مشورت مهم و فوری در مورد ساخت استدیو

شروع موضوع توسط MOHAMMAD ADHAMI ‏13/2/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک مشورت مهم و فوری در مورد ساخت استدیو تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام ببخشید من میخئوام یه استدیوی خوب که واقعا آکوستیک باشه بسازم البته تو یه اتاق 12 متری.اول عکسهارو ببینید بعد میگم قضیه رو:
    مشورت مهم و فوری در مورد ساخت استدیو-2013-02-13 15.02.15.jpg
    خوب اول در مورد این عکس میخوام بپرسم.ببینید این در اتاقیه که میخوام توش استدیوم بشه.یه اتاق 12 متری.من میخوام ببیبنم که اول اینکه این 2 لنگه در رو دقیقا چطوری آکوستیک کنم؟آیا نیاز به تعویض در هست یا نه میشه روش رو آکوستیک کرد؟آیا چهارچوب در باید عوض بشه یا نه؟
    سوال دیگم اینکه شیشه ی بالای این در رو باید چیکار کنم؟امکان این نیست که بهش دست بزنم چون خونه اجاره هست.
    این در مورد این و اما تصویر بعدی:
    مشورت مهم و فوری در مورد ساخت استدیو-2013-02-12222223 15.03.30.jpg
    این تصویر داخل همون اتاق هست.
    در این تصویر میخواستم ببینم قسمتهایی که با رنگ قرمز مشخص شده رو باید چیکار کنم؟مثلا اون پنجره ی کوچیک و اون 2 تا در که درهای جای رختخوابی هستن و ممکنه بخوان ازش گاهی رختخواب بردارن.البته خیلی کم پیش میاد که ازش رختخواب بردارن اما بالاخره دیگه...
    البته این رو هم بگم که از نظر سکوت این اتاق به نظرم جای دنجی باشه.چون منزل شمالی هست و این اتاق تو زیر زمین و کنج هستش و همسایه های دور و برم زیاد صدایی ندارن اما عایق برام مهمه که کیفیت داشته باشه کارم و البته اینکه صدا داخل نیاد و بیرون هم نره.

حالا به این دو تصویر نگاه کنید:
    مشورت مهم و فوری در مورد ساخت استدیو-33333333333.jpg مشورت مهم و فوری در مورد ساخت استدیو-6666666666666.jpg

خوب حالا میخوام ببینم قسمتهایی که با قرمز مشخص کردم و باید چیکار کرد؟ مثل اون مهتابی.مثل اون قابی که تو دیوار در اومده یا به قول خودمون طاقچه.یا تو عکس سمت چپی اون لامپ و اون لوله ی گاز.
    میخوام ببینم آیا اینا تاثیری تو خرابی کار داره؟
    میدونین آخه نمیخوام خیلی هم هزینم بالا بره و میخوام همون قدری هم که هزینه میکنم چیزی باشه که بتونم توش کارای خوبی ضبط کنم.چون نزدیک به 2-3 سالی هست دارم خانوادم و راضی میکنم که اجازه ی این کار رو بم بدن.ممنون میشم اگه من و راهنمایی کنید کامل

2. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    کسی نیست کمکم کنه؟

3. erf_hs

erf_hs عضو سایت

امتیازات:
    +51 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools
    به نظر من نمیتونی تو این اتاق آکوستیک خوبی ذر بیاری
    اتاق باید چهار گوش باشه و تو رفتگی نداشته باشه البته میتونی اکوستیکش کنی ولی خرج برات زیاد بر میداره

4. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    خوب مثلا چکارش کنم؟

5. bahram zx

bahram zx عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    چرا از باکس استفاده نمیکنید.
    اینجور که شما میگی خونه مال خودتون نیست گیریم استدیوتون را ساختید چند سال دیگه باید برشدارید.
    و نکته دیگه اینکه واسه ساختش خرجتون خیلی زیاد میشه
    نظر من اینه یه باکس بزرگ با نیوپان بدید براتون بسازن جوری که پیچهاش باز بشه و قابل حمل باشه و اگر تغییر مکان دادین واستون دردسر نشه.
    خرجش کمتر - ساختش راحتر و سریعتر امکان پذیره. بازم اگر اصرار دارید اتاق را اکوستیک کنید بقیه دوستان شاید بتونن کمک کنن.یا علی

6. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    ممنونم اما آخه میخوام اتاق میکس هم آکوستیک بشه

7. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,544 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    این اتاق قابلیت ساندپروف شدن رو داره ولی مشروط به اینکه شما قصد جابجایی نداشته باشید. که با تخریب و بازسازی میشه اینجا رو اکوستیک کرد.
    اگر قصد دارید از اینجا منتقل شوید بهترین کار و البته استاندارد تهیه یک کانکس هست که میتونید داخلش رو ساند پروف کنید. و به عنوان اتاق کنترل استافده کنید . حتی میتونید داخل این اتاق دد روم هم داشته باشید .

کانکسها ی دست دوم تقریبا ارزونتر هستند شاید بتونید با دو میلیون تومن یک کانکس خوب تهیه کنید البته چون از کارگاههای ساختمانی خریداری شدند نیاز به بازسازی و تعمیر و شاید رنگ آمیزی داشته باشند.
    کانکسها از پنلهای ساندویجی تشکیل شدند و میتونید حتی سفارش بدید که داخلشون پشم سنگ یا راک وول قرار بدهند.
    میتونید حتی کل پکیج یا اتاقک کانکس رو اسلایس بندی کنید و با پیچ و مهره به هم وصل کنید . این اتاقک موبایل خیلی خیلی عمر بالاتر و همچنین کوالیتی بهتری رو نسبت به اتاقک های نئوپان و ... داره. ضمن اینکه حتی میتونید داخل پارکینگ یا محوطه باز هم ازش استفاده کنید.
    لیست قیمت کانکس « تهران کانکس – برترین تولید کننده کانکس در ایران
    توجه کنید که اگر قصد خرید داشتید نیازی به سفارش بهترین قطعات ندارید شما حتی با یک کانکس درجه Cهم میتونید بهترین استویدو رو بسازید.

8. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    خوب ببینید در اصل اینجا چند سالی رهنه و قراره دست خودمون باشه.صاحب خانه هم آشناست.از این لحاظ مشکلی نیست.حالا بگید من چیکار کنم؟

9. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,544 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    ببینید دوست من .
    من چون خیلی سرم شلوغ هست فرصت نکردم پست اول شما رو کامل بخونم و خیلی سریع با دیدن عکسها یک پیشنهاد خوب دادم.
    ولی الان که نگاه میکنم میبینم شما صحبتهای پست اولتون با پست اخر تناقض داره.
    من تعجب میکنم شما که اجاره ندارید یک شیشه پنجره رو جابجا کنید چطوری میخواهید دیوارها رو برای زیرسازی اکوستیک اماده کنید ؟ اضافه بر این شما میخواهید کار شخصی انجام بدهید یا تجاری کار کنید ؟

اصلا موضوع جابجایی درب نیست .
    ( پیشنهاد میکنم تاپیک های مشابه رو ببینید )

کل دیوارها به عمق حداقل 5 سانت تراشیده میشوند.
    اون چهارچوب در اصلا مناسب نیست و باید در مخصوص استودیو استفاده کنید.
    پنجره داخل دیوار برداشته میشه.
    کف اتاق هم کنده میشه و خاک کوبیده + روکش چوبی ( برحسب نیاز ) قرار میگیره.
    و تازه میرسیم به قسمت زیر سازی که باید کلاف کشی انجام بشه و بعد از اون پشم سنگ و در نهایت تایلهای اکوستیک قرار میگیره. پس تکلیف کمد و ... هم مشخص هست.

سئوال من اینجاست شما اصلا بودجه ای برای این کار دارید ؟
    موفق باشی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  10. niak

niak عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام دوستان...
    میدونم تکراریه ولی هرچی تاپیک هارو گشتم چیزی ازشون متوجه نشدم...شرمنده

من یه اتاق 3*4 دارم با دیوارهای بلوکی...پنجره نداره و در کنار درب ورودی یه کمد دیواری وجود داره...
    میخوام کار تنظیم رو توی این اتاق انجام بدم...بودجم هم حدودا 600 تا 800 تومنه و از آکوستیک و اتاق سکوت هم هیچی نمیدونم...
    میخواستم بدونم با این بودجه میشه یه اتاقه تمیز برای تنظیم در آوورد یا نه؟؟؟
    بعد لطفا بگید که وسایل مورد نیاز رو از کجا میتونم خریداری کنم و مبلغ هر کدومشون چه مقداره؟؟
    تصمیمم بر اینه که بعد از آکوستیک کردن اتاق یه دد رومه 2 در 1 متر یه گوشه ی اتاق در بیارم که بحثش جداس فعلا میخوام اتاق رو با وجود اینکه کمد دیواری درش هست آکوستیک کنم...

با سپاس

- - - - - - - - - -

سلام دوستان...
    میدونم تکراریه ولی هرچی تاپیک هارو گشتم چیزی ازشون متوجه نشدم...شرمنده

من یه اتاق 3*4 دارم با دیوارهای بلوکی...پنجره نداره و در کنار درب ورودی یه کمد دیواری وجود داره...
    میخوام کار تنظیم رو توی این اتاق انجام بدم...بودجم هم حدودا 600 تا 800 تومنه و از آکوستیک و اتاق سکوت هم هیچی نمیدونم...
    میخواستم بدونم با این بودجه میشه یه اتاقه تمیز برای تنظیم در آوورد یا نه؟؟؟
    بعد لطفا بگید که وسایل مورد نیاز رو از کجا میتونم خریداری کنم و مبلغ هر کدومشون چه مقداره؟؟
    تصمیمم بر اینه که بعد از آکوستیک کردن اتاق یه دد رومه 2 در 1 متر یه گوشه ی اتاق در بیارم که بحثش جداس فعلا میخوام اتاق رو با وجود اینکه کمد دیواری درش هست آکوستیک کنم...

با سپاس

11. Ramin ava

Ramin ava عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اگه سمت اصفهان باشی ، من میتونم بهت فوم شونه تخم مرغی رو 2*1 بهت بدم 42 تومن ، تایل آکوستیک 17-18 تومن ، پشم سنگ با دانسیته ی فوق العاده بالا رو 17-18 تومن ! شما به هر سه تای اینا تا حدودی نیاز داری !
    راستش من همه ی پست هاتو نخوندم ، فقط قیمت فروشگاهمونو بهت دادم ، تصمیمتو با متراژهات بگیر ، اگه خواستی پیام خصوصی بده !
    در ضمن این یه قیمت خام هستش ، هر روز میتونه کمتر یا بیشتر باشه !

12. niak

niak عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    بچه ها کسی اطلاعی نداره درباره ی آکوستیک کردن اتاقم؟؟؟؟؟؟

13. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,544 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    اگر مشکلی با خارج شدن صدا از اتاق ندارید میتونید از ورق های اکوستیک و بیس تراپ ها استفاده کنید.
    نقشه اتاق مورد نظر رو با ابعادش طراحی کنید همینجا قرار بدید یقیینا بهتر میشه در موردش نظر داد.
    برای دد روم ( اگر فقط وکال کار میکنید ) مشکلی نیست میتونید خیلی ساده با بلوکهای گچی و پشم سنگ و از ورقهای فوم استفاده کنید یا اینکه یک کانکس سفارش بدید که هزینه اش کمی بیشتر ولی بسیار تمیز و عالی خواهد بود. روش بلوک گچی و استفقاده ار پنلهای ساندویچی . بسیار ارزون و صرفه به بودجه هستند.

پ.ن : کمد و پنجره برای کار شما مشکلی ایجاد نمیکنه.
    برای خرید میتونید از مغازه های پیچ شمرون ورقها و .. .رو تهیه کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...