مشورت در مورد کیبورد

شروع موضوع توسط mohammad66 ‏25/12/13 در انجمن سایر سازها

تاپیک مشورت در مورد کیبورد تالار سایر سازها در persian-music.org.

1. mohammad66

mohammad66

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان

من آشنایی زیادی با کیبورد ها ندارم.اما میخواستم از دوستانی که با کیبورد ها و مدلهاشون و قیمتاشون آشنایی دارند یه مشورتی بگیرم.

من میخواستم آهنگ سازی یاد بگیرم و مدتهاست با اف ال کار میکنم اما دوستانم به من گفتند که اگه میخوای آهنگ سازی یاد بگیری و با اف ال کار کنی بهترین سازی که میتونه بهت کمک کنه ، کیبورد هستش.ضمنا خودمم کیبورد رو دوس دارم و دوس دارم بتونم باهاش برای خودم نوازندگی کنم و ملودی هایی که دوس دارمو روش پیاده کنم.

مطالب سایت رو خوندم.توی نت هم زیاد سرچ کردم اما میخواستم توی این موارد مشورت بگیرم از دوستان:
    یکی اینکه میخواستم بدونم میدی کنترلر فرق اصلیش با کیبورد چیه؟

دوم اینکه ایا میشه یه میدی کنترلر یا کیبورد(حتی دست دوم) که سمپل خورم باشه و قیمتش زیر 500 هزار باشه بهم معرفی کنید؟بعدها که کمی اشنایی پیدا کردم یه کیبورد مدل بالاتر میگیرم اما فعلا نمیتونم زیاد هزینه کنم.

مرسی

2. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    پاسخ : مشورت در مورد کیبورد

مهمترین تفاوتش اینه کیبورد ها معمولا صدا و ریتم دارن که از باندایی که کیبورد داره این صدا ها و ریتم ها پخش میشن در صورتی که میدی کیبورد نه صدا داره نه ریتم بلکه با وصل شدن از طریق پورت میدی یا یو اس بی میتونه توسط یه نرم افزار یا یه کیبورد دیگه صدا تولید کنه
    البته مدل هایی از کیبورد ها هم هستن که باند ندارن ولی خروجی صدا دارن
    کیبورد ها هم به دسته تقسیم میشن: ارنجر ها که هم ریتم دارن هم صدا و سینتی سایزرها کخ فقط صدا دارن و میشه باهاشون صدا ساخت
    البته من به صورت ساده گفتم

من دقیقا منظورتو از سمپل خور بودن رو نیم دونم چیشه ولی اگر منظورتون مثل کیبورد های korg که در جشنها از شاستفاده می کنن باشه از 1.600.000 کتر چیزی پیدا نمی کنید

با این بودجه ای شما میگین باید یا Yamaha psr a3 بخرین که هم ریتم ها به قول معروف کلاسیک خوبی یداره و هم ریتم اروینال (ایرانی و عربی ...) و البته تاچ هم داره و پورت میدی
    یا مدل های ÷ایین تر کاسیو و یاماها که تاچ داشته باشن و پورت میدی مثلا yamaha 510
    که این کیبورد ها دست دوم و معمولا تمیز نیستن

- - - - - - - - - -

البته اینم بگم که میدی کنترلر با استفاده از پورت میدی یا یو اس بی به کارت صدا یا کامپیوتر وصل میشه و معمولا یه سری کنترلر و دکمه و فیدر و این چیزا واسه اتصال به نرم افزار داره که واسه آهنگ ساز کمکت می کنن
    این چند ملد میدی با حدود قیمتی که میخاستی
    M-Audio Keystation Mini 32
    270.000 تومان

ICON Neuron 3 G2
    399.000 تومان

M-Audio Oxygen 25 New
    475.000 تومان

M-Audio Axiom AIR 32 Mini
    570.000 تومان

ICON Neuron 5 G2
    570.000 تومان

M-Audio KeyStation 49es