و نوازنده متاهل هستم که شغل دومم موزیکه و از صبح تا بعدازظهر بیرون از خونه و بعد از ظهر تا پاسی از شب در منزل مشغول کار هستم . تنها حمایت همسرم وعشق پسرم هست که این انرژیه بی پایان رو میده. ولی کسی خودش رو با من مقایسه نکنه آدمها متفاوت هستند.
 
  • تشکر
واکنش‌ها: 4 کاربران